Subiectul in original il gasesti aici Cluj rulz!96 - Campanie de Craciun!!!
Exista 216 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3

Raspunsuri:


Autor: mariana tache
Raspuns la: 11/12/2009 07:46:42
Mesaj:

Buna dimineata.

Stanca, multumim de cafelutza roz; chiar e nevoie! dar de ce nu ne spui si vestile bune? sa ne bucuram si noi cu tine (oricum ne bucuram de bucuria ta, dar vrem sa stim ).

http://www.youtube.com/watch?v=voCpjeZ5COs&feature=related - pt asezonarea cafelutei roz .

Bancurile le-am primit si eu pe mess; si ma tot mir cat de hodinita minte pot avea unii!

sa aveti o zi buna!


Mariana, Stefan, Simon and the Bike.
ride it, love it, live it!

poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!


Autor: asi
Raspuns la: 12/12/2009 07:54:07
Mesaj:

Ma pregatesc sa merg sa fac curatenie si retusuri si vreau sa-mi beau cafeluta cu voi.Aseara a ajuns Bogdan acasa cu intarziere de o ora de la Bucuresti.Am avut emotii ca era si putina ceata dar s-a rezolvat cu bine.

Mariana s-a rezolvat ceva ce ne-a intarziat mutarea.

Va doresc un we fain.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.


Autor: mariana tache
Raspuns la: 12/12/2009 17:44:11
Mesaj:

UP
(nu-mi vine sa cred ca avem nevoie!)

Mariana, Stefan, Simon and the Bike.
ride it, love it, live it!

poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!


Autor: carrie
Raspuns la: 13/12/2009 18:33:22
Mesaj:

Salutare fetelor

Realizez ca nu am intrat de cateva zile care nu imi dau seama cum au vajait pe langa mine�

Vineri am avut party-ul de Craciun care a fost SUUUUUUUUUUPEEER.tematica a fost Noapte Venetiana, toata lumea a purtat masti , noi care am organizat ne-am costumat in curtezane, cu rochii lungi cu crinolina , locatia(Bamboo) dar sala nu clubul a fost super, am dansat bezmetic pina la 4 dimineata si de atunci is varza cu somnul:)

Mergem si noi cat de mult la patinoar

Florina, nu-mi place ca te simti asa rau ma abtin greu san u mai zic, dar gandeste-te ca ai nascut si o amarata de endoscopie dureaza 5 minute.

Erika tot voiam sa te felicit pt reusit sotului�si?cand mergeti in excursie?alltfel sunteti ok?
Vroiam sa te mai intreb daca mai ai hainute mici sa ii mai dam la Judit.
Noi o sa mergem in iunie asa ca experienta voatra ne va fi foarte utila.aveti buget prestabilit?si unde stati acolo

Oana, tare ma bucur ca ne-am vazut azi, ti-am zis cat de mult imi lipsesti la job?

Fetelor legat de campanie, eu ajut cu drag cu masina dar doar dupa ora 6 seara.am putea organiza sa mergem cu cadourile seara?eu am si o plasa de jucarii si ceva hainute si pot ajuta atunci la carat.
Si ar fi ideal inafara de marti ca sa o pot adduce sip e Thea ca tare isi doreste.
Eu nu pot insa dupa ora de culcare a copiilor pentru ca Mihai e plecat si bunicile merg seara acasa deci nu am cu cine lasa fetele

Pentru copiii de la gradi cum a ramas, care e decizia grupului?daca luam ceva de 10 roni(pot fi si un cozona+creioane colorate) e nevoie de 540 de roni si ma ocup eu cu Lorena sa le ducem.daca nu e ok, nici o problema ducem tot la leagan

Stanca luam roz da nu ne zici vestile?ti-au intrat banutii de la mine?mai am 100 de roni

Ralu , i-au placut la pici masinutzele?

No inchei ca m-am intins rau, suntem acasuca si ne relaxam, e tare bine�si astept Craciunul desi sunt libera doar in 24:(

Va pup cu drag


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: carrie
Raspuns la: 13/12/2009 18:37:34
Mesaj:

Simo-arleena, am vazut calutii si fetitele, mie asta imi trebe, ca grajd si caluti separat am..

http://www.minitoys.ro/catalog/product_reviews.php?products_id=4648

sunt cam nesimtiti cu pretul aici e 89 de roni si peste tot era 50...

vroiam sa te rog daca faci comanda sa imi spui poate ii adaugam pe a ta si imapartim costul de transpot altfel ma costa un amarat de calutz un mil

pupicei

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: roxana1974
Raspuns la: 13/12/2009 19:07:32
Mesaj:

Salutici fetelor,

asta noapte la 2 ne-am intors din concediu, ma simt usor debusolata, parca am fostr in o alta lume, departe de alegeri, de politica de vesti proaste, de griji si asa mai departe. Maine merg la job, iar miercuri si joi voi lipsi din nou din Cluj. Din cauza asta ma simt tare departe si de voi si de campania pentru care v-ati luptat si ma simt prost, eu sper doar ca nu sunteti prea suparate de distanta pe care pare ca am luat-o...e doar temporara.

Mariana, Oana, Stanca, Simo, Cristiana, Flo, nu stiu cum sa fac sa va vad, pe bune, si jur ca mi-e foarte dor de voi .

Cristiana, nu stiu cum sa fac sa ajunga hainitele la tine, si azi am mai adunat 3 perechi de pantaloni, din care pe 2 nu stiu daca i-am imbracat de cate 2 ori... mai poti trimite la persoana aceea hainite? Sper sa te pot suna saptamana asta desi la cum pare programul meu e full! Btw, te "invidiez in mod pozitiv" (oare se exista? ) pentru party-ul venetian, e exact genul de party la care am visat dintotdeauna sa particip, dar cred ca n-am visat destul de puternic...voi lucra la asta...

Erika, am vazut pozele, draguti copii si ce bine te-ai asortat cu piticoata...ma bucur ca ti-a venit sacoul.

dragutelor, va pup, daca am timp revin mai tarziu cu detalii din concediul de ski si sper sa pun si poze, a fost ok, doar ca un pic prea frig, iar mie nu-mi place deloc sa skiez pe frig mare...nu ma bucura...


Roxa


It's the first day of the rest of my life!


Autor: nana_sim
Raspuns la: 14/12/2009 09:34:23
Mesaj:

buna dimineata!

... cu inalte calificari de nasa si matusa.


Autor: mami_alexia
Raspuns la: 14/12/2009 09:47:53
Mesaj:

Buna dimineata!

Daca va intereseaza calendare de perete sau de birou, personalizate cu pozele copiilor vostri(sau personalizte oricum altcumva), va rog sa imi dati un semn de viata(lucrez pentru o agentie de publicitate, nu le fac eu)

Va pup, o zi frumoasa!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!


Autor: Yagmur
Raspuns la: 14/12/2009 11:13:44
Mesaj:

Buna dimineata,
Am disparut fiind mare haos la noi: ba plecam in somaj tehnic, ba nu plecam, ba pleca doar cativa..... deci pe capul meu o gramanda de hartii si raportele...
In fine, eu inca raman desi asa imi trebuia macar o luna de vacanta . Plecam saptamana viitoare la Bucuresti, dar nu-mi mai ramane timp sa va ajut cu campania.... seara voi sta cu Luca sa las si dadaca sa mai respire....
Cristiana, ce fain party ati avut... mi-a placut tematica...
Florina, pupici multi pentru recomandare dentist.. a fost Luca acolo, n-a zis nici pas.. a ramas impresionata doamna doctor sa-l vada asa cuminte pentru varsta lui.. sper sa fie la fel peste 3 luni cand mai mergem la curatat... Dadacei i-a placut mult de doamna doctor.. eu fiind la job n-am putut sa plec
Pup pe toata lumea.. si fug la treaba


Yagmur si Luca



Autor: carrie
Raspuns la: 14/12/2009 12:23:59
Mesaj:

Adriana, m-ar interesa pe mine calendar de perete...la ce pret e?

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: mami_alexia
Raspuns la: 14/12/2009 12:34:13
Mesaj:

Cristiana, calendarul de perete e 33 lei. Daca vrei , iti trimit pe mail oferta completa.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!


Autor: baby-boom
Raspuns la: 14/12/2009 13:16:22
Mesaj:

Hello, it's me again!

Declar trecerea a trei zile de kko absolute, cu copil bolnav, cu febra 40 de cateva ori si implicatiile aferente. Acum e ok, la fel si eu, ca nici mie nu mi-a fost tare roz.

Roxano, gand in gand la acelasi gand, in concluzie ar trebui poate sa ne miscam dupa ce te ritornezi iarasi in cluj si sa facem o intalneala, acum inainte de sarbatori. ..astept feedback despre vacanta. Io vreau schi tura prin padure, dar nu este ninsoare. Asteptam.

Vreau sa ninga. Voi?




Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: baby-boom
Raspuns la: 14/12/2009 15:46:43
Mesaj:

Help! Am un mare barzaune, care-mi revine constant: vreau sa mananc nems, si aici nu gasesc nicaieri, al dracului sa fie. Ba in plus nu gasesc nici hartie de orez, sa mi le fac io acasa, fir-ar sa fie. Am cautat la cora, carrefour si restul magazinelor in afara de selgros. Sunt sanse sa fie acolo? Pana nu plec din tara sa mananc pe alte meleaguri ma usuc, nu alta...spring rolls sa fie nems?

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: arleena
Raspuns la: 15/12/2009 00:15:14
Mesaj:

cris eu nu am mai comandat acolo ca i-am luat din polus de la dinoland(parca nu au preturi chiar nesimtite.....m-am mirat sa vad ca-s mai mici decat pe net plus ca au 10% reducere).
vezi ca au depozitul pe calea baciului, eventual suni sa vezi daca au calutii si sa-i trimita la magazinul din polus sau iulius ca nu au vanzare direct la depozit. dinoland.ro

roxa bine ca ai fost in concediu departe de stirile din politica unde ati fost la ski?

florina sanatate multa elisei......saracuta tot bolnaviara a fost in ultima vreme....

yagmur...oare daca il pune tot pe boc prim ministru nu continua lucrarile la autostrada pana la oradea? vacanta placuta si timp cat mai mult pt Luca

noapte buna

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea


Autor: asi
Raspuns la: 15/12/2009 07:59:55
Mesaj:

Cafea vrea cineva?Cred ca pentru mine mei bine un redbul.
Cu alte cuvinte sunt RUPTA de atata frecat si sters....si nici nu-i gata inca dar sunt sanse ca pana in 23 se ne mutam.

Azi am comandat si eu pentru copii de pe net de la ookee.ro o shupeta(traducerea e poseta) si ceva de pictat pentru Razvan cu Bucsha.

Azi am o zi de alergat si nu stiu cat ma mai tin balamalele.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.


Autor: nana_sim
Raspuns la: 15/12/2009 09:27:27
Mesaj:

cafea da, vreau io!
ce bine imi pare ca a nins!! poate ne mai curata si pe noi la suflete si la cap

Stanca pentru tot efortul, sa vezi ce bine o sa-ti fie ACASA de sarbatori. o sa primiti cu colindu'? ca sa stiu sa ma apuc sa compun unul adaptat situatiei

ma reintorc in lumea mea agitata din care cu putin noroc iesim saptamana viitoare.

ati decis ziua de cumparaturi si ora?

... cu inalte calificari de nasa si matusa.


Autor: jozsaerika
Raspuns la: 15/12/2009 10:33:08
Mesaj:

salutare fetelor,

io sunt in febra pregatirilor pt Londra si pt Craciun
am decorat deja juma' din casa si am facut juma' de bagaj

Cristiana vom sta la hotelul http://www.lindenhousehotel.co.uk/contact_us.htm si avem 300 euro bani de cheltuiala doar decontabili (adica mijloace de transport + mancare exceptand intrarile la atractii )....io de 3 nopti tot citesc pe forumul softpedia despre Londra si m-am zapacit de tot ....prea multa informatie....sa vedem ce o sa putem si realiza mai ales cu Beatrice .Cu Julia ne-am intalnit de vreo luna si i-am dat hainute dar fetita ei este deja cat Beatrice doar mai slabutza .

si am elucidat misterul arleena eu te-am tot confundat cu asiza ...singurul meu neuron imi joaca feste

Roxana io-s antitalent la moda aranjat kestii femeiesti dar incerc sa invat ....multumesc mult de haine

Stanca
va tin pumnii sa terminati totul inainte de Craciun sa puteti sa il serbati in casa noua

no, nu mai stiu ce am vrut sa zic
va pup
Erika

mama de nazdravan Norbert (07 dec 2003)
si comoara Beatrice (20 mai 2008)

poze


Autor: baby-boom
Raspuns la: 15/12/2009 12:25:53
Mesaj:

Buna dimineata!

La mine asta e, ca dupa noptile astea cam nedormite cu febra mare a cupilei am recuperat asta noapte, cand si-a reluat dormitul in camera ei, si am bagat si eu somn la greu..de recuperare

Haide Stanca, mult a fost, putin dar putin de tot mai este: 8 zile si ne bem cafeaua (redbull-ul) la bucatarie noua. Io propun ca ai nevoie de ceva relaxare, deodata cu sarbatorile, ma gandesc ce sa-ti propun exact. Tiu pumnii sa fie gata cu tot stresul si shmotrul odata!


Cred ca si-au mai dorit cateva din noi sa ninga (Simona cu siguranta ), si ca atare e asa frumos afara,de pe geamul meu. Si ninge mocnit in continuare,deci cred ca o scot pe Elise in curte sa faca niste bulgarasi peste vreo 2-3 ore, ca nu mai are nika in afar' de niscaiva muci.

Azi la 8 incep lecturile de text la Romeo si Julieta, pentru cineva de la sectia regie, la noi la facultate..abia astept, doar ca imi cam repugna Romeo al meu, asa ca va fi extrem de greu lucrul..ideal era sa imi fie neutru absolut, e nasol tare cand lucrezi cu antipatii, mai ales la asemenea proiect cand trebuie sa se citeasca mare dragoste mare din exterior....brrrr...am nevoie de un plan si asta cat de repede


Si, cand ne intalnim? Fetele?!?!?!?



Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: mariana tache
Raspuns la: 15/12/2009 13:50:13
Mesaj:

Salutare.

Trec sa va dau urmatoarea informatie, just in case:
CONCERT DE ORGA DE CRACIUN
(ORGANIST: UMBERTO FORNI-ITALIA)
MartI 15 decembrie, orele 19:00
Biserica Romano-Cattolica Sf Mihail (Piata Unirii)
In program lucrari de: Bach, Vivaldi, Pasquini, Zipoli, Fumagalli

Eu vreau sa merg cu copiii; sunt curioasa de reactie; dac anu le place ne retragem in liniste.

Sa aveti o zi buna.


Mariana, Stefan, Simon and the Bike.
ride it, love it, live it!

poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!


Autor: baby-boom
Raspuns la: 15/12/2009 14:14:34
Mesaj:

Mariana, sigur le va place, ca e ceva nou si foarte special...la noi s-a ajuns acum sa isi faca preferinta mare in instrumentul numit violoncel, asa ca urmaresc cand s-o duc la filarmonica...orga sigur e inca in top!

Distractie faina!
p.s. cel mai super concert de orga l-am prins la biserica reformata de pe Kogalniceanu acum 2 ani...a fost revelator

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: roxana1974
Raspuns la: 15/12/2009 23:10:44
Mesaj:

Fetelor dragi, va scriu pe fuga ca fac bagaje, maine decolez...vineri ma voi intoarce dintr-o mica calatorie de o zi la Milano ... detalii doar pe viu, la intoarcere.

Va
Roxa


It's the first day of the rest of my life!


Autor: mariana tache
Raspuns la: 16/12/2009 08:40:02
Mesaj:

Buna dimineata.

Va servesc cu o cafea; fara lapte, ca e post.
http://www.youtube.com/watch?v=_BzLvFawauA&feature=PlayList&p=C6F2743206D5B7F4&index=47 - o piesa ce-i incanta pe copiii mei; si pe mine, of course.

N-am fost la concertul de orga; am facut 40 min din someseni pana in zorilor; mi-a fost efectiv scarba sa mai misc masina echipata cu cauciucuri de vara. Asta e....

Urasc iarna, zapada, frigul!

Florina, cum se simte Elise?

Aseara, am predat banii pt campanie; in altfel de conditii fata de cum mi-am/ne-am dorit; de vina e tot zapada si masina mea neechipata; in fine.... or mai fi si alte zile.

Roxana, sa ai drum bun si sa-ti fie de bine scurta ta calatorie.

Sa aveti o zi .... fara derapaje .


Mariana, Stefan, Simon and the Bike.
ride it, love it, live it!

poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!


Autor: nonna
Raspuns la: 16/12/2009 09:23:11
Mesaj:

Si eu urasc frigul si mizeria asta din oras. E noroi pana in gat peste tot si parca nu se mai curata veci!!!!!!

Copiii sunt extrem de fericiti dar lui Vlad nu i-am gasit ieri pantaloni de fas, salopeta, nu stiti unde este la un pret acceptabil, si mai caut pt.el cizmulite pt. zapada dar e drept ca nu am ajuns prin Malluri iar in centru nu am gasit NIMIC

Eu nu ma incumet sa ma apuc de curatenie, am geamurile murdare dar nu am chef de lucru. sapt. viitoare, cica, ma ajuta sotul la toate

Sanatate multa si spor la treaba

Nonna


Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 11:38:35
Mesaj:

Neata!

Io ma bucur ca ninge si ca e zapada...nu dati cu rosii!

Mariana, lasa, mergem cu totii la un concert de orga, data viitoare. Elise e in recuperare, ieri si alaltaieri a fost mai ok decat azi, ca acum a inceput sa tuseasca, am conectat-o la aerosol sa elimine mucozitatile si sper sa fim ok, ca explodez daca o sa fie bolnava de sarbatori.

Roxa, distractie faina la Milano..in ceea ce ma priveste declar ca nu prea ai ce face mai mult de o zi doua la Milano. Enjoy si shopuieshte cu moderatie . Astept intalneala sa detaliezi

Mi-am facut comanda la Ikea, de fapt totul absolut e pentru Elise si acum nu mai am rabdare sa ajunga...abia in 4 ian ajunge la cluj domnul pe care l-am insarcinat cu trebusoara aceasta...e un nene simpatic de vreo 65 ani, care locuieste in Budapesta, fost baschetbalist, si are 2 metri si ceva...si care isi numeste nepotii Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4....e prapad de simpatic, probabil cel mai simpatic nene in varsta pe care l-am cunoscut...la sfarsit de ianuarie sper sa ajungem si noi pe la ikea pentru niste reduceri, chilipiruri, etc...





Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 16/12/2009 12:33:25
Mesaj:

salutare fetelor

Roxa drum bun, dar cum de mergi asa pe fuga?

Mariana, si eu am luat busul azi dimi cand mi-am vazut masina ingropata in zapada.in plus imi mustesc picioarele de apa...dar pe de alta parte imi place multa zapada, atunci cand e pufoasa si alba nu mocirloasa

Stanca scuza-ma daca mi-ai confirmat si nu am vazut dar nu mi-ai spus daca cei 900 de roni au ajuns cu bine la tine in cont.

si apropo de mutat , noi acum 3 ani ne-am mutat in 31 decembrie, de fapt am inceput in 24 decembrie, am incropit bradul acolo si apoi am continuat

maine aducem si la job copilashi nevoiasi sa le dam cadouri, sunt f mandra avem peste 80 de pachete

Florina, uite caluti, se pare ca in stoc si la preturi decente
http://www.ookee.ro/jucarii-421-Personaje-p-2945-Horseland---Figurine-calut-cu-personaj.html

va pup, fug la papa



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 12:50:37
Mesaj:

Cristiana. Multumesc tare!!! Am dat si eu raita pe la anumite magazine de jucarii online si mi-am pierdut repede rabdarea si cheful...insultator cum am gasit figurine si cu 70 ron, poate mai mult chiar..iar eu luasem din magazin cu 43. Revoltator de-a dreptul! Ce sa mai zic ca mai trebuie adugat ca anumiti dintre ei percep comison fix de curier, de 20 ron, spre exemplu...pai daca eu vreau sa mi-i trimita via posta romana?!?!Humanitas cum poate?

O sa ma hotarasc care caluti ii iau si daca iau boxele sau tarcul, ca nu-s hotarata inca..

Azi sau maine vreau sa decorez si eu de craciun pe la geamuri pe afara, pe casutza, prin camera ei..

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 16/12/2009 13:32:08
Mesaj:

Florina, mie mai imi trebe uncalutz cu fetitza, in rest is ok, daca vrei hai sa comandam impreuna si impartim transportul


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 13:44:17
Mesaj:

Da, e ok. Cand ai vrea sa facem comanda? Ma gandesc azi sau maine, sa le avem cu siguranta pana la Craciun. Ea are doar pe Molly si Calypso...asa ca vreau sa iau Sarah si Scarlett sigur si am sa hotarasc intre Pepper si Zoey sau Button cu Alma...sa vedem...ea nu se hotaraste, ca incerc sa o tot trag de limba de vreo 2 zile...tot eu am sa aleg pana la urma...in plus nu stiu daca sa ii iau boxele sau tarcul, ma mai gandesc ce i-ar placea mai tare..nu imi permit amandoua, clar, ca vreau sa iau si chestii mai educative din punctul meu de vedere, nu numai barzaunii dansei...Io-s contra, dar ma supun, macar de craciun



Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 14:40:58
Mesaj:

Buun, ma gandesc totusi sa facem azi comanda, sa fim sigure de-o treaba, de vrme ce caii astia apar si dispar, nu gluma. Nu mai iau doi caluti deodata ca e prea mult cu ce mai vreau sa ii iau, in consecinta ma decid pe Sarah cu Scarlet si Setul de joaca cu boxe pentru caluti. Cum facem, fac eu comanda, faci tu comanda?





Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 16/12/2009 15:15:22
Mesaj:

Florina, eu vreau pe Alma sau Moly, una din ele...oricum va trebui in timp sa le iau toate dar acuma am doua fetize+cai si doi cai simpli.le poti comanda tu ca pe mine ma gaseste mai greu in Jucu mOshu?:)si iti dau eu banutii

dar sa ne confirme ca ajung in 2-3 zile

multumesc

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 16:14:01
Mesaj:

Bun, am facut comanda. Ti-am luat Molly cu Calypso, ei zic ca ajung in 2-3 zile, acum sa vedem practica. E totusi miercuri, daca nu vineri pe luni tot ajung. Si Craciunul e joia viitoare. Taxele de curier sunt 26.18...mi se pare mult, clar, dar asta e.

horse partner

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: Alexa Ioana
Raspuns la: 16/12/2009 16:42:05
Mesaj:

fetele, oare cu cine ma pot intalni sa dau banii pentru campanie ?

am strans in total aprox. 1400 lei (spun "aprox" pentru ca mai am vreo 2 promisiuni, dar vreau sa am banii in mana sa ii pot lua in calcul), si dupa cum spuneam, ii fac fifty fifty.
deci catre "Maica Domnului" merg aprox. 700 lei + 100 lei trimisi de Deianira
(restul de 700 merg spre cealalta campanie, pt. centrul pentru copii abuzati)

stanca, oana... cum facem ?



mami de brotac rocker


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici



Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 19:31:35
Mesaj:

Cristiana, nu-mi gasesc tel. de orange unde am nr tau de tel ...si e pe silent ...asa-mi trebuie!

Deci: m-a sunat mai devreme un domn f.f. amabil de la ookee si mi-a rezumat frumos comanda(era educat bine intr-ale horselandului)..din pacate e penurie mare in ro. de molly si calypso, nici ei nu mai aveau. Am schimbat si am luat Alma cu calutul Button, care erau in stoc. Cica ar sosi maine comanda..sa vedem. Daca gasesc telefonul te sun sa vedem cum intri in posesia pachetului.

pe toata lumea

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 16/12/2009 20:36:40
Mesaj:

Flo, suntem totale, cred ca le-am innebunit pe fete cu caii nostri , apoi sa vezi daca nu se joaca corespunzator 24h din 24 ....ne intalnim noi cumva zilele viitoare, oricum ceilalti cai sunt la alta prietena care i-a luat din Zalau.si zici ca e criza de molly?

o intreaba buni pe Sofi:"si tu ce vrei sa-ti aduca Moshu?"
"o pusha(papusha) maaaaaaaaaaae mae"
eu" nu vrei mai bine casutza lui Kitty ca iti place mult Kitty"
i se lumineaza fatza "ba daaaa"
fuge la Thea" Theaaaaaaaa, i-am schis si io la Moshu si mi-o aduce pe Kitty cu casa ei maeeeeeeeeeeeee"
cred ca am manipulat umpic copilu, da m-a inebunit cu Kitty luni de zile

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: baby-boom
Raspuns la: 16/12/2009 21:40:59
Mesaj:

Mda, ce sa iti spun...asa s-or juca dupa cum le-a si venit "pofta" de ei (caii)...adica la nivel fast a venit, fast o sa plece...pasiune de o noapte, cam asa e, dixit.

Pai daca ea si acum deja nu prea ii mai baga in seama pe caii aia..eventual cand vede din nou reclama la tele cu Horseland se tureaza iar. Daca nu vedea reclama nu poftea. Am facut tester day intr-o zi: am pus-o in fata tv-ului pe Disney unde uneori intre desene merg puzderie de reclame, una dupa alta si cate 10 minute, cu o muzica scurta de generic intre(aceeasi, de zici ca esti la sesiunea de hipnoza). Buuun, si io stateam cuminte langa ea si urmaream reactiile(previzibile de altfel, le stiam dinainte, dar trebuia sa am quod era demonstrandum-ul): daca nu la fiecare produs, macar din doua in doua avea acelasi text, spus mecanic deja: "Maaammiiii, si eu vreau cutare si cutare, maaaamiii imi cumperi si mie nu stiu ce plastilina, nu stiu ce bebe nu stiu ce bakugan...uai...si eu stateam neclipind langa ea si ii ziceam la fel de mecanic si cu acelasi ton: Nu...Nu...Nu ai nevoie ...nu o sa te joci cu ele...asta mai vedem...nu stiu, ma gandesc, etc...hilar!
Si ma intreb io, unde era vointa ei, creativitatea, intelijenta personala, ne-spiritul de turma?? L-a absorbit industria promovarii jucariilor la tv! Mi se pare prea mult, de aia ma tot turez...chiar prea mult avand in considerare ca de cele mai multe ori jucaria respectiva nu foloseste cu adevarat copilului, o doreste pentru ca ii este impinsa in retina...se bucura cand o vede si apoi lancezeste prin vreun ungher...si urmeaza alta dupa, si alta, si multe altele, ca asa-i la moda! Mie mi-ar placea ca pe langa vreun curent la care sa adere copilul meu (in cazul ei obsesia pentru cai, care e de la vreo doi ani neimpliniti) sa aiba o jucarie superpreferata care sa fie imbibata cu amintiri, sa nu o abandoneze, sa creeze alaturi de ea si sa creasca impreuna, fir-ar sa fie!

E mai mult decat imposibil, stiu, dar visez in continuare...si suprematia reclamelor televizate nu ma ajuta cu nimic. As accepta prezenta miilor de modele de jucarii, daca as vedea ca multe sunt folositoare, dar balanta inclina invers, dupa parerea mea, ajunge sa dai o raita prin vreun hypermarket, mai ales in perioada asta.,

Gata, ca fac propaganda si nu da bine..dar as mai avea multe de zis..si poate le-oi zice pe toate odata

Gata, am zis!

P.S. Sunt zgripturoaica doar in timpul anului, de Craciun mi se topeste inima, Craiasa a zapezii ce sunt, si ma inmoi la doleantele ardente ale minunatei mele fiice...si ii cumpar Horseland, damn it! Da' lasa ca recuperez dupa sarbatori cu propaganda...muuahahahhahaaha



Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 16/12/2009 22:24:35
Mesaj:

sa stii ca Thea mi-a zis in seara asta , foarte matur" mami, daca Moshu nu gaseste Horseland am vazut o masina de scris Barbie dragutza



deci dupa zdroaba si transpiratiile ar face bine Moshu sa nu se abata de la deciziile initiale

azi am reluate orele de patinaj, asa imi place ce faina si imbujorata e dupa ele...apoi le-am scos la zapada in parculetz si a fost asa frumos...ce mai conteaza ca eu eram cu niste cizme de fitze si mi-am dezghetat o ora picioarele dupa plimbare.

Flo cand ti-ai dorit zapada, pe care ai primit-o quite soon, sper ca ai scos din dorinte mocirleala ca e cam multa , si sper ca ai pus si o limita la cam cata zapada vrei ca sotzu meu tre sa aterizeze mune

plus ca dimineata mi-am vazut masina sub nameti si am fugit la bus...am senzatia ca v-am mai spus asta

noapte buna dragelor

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: squirrel
Raspuns la: 16/12/2009 23:51:16
Mesaj:

Buna fetelor

Recunosc, ca prezenta mea in ultimele luni a fost cam anemica , asa cum este si starea mea, am avut ceva pitici pe creier si sper sa fie doar ei si nu altceva dar voi detalia cand stiu mai multe.

Noi ne imbarcam sambata catre tara si dupa cum am auzit e rost de zapada, dar pana aterizam noi (seara) sper sa curete zapada

Sunteti niste fete minunate si va felicit din toata inima pentru inca o campanie reusita.

Va doresc sa aveti parte de sarbatori frumoase , cu sanatate , inconjurati de cei dragi , asa cum va doriti, iar noul an sa va aduca la fiecare in parte ce isi doreste acolo in adancul sufletului.

CRACIUN FERICIT SI LA MULTI ANI

Cu drag Flavia

Ps anul viitor sper sa fiu si eu mai activa , il aduc pe tata in ajutor. Si sper sa va pot povesti si eu din perlele lui Paul


Autor: asi
Raspuns la: 17/12/2009 07:24:49
Mesaj:

Pe fuga ca azi e o zi din aia nebuna.Daca sta zapada poate reusesc sa ma mut.

Azi adun toti banii si fac lista de cumparaturi.Sambata sper sa pot pune un rezumat la ce s-a adunat si s-a facut.Dupa o evaluare primara pot sa va spun ca stam foarte bine.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.


Autor: baby-boom
Raspuns la: 17/12/2009 10:47:26
Mesaj:

Super fain afara! De pe geam zici ca suntem la cabana, la tara, undeva departe de oras...iarna pe ulita reloaded.

Si de cate ori nu am auzit minunata expresie "Ou sont le nieges d'antan?", ultima oara chiar ca titlu la siteul acela, coffeechat(asta sa va spun drept nu m-a impresionat defel). E si titlu de piesa de teatru, foarte revolutionar de altfel, polonez, postbelic, in regia lui Tadeusz Kantor...uite ca aici au venit zapezile!
Trecand peste mocirla, masini de dezgropat, faptul ca nu e usor sa coexisti cu zapada, mai ales dupa atatia ani de "uscat" veritabil, eu ma bucur in continuare, nu credeam ca am sa mai vad zapada ca in copilarie, tocmai in oras, tocmai cand ne inspaimanta astia cu incalzirea lor globala tot mai mult si mai mult (visitati site-ul greanpeaceului...brrrr).

Am mai strans si eu niste banuti, 700 la numar, de la oameni buni care au vrut sa ajute. Cu Oana draga am decis sa ne intalnim maine, ca banutii sa ajunga la restul de banuti adunati. Intradevar, dupa o aruncare preliminara a ochiului stam bine, Stanca!

oamenilor buni care au decis sa ajute!

Fug cu pitika la dr, sa excludem ceva la plamani (febra din nou, ieri) :(

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: baby-boom
Raspuns la: 17/12/2009 12:53:26
Mesaj:

Io zic, io raspund

Ne-am ritornat de la medic deunazi, se pare ca e raceala si atat, trebuie sa avem grija sa nu se agraveze tusea si sa ajungem la antibiotic. Ne-a prescris in continuare dezinfectia gatului, aerosolul, sare calda pe piept, vaporub si multe citrice in ceai sau freshuri(mai ales gref, spre nervul fiicei)..si stam cuminti in casa, cu 5 max 10 min afara ca sa fie ok de Craciun. Of, pe mine sa ma tina nervii numai. Pur ghinion, parol, din septmbrie tot asa o tinem.

+ la moral, ca-i mai bine decat -

...ieri mancat gogosi pufosi si deliciosi de la german bakery...haoleu, da's buni, nu gluma, trebuie sa dau o raita pe saptamana viitoare sa vad ce bunatati mai au pe acolo

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: Yagmur
Raspuns la: 17/12/2009 16:09:50
Mesaj:

Florina, eu te sustin din plin cu feeria zapezii.... numai colega de birou cred ca s-a enervat un pic ca tocmai am venit din fata containerului plina de zapada si nu m-am obtinut sa nu arunc un bulgare . Eu una m-am batut cu zapada, singura dama intre vreo 8 colegi, si sint super fericita.. deh, mai prind si eu o senzatie tare
Multa sanatate printesei si arunca cu gogosele sa mai pun inca 2 kile pe langa cele 8 luate in 4 luni (unde e german bakery by the way).
Luca a fost pinguinul stramb la serbare ca a picat ciocul pe juma de fata, dar a fost pur si simplu minunat. Dadaca Olimpia plangea de zor....
Pup pe toata lumea

Yagmur si Luca



Autor: mariana tache
Raspuns la: 17/12/2009 16:31:15
Mesaj:

Buna, fetelor.

Maine plec la MM; in seara asta fac bagajele; cred ca e ultimul moment inainte de craciun cand pot sa va imbratisez, sa va doresc un craciun cu pace iar ce-i mai ascuns in coltisorul sufletului vostru sa se implineasca!

Felicitari si din partea mea pt campanie; imi pare rau ca nu sunt cu voi la cumparaturi.

Va pe toate.
Craciun fericit!



Mariana, Stefan, Simon and the Bike.
ride it, love it, live it!

poze cu noi: 1 , 2 , 3 si 4
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!


Autor: baby-boom
Raspuns la: 17/12/2009 17:39:22
Mesaj:

Sarumana de urare Mariana si drum bun spre Maramu'. Craciun fericit!

Primim cu colinda cand va intoarceti, cu copil bolnav sau sanatos...o pun sa poarte masca dar tot ne intalnim, scheisse!

Am o ciuda, teribil. Sambata era programat sa mergem la schi, la Marisel si dupa aceea sa coboram pe la Belis-Fantanele sa vedem cum e pe acolo, sa ne aciuim la o pensiune la o supa calda. Ioc cu raceala asta! Sa vedem mai pe urma cum om face sa fie bine .

Manu, buna faza cu senzatiile tari...m-am ras bine! Cum sa nu te bucuri mai, e efectiv ca in copilarie, numai ca acum avem simtaminte de oameni amri si suntem mai jingasi, cum zice bunica. E mai mult decat clar ca nici mie nu-mi place sa fiu uda pe bocanci, pe haine, etc, dar nu ma pot abtine sa nu ma bucur....happy happy, joy joy!!...no, si Boc e interimar, se face si bucata de autostrada pana la Oradea..mai intreba cineva, Simona parca...in note mai serioase se pare ca nu te mai calambai la Bucuresti. Asta nu e rau.

toata lumea

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: nana_sim
Raspuns la: 18/12/2009 08:43:36
Mesaj:

Iuhuuuu, zapada, ninsoare, iarna, vin fiert cu scortisoara, colinde, cadouri, carnati ce-mi place!!

Pana una-alta va poftesc la cafea cu "bellevue". Campul la Floresti e de poveste, zapada imaculata si sclipind usor, beculete in departari, la mine in curte e bradul usor nins pe ramuri si motanul vine sarind ca o caprita ca sa-si fereasca blanita de contactul cu zapada ... hai ca-i frumoasa viata!

Eu de 3 zile dimineata la 6.30 fac sport dand jos zapada de pe masina cam vreo 20 de minute. Imi place tare, ca dupa asta intru la caldura si imi beau cafeaua in tihna. Iar cu masina merg ca vantul si ca gandul dat fiind ca nu am apucat sa scot cauciucurile de iarna de anul trecut, asa ca sunt printre putinii soferi care anul asta la prima ninsoare erau pregatiti corespunzator

Spor tuturor in cam ultima zi de munca la servicii pe anul asta!


Simona

P.S. - aaaa, si mai iau dimineata cate o lingurita mica de samanta de canepa, oare de acolo sa mi se traga euforia?

... cu inalte calificari de nasa si matusa.


Autor: baby-boom
Raspuns la: 18/12/2009 11:48:34
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui nana_sim

Iuhuuuu, zapada, ninsoare, iarna, vin fiert cu scortisoara, colinde, cadouri, carnati ce-mi place!!

Pana una-alta va poftesc la cafea cu "bellevue". Campul la Floresti e de poveste, zapada imaculata si sclipind usor, beculete in departari, la mine in curte e bradul usor nins pe ramuri si motanul vine sarind ca o caprita ca sa-si fereasca blanita de contactul cu zapada ... hai ca-i frumoasa viata!

Eu de 3 zile dimineata la 6.30 fac sport dand jos zapada de pe masina cam vreo 20 de minute. Imi place tare, ca dupa asta intru la caldura si imi beau cafeaua in tihna. Iar cu masina merg ca vantul si ca gandul dat fiind ca nu am apucat sa scot cauciucurile de iarna de anul trecut, asa ca sunt printre putinii soferi care anul asta la prima ninsoare erau pregatiti corespunzator

Spor tuturor in cam ultima zi de munca la servicii pe anul asta!


Simona

P.S. - aaaa, si mai iau dimineata cate o lingurita mica de samanta de canepa, oare de acolo sa mi se traga euforia?

... cu inalte calificari de nasa si matusa.



Exact! ...poate suntem noi prea sentimentale pe motiv de zodie incalcita.

Eu declar copil care se simte mult mai bine, azi chiar nu a tusit deloc.

Am fost informata ca de Craciun vor fi temperaturi cu +, 2, 3 grade dar si precipitatii, care din pacate se vor transforma in ploaie...eu sper ca nu :(
Si azi decoram de Craciun si noi...
Si maine scoatem iepurele in zapada..daca nu o sa fie prea socat de ea, si anume

pe toata lumea

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: nana_sim
Raspuns la: 18/12/2009 13:14:09
Mesaj:

nu ma pot abtine, am primit si eu glumita de mai jos, apropos de ce-si doresc copii de Craciu conform reclamelor vazute la TV

_________________________________________________________________
O discutie intre doi copii in camera lor . Baietelul catre fetita:
- Ce-i vei cere lui Mos Craciun anul acesta?
Fetita: O papusica Barbie. Dar tu ?
Baietelul: - Eu ii voi cere un Tampax!
Fetita: - Tampax ? Ce e asta ?
Baiatul: - Habar n-am , dar zic astia la televizor ca daca-l folosesti poti merge la plaja in fiecare zi, sa mergi cu bicicleta , la piscina, sa dansezi , sa alergi , sa faci o multime de lucruri ....fara ca nimeni sa-si dea seama.
___________________________________________________________________

... cu inalte calificari de nasa si matusa.


Autor: baby-boom
Raspuns la: 18/12/2009 13:28:47
Mesaj:




...dar de fapt . Nu e de gluma cu astea, pe bune. Luna trecuta Elise m-a frecat la cap sa ii iau kubeti, nu stiu ce, de am cautat prin nu stiu cate abc-uri pana am gasit. I-am spus raspicat ca are voie sa guste doar ca a doua oara nu primeste (nu-s de acord, ca nu-s sanatoase, sa nu zic mai rau). Buuun, si deschide misterios punga, ia una ultrafericita, o baga in gura si exclama mestecand: "Am scapat de plictiseala!, wow mami, vezi si tu!"...pfui ce m-am enervat/socat, la greu...poi e avroia sa manace mizeriile alea ca reclama ii zicea ca daca rontai de alea scapi de plictiseala.......si astia o iau de buna, deci bancul ala, nu m-ar mira sa aiba sambure de adevar la sorginte! Ce sa stie puradelu, inocent cum ii?!

O zi frumoasa!

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: ad_rianna
Raspuns la: 18/12/2009 14:06:01
Mesaj:

dar de reclama la absorbante de pe "disney channel" ce ziceti? ca ma intreaba bianca mereu ce-i aia si "de ce pune tanti aia pe chilotel?"

adriana &
Bianca si Tudor

(03.11.2004)


Autor: baby-boom
Raspuns la: 18/12/2009 14:46:05
Mesaj:

Adriana, apoi pentru mine Disney este un fel de Canada, locul de intalnire al tuturor! De la clubul lui Mickey Mouse si Tigger and Friend pana la Hannah Montana si Jonas Brothers. Ce sa mai...!!!E mai cu coarne cand targetul Tigger and Friends prinde reclama pt targetu' Hannah Montana (care btw mi se pare hidoasa, toata conceptia, ideea, absolut...dar poate sunt eu defecta, ce sa zic?!!?!)

Si ce i-ai zis?...Biancai si anume. Elise nu a vazut inca reclama, dar m-a vazut pe mine la baie...benocleaza niste ochi, e absolut dezgustata...eu ma distrez, ce sa fac?!

EDIT, ca io am intart cu alt motiv, si m-a furat peisajul.

Unde gasesc bodyuri pt 5 ani??? Am nevoie mare pentru Elise si nu am vazut pe nicaieri :(

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: ad_rianna
Raspuns la: 18/12/2009 14:57:18
Mesaj:

ohohoo florina! apoi nu ma porni ca am si eu pentru disney...numai "cuvinte de lauda"...da' ce sa le fac? mickey le place rau de tot, pe hannah o adora...jonasi...nu foarte tare. mai sunt cateva filmulete la care se uita uneori. ce sa le fac? ca decat cartoon si sa-si schimbe ei mereu dvd-urile prefer sa se uite si la disney. pai ce sa-i zic: nimik. ca habar nu am ce. schimb subiectul pe cat posibil dar mi-e sa nu ajunga sa-si faca o idee falsa. la baie: no way. imi amintesc cat am fost eu de oripilata prima oara

adriana &
Bianca si Tudor

(03.11.2004)


Autor: baby-boom
Raspuns la: 18/12/2009 16:18:47
Mesaj:

Body pt 5 ani??? Am macar sanse sa gasesc? Are o singura bucata, luata de mama din vitalia da' am nevoie acum, s-o capitonez bine

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 19/12/2009 10:33:37
Mesaj:

neata gagici

ieri mi-a mers profund de-a indoaselea pina si mesajul lung scris seara s-o sters.am facut on indigestie cumplita, in stilul meu...Sofi a facut roshu in gat si e pe antibiotice, din fericire nu i-am mai dat de fix un an, mi s-a infundat wc-ul etcdar pe seara m-am remontat si am fost la party-ul de la Mihai de la firma si am dansat pina la 3 dimi
insa mai am un stress...Sofi doarme ingrozitor de agitat noaptea, iar se leagana de ne innebuneste si parca s-a dus de rapa tot ce am reusit un an sa-i scoatem acest tic.ii ies maselele si sper ca de aia ca suntem model zombie.

in rest, asteptam acest concediu ca pe nu stiu ce ... a fost un an f greu si incarcat la joburi suntem tare obositi de aceea nici nu vom pleca nicaieri, stam sa ne bucuram unii de altii si sa ne odihnim.

Florina, nu stiu de body-uri noi am trecut demult pe maieuri la Thea ca nu ii mai placeau.
nici un semn cu calutzu?

apropo de reclame, pe mine ma termina aia cu Catelushii bolnavi

Raluuu, ce faceti?

Erika voi cand mergeti la Londra?

va pup

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: roxana1974
Raspuns la: 19/12/2009 11:43:56
Mesaj:

Salutare dragutelor.
Aseara m-am intors din calatoria mea pe fuga despre care inca nu va pot da detalii, dar in curand ma voi deconspira. Nu m-am plimbat mult si nici shopping nu am facut fiindca nu am avut cand, seara doar am scapat din meeting-uri si fiindca habar nu aveam unde sunt strazile comerciale si mi-era teama sa nu ma ratacesc am lasat-o balta. Am intrat doar intr-un H&M din care am targuit o rochita pentru Ileana, nepotica mea si un cardigan dragut, auriu pentru mine . Deci nu am spart bani in Milano, dar cine stie, poate ... in curand pe ecrane.

Ooookkk, v-am citit din urma si m-am amuzat teribil de Elise, de Florina si fazele cu moshu made in Theia si Sofia. Sper din tot sufletul sa ajunga produsele dorite acolo unde le e locul, sub braduturile copilasilor vostri!

Simo, nu mai sta pliiiiz cu cauciucurile necorespunzatoare ce ma bucur ca-ti tihneste asa de bine atmosfera si perioada asta din an.

Eu deocamdata sunt nepregatita si usor stresata de faptul ca mai am atatea de facut intr-un timp atat de scurt pana la sarbatori si nu am inca o idee de cum vor arata ele in familia mea. Sigur va fi ok, doar e musai azi si maine sa ma resetez si sa ma apuc de treaba...incep cu niste perdele, in urmatoarele 10 minute, dupa care fug in Auchan la cumparaturi. Nasty e la ceva teambuilding dar sunt norocoasa ca mama e la mine si ma ajuta, thank God!

Va doresc spor in toate, va pup si revin mai incolo cu alte detalii. Btw, profitati si voi de reducerile de azi din Polus? Eu deseara marchez cadoul lui Nasty si ale familiei de Craciun.

Pe curand deci!!
Roxa


It's the first day of the rest of my life!


Autor: baby-boom
Raspuns la: 19/12/2009 12:11:39
Mesaj:

Hello!

Intrat-am sa spun ca a ajuns coletul deunazi, la 12, nici nu l-am vazut bine..robotesc pe aici si eu din greu si cum stiu cand mi se arata sa ies din casa te sun, Cristiana si ti-l aduc pe unde esti tu atunci camd vorbim ..e ok?



Roxa spor la toate dragutzo si sper sa ne vedem la o poveste inainte de sarbatori! Secretoaso!..eu nu stiu cum fac in legatura cu cadourile, in afar de alea pt Elise..nici nu stiu ce sa iau..ce reduceri sunt in polus?..nu stiu nika, mai

Mai viu ca am de tras la jug

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: baby-boom
Raspuns la: 19/12/2009 15:00:58
Mesaj:

De ce e subiectul 95 prin zona sa induca in eroare? Mmmmm

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: nonna
Raspuns la: 20/12/2009 12:17:51
Mesaj:

La multi ani, Tatiana

La multi ani, Luca

spor la treaba si o duminica placuta
asteptam cap. 97


Autor: baby-boom
Raspuns la: 20/12/2009 21:20:25
Mesaj:

Cristiana, ok...mi-e lene sa scriu sms acum...ma gandeam sa nu il doresti a.s.a.p....in rest, din partea mea e ok, cum/cand poti tu si iti este in regula.

si noapte buna

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: Yagmur
Raspuns la: 21/12/2009 09:13:48
Mesaj:

Din containerul inghetat va invit la vin fiert cu scortisoara... stau cu goretexul pe mine si tastez de zor.... brrr, dar prefer asa decat sa vina ploile fix de Craciun...
Si aveti si o felie de tort din partea nazdravanului care a facut 3 ani si si-a adus aminte ca e fain sa-mi toace nervii deja facuti praf cu crize de incapatanare si lovit pe toata lumea . Trecem noi si peste perioada asta, ca doar am experienta.....
Nu stiu daca mai apuc sa intru maine asa ca urez la fiecare in parte Craciun fericit si un 2010 asa cum va doriti .
Pe 11 ianuarie ne intoarcem din capitala...
Va pup

Yagmur si Luca



Autor: ralucames
Raspuns la: 21/12/2009 18:30:04
Mesaj:

salutare, dragelor!!

ma bucur ca sunteti bine,dragele mele dragi!! (si nu ma repet gratuit!!) n-am intrat de ff multe zile, pt. ca plozii mei,cum ma vad apropiindu-ma de zona calculatorului, intra-n trepidatii, urla dupa mine ca niste razgaiati... am obosit si vreau sa-i ia bunicii urgent... pe Stefi am exilat-o la ai mei, pe Luca peste cateva zile

Florina, m-ai terminat cu calutii vostri, bine c-au ajuns la voi si se vor bucura galustele!! de body-uri atat de mari n-am ce-ti zice, decat sa incerci la polus la magazinele cu haine de copii, alta idee n-am... prin oras n-am fost de-un secol, asa ca...

Roxana, nu stiu despre ce vorbesti, dar ma bucur ca simt tonus optimist!!! sincer ma bucur pt. tine, evident ca nu m-as da inapoi de la detalii

Criss, atatea as avea sa-ti zic... dar ma pastrez pt. cand ne vedem imi pare rau de Sofi, sper sa fie de la masele si sa treaca repede...

Simona
, cat te invidiez pt. linistea si atmosfera de "la tara" pe care-o descrii.... minunat!!!

Mariana, Sarbatori fericite si voua, sanatate parintilor tai si voua, sa va bucurati din plin de tot ce aveti acolo

Stanca, cum e atmosfera de acasa?? inafara de oboseala si stres, sper sa te bucuri din plin de spatiu, atmosfera si liniste!!! astea va doresc din plin

mai am de zis, dar sa nu pierd mesaju, revin



pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita


Autor: ralucames
Raspuns la: 21/12/2009 18:37:38
Mesaj:

asa: La multi ani Luca, sa-ti dea DD sanatate si o viata frumoasa, plina de noroc!! Manu, felicitari!!

Tatiana, sanatate multa si tie, sa fii sanatoasa sa te poti bucura de copii si familie!!

asa2: nu in ultimul rand, mii de felicitari pt. campanie, sunteti fete minunate


mi-e dor de servici, dar mai mult decat de servici, de bani stiti sentimentul, nuu??

va pup si va doresc spor la trebaluit!!!

pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita


Autor: baby-boom
Raspuns la: 22/12/2009 10:27:38
Mesaj:

Hello, gagici!

In primul rand, La Multi Ani Luca! mamicii si multa fericire impreuna, intotdeauna! Cu mare drag...

Cristiana, sper sa rezolvam azi maine cu calutul...eu sunt mega prinsa ziele astea, intre repetitii, pregatiri de craciun, tunsuri si epilaturi...en fin, ne-om descurca cumva..eu astept sa dai un semn cand poti tu.

Va pup...m-am trezit cu o durere in gat, sper sa nu am racesc

Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: baby-boom
Raspuns la: 23/12/2009 10:08:08
Mesaj:

Hello, it's me, again!

Cu urari de spor la munca, putin stress, nervi catre zero, spiritul sarbatorilor in ghete si alte minunatii!
Eu sunt in continuare super ocupata, azi seara termin cu toate...si maine retusez ce mai am prin casa de facut, facem bradul...toate fara stress, evident. Azi intre 5-8 ne jucam cu copiii personalului de la Real si jucam o sceneta tare simpatica, unde eu sunt craciunita, dar una mai dusa de pe fix ..sper sa ne distram tare tare, si va zic ce si cum fuse p-acolo

Elise nu mai are nika, azi o voi lasa prin curte cat mai prinde zapada, saracutza.



Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Autor: carrie
Raspuns la: 23/12/2009 20:46:13
Mesaj:

salutare fetelor, trebe sa ma dau si u jos in carusel, azi acuma am ajuns de la job si vreau sa uit de el pina in 4 ianuarie, sincer, suntem asa de obositi, si main ma astepata o zi grea de mancare si robotit dar asa de frumoasa...iubesc pregatirile

Florina, Mihai a luat baiatul nu pe Molly, nu stiu cum si cu cine s-a inteles asadar vine maine sa faceti schimb, ok?

nu stiu daca am pierdut discutia, dar ce s-a intamplat cu cadourile pt copilashi, cum a ramas?

Stanca, v-ati mutat?cum e?sper sa aveti parte de niste Sarbatori minunate!

Raluu, si mie imi e dor tare, ne vedem zilele astea, nu?veniti maine pe la noi la colindat?sau in 25?

va puuup, ne auzim maine cu Urarile



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora



Autor: nana_sim
Raspuns la: 24/12/2009 07:21:40
Mesaj:

Doamnelor,

E pe aproape marea sarbatoare si va urez de acum sa aveti Craciun fericit si tihnit langa toti cei care va umplu sufletele.



... cu inalte calificari de nasa si matusa.


Autor: svety
Raspuns la: 24/12/2009 08:42:39
Mesaj:

Va doresc un Craciun Fericit si Mos bogat! Noi plecam azi la Bistra, eu cu Mihai ca Dany-boy e acolo de duminica. E o zapada la Bistra...
Mi-ar place sa citesc din urma dar nu stiu cand o sa am timp.
Va pupicesc pe toate si cu dedicatie speciala pupici pt. Stanca, Flo, Carrie, Mariana,Creola, Raluca, Romana si Roxa-Boxa



"Mami, eu cine sunt?" (Dani)
Dany boy


Autor: asi
Raspuns la: 24/12/2009 10:19:41
Mesaj:

Va invit la un capitol nou http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146553


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Exista 216 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3


Forum DC : http://forum.desprecopii.com/forum/

© desprecopii.com - marca inregistrata


Inchide fereastra