Subiectul in original il gasesti aici Bravo Rebiana! Hai Arwen! Puf Ian-Feb 2010 (144)
Exista 221 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3

Raspunsuri:


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:29:26
Mesaj:

Haircut, tinem pumnii sa treaca repede operatia si sa fie bine micuta.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 14:29:32
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

buun: din categoria "mame venite sa ajute" si fiice stresate maxim, azi am comis-o:am trmis-o pe a mea mama acasa la ea, ca sa nu ne certam rau si "definitiv". a venit sa stea cu noi cat fac tratam. emei, ca ana doarme la 10 seara si.. nu putem merge toti4 la spital. insa maica'mea nu se poate abtine daca ii zic ceva "deplasat", "in doi peri", etc sa nu imi raspunda cat am fost de rea, de obraznica, de nerecunoscut. asa ca de 3 zile aud cum ca "poate ema nu se satura cu laptele tau" (ema isi mesteca limba de vreo sapt), poate ii e frig de sughite, poate una-alta. pe ana o invatz eu sa fie obraznica si ea cu mamaia (ptr ca ma copiaza pe mine, nu?), in general nu procedez bine cu educatia anei, nu-s atenta cum se imbraca si d-aia raceshte, etc
i-am zis ca nu am "starea" sa ii suport oservatiile azi cand s-a aratat ofuscata ca i-am spus sa nu mai puna rufele la loc in dulap ca le-a incurcat definitiv pe ale mele/anei/tati si k le pun eu....am starnit-o:sunt obraznk, nik nu-mi convine, o sa vad eu cand moare ce rau e fara ea (asta e argumentul final mereu...)

imi pare rau ca sufera k fiica-sa nu e cum vrea ea...

o sa salvez postarea asta si o sa o dau fetelor cadou cand s-or muta la casa lor; daca fac asa sa mi-o bage sub oki cu titlul :asa nu!"

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra



nasol ca-i mama ta...la mine soacra are un stil mai impunator in a da sfaturi si asta ma face s-o tin la distanta...si ea sufera ca nu participa da ce sa-i fac daca nu se poate abtine...

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:30:43
Mesaj:

Xela, nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru vacanta. Unde anume in Cipru mergeti? Tata a fost anul trecut in Limassol (cred ca asa se scrie) si a venit foarte incantat de tara! Sa va distrati bine!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:33:07
Mesaj:

Larisel, of... sa nu fie grave si sa treaca repede problemele Alenei.

Mult succes pentru azi si la noapte!


_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 14:34:48
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara


Mie imi vine sa plang cand aud cat laptic beau puiutii vostrii. Al meu si-a schimbat obiceiurile si sta la san maxim 10 minute si gata. Daca ii dau din bibe bea maxim 100 de ml. Mananca in schimb cam o data la o ora jumatate. O fii normal asa? A luat 1300g in 5 saptamani jumatate.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




si bobitza mea tot 10 min sta la san, apoi doarme cate 2-3 ore!

problema mea e ca nu reusesc sa-i scot aerul, adoarme si e ca o placinta ..

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:37:11
Mesaj:

Lorex, chiar vroiam sa te intreb, cum te simti dupa cezariana? Ai probleme in aplecat, ridicat bebelina etc?

Nu trebuie sa trezesti bebe sa-i schimbi pampersul. Cand se trezeste sa pape daca e prea plin poti s-o schimbi. Eu noaptea nu-l schimb (nici nu face kk) si nici nu prea parlamentez cu el. Trezit, mufat, papat, culcat! Asta e reteta, ca daca ma intind la vorbe cu el are chef de joaca si vad si eu toate orele cum trec.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:39:01
Mesaj:

Carmita, tu de ce n-o pui pe motata la san? Ai rani? Cred ca e al naibii de frustrant si de obositor mulsul acum la inceput... sa va intrati in ritm.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:42:35
Mesaj:

Decenuela, ce-ai facut pana la urma? Ai mers la medic? Ce anume prostii ai mancat? Am vrut sa va pun un link la babycenter cu sfaturi pentru dieta in alaptat si nu ma lasa virusul...

Oricum, tin sa va anunt ca am baut si un sprite! Si e bine merci!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 14:46:18
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Lorex, chiar vroiam sa te intreb, cum te simti dupa cezariana? Ai probleme in aplecat, ridicat bebelina etc?

Nu trebuie sa trezesti bebe sa-i schimbi pampersul. Cand se trezeste sa pape daca e prea plin poti s-o schimbi. Eu noaptea nu-l schimb (nici nu face kk) si nici nu prea parlamentez cu el. Trezit, mufat, papat, culcat! Asta e reteta, ca daca ma intind la vorbe cu el are chef de joaca si vad si eu toate orele cum trec.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


da, si eu la fel, papat si culcat la loc, uneori nici lumina de noapte n-o aprind..

co operatia e f ok, avand in vedere ca de a doua zi m-am ocupat doar eu de ea caci am stat intr-o rezerva doar eu cu ea...a fost greu dar nu imposibil.Ustura rau de tot dar trebuia sa ma ridic..
acum e din ce in ce mai bine, deja ma misc natural , cu sanii mereu pe-afara ca n-a vazut barbat'miu in viatza lui atata tztz
oricum, conteaza f mult centura/burtiera...ca atunci cand o dau jos sa fac dus se simte diferentza!

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: mcrissa
Raspuns la: 08/03/2010 14:46:41
Mesaj:

fetelot Vladut de azi dimineata de la 9 mi-a mancat doar 40 ml si asta cu chin, cand el manca la doua ore jumate 100 de ml.ati patit asa ceva?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad

Atat sunt de mare



Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:49:37
Mesaj:

Danyelana, sta Arthur in balansoar? Mie mi s-a parut ca seamana mai mult cu un simulator de zbor cand l-am vazut la targ. Si semana si la pret...

Larisel, eu am balansoar de la Fisher-Price Newborn to todler Rocker care costa cam 350 de ron si merge pana la 18 kg. Poti sa il vezi pe contul comun. Am observat ca si Emanuelle tot din acela are. Cum ti se pare? Gargaritzul e fericit in el, si eu sunt fericita ca il pot lua cu mine peste tot. Nu m-am gandit ca ar trebui la priza, bateriile protejeaza in cazul accidentelor provocate de curentul electric. Banuiesc ca d-aia toate sunt pe baterii. Cel al Danyelanei are componentele in picior cred.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:52:20
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

fetelot Vladut de azi dimineata de la 9 mi-a mancat doar 40 ml si asta cu chin, cand el manca la doua ore jumate 100 de ml.ati patit asa ceva?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad

Atat sunt de mare





Eu vreau sa-ti spun ca nici Alexis nu doarme ziua deloc. Nu plange in brate decat cand vrea sa dea aerul afara sau cand vrea sa ne jucam si eu fac altceva.
De mancat sincer nu stiu ce sa zic.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 14:56:17
Mesaj:

intrebarea 2:

ma dau cu garmastan de fiecare data dupa ce termina de supt (altfel nu as fi rezistat). e prea des? trebuie sa ma spal de garmastan inainte sa o pun din nou??

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: xela_07
Raspuns la: 08/03/2010 14:57:29
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Xela, nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru vacanta. Unde anume in Cipru mergeti? Tata a fost anul trecut in Limassol (cred ca asa se scrie) si a venit foarte incantat de tara! Sa va distrati bine!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Merci!! In Paphos mergem, abia astept .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:57:47
Mesaj:

Mamidepuiuti, ma bucur ca nu sunt doar eu cu copilul afara pe vreme rece. Nu stiu cum se face de in fiecare zi in care e cald afara e plin de carucioare care mai de care, cum nu e soare, doar eu cu Gargaritzul printre borduri...



_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 14:59:28
Mesaj:

Plateea, sa ai bafta in plimbare si sa ai spor la cumparaturi!

Din ce am inteles nu l-ai luat pe BbTo cu tine. A ramas cu soacra sau cu sotul?

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 15:01:06
Mesaj:

LA multi ani si sarbatoritilor zilei de azi: Letizia, Dragos-Andrei si Mihai!!! Sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 15:02:46
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Xela, nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru vacanta. Unde anume in Cipru mergeti? Tata a fost anul trecut in Limassol (cred ca asa se scrie) si a venit foarte incantat de tara! Sa va distrati bine!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Merci!! In Paphos mergem, abia astept .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


te invidiez..eu am avut o pata/pofta in sarcina pe Roma....dar nu am putut merge, eram fix in perioada noastra de maxima criza fianciara...sper la vara sa fug macar trei zile, ori la roma ori la londra , sa vad muzeul de ceara si sa fac o poza cu Michael Jackson!

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 15:03:10
Mesaj:

Lorex, eu n-am vazut intrebarea 1(sunt cu vaca...). Cu garmastan poti sa te dai si inainte s-o pui la san ca mai inmoaie pielea. Si raspunsul e nu, nu trebuie sa te speli.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 15:06:34
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Lorex, eu n-am vazut intrebarea 1(sunt cu vaca...). Cu garmastan poti sa te dai si inainte s-o pui la san ca mai inmoaie pielea. Si raspunsul e nu, nu trebuie sa te speli.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


nu esti cu vaca, esti cu gargaritzu'
intrebarea 1 a fost pusa sabata...so...esti iertata

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: xela_07
Raspuns la: 08/03/2010 15:06:35
Mesaj:

lorex - ce super moral se simte la tine, bravoooo .

La mine la 2-3 ore e pampersul full de pipi, nu am cum sa nu il schimb. Si noaptea la fel. Kk face f des, aproape la fiecare masa, inclusiv noaptea . Nici nu ma mir la cat baga in el ...

Cu scosul afara eu nu il scot pe Cristinelul pe vant, in rest daca sunt singura cu el (cu am2 nu am avut curaj pana acum) ies f probleme indiferent de cat e de frig. Ma rog, la sub -10 nu l-as scoate. Cu vantul mi-e teama de virusache ... .



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 15:07:19
Mesaj:

Fetele eu ma duc sa fac mancare. Stau cu un ochi pe voi dar imi trebuie doua maini sa scriu.

Si colajul e aproape gata. Mai trebuie poza de la Arwen si am incheiat. Onitza, am pus poza pe care ai vrut-o. Scuze ca nu ti-am raspuns mai demult.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: xela_07
Raspuns la: 08/03/2010 15:13:49
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Xela, nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru vacanta. Unde anume in Cipru mergeti? Tata a fost anul trecut in Limassol (cred ca asa se scrie) si a venit foarte incantat de tara! Sa va distrati bine!

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Merci!! In Paphos mergem, abia astept .


Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


te invidiez..eu am avut o pata/pofta in sarcina pe Roma....dar nu am putut merge, eram fix in perioada noastra de maxima criza fianciara...sper la vara sa fug macar trei zile, ori la roma ori la londra , sa vad muzeul de ceara si sa fac o poza cu Michael Jackson!

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Daca tb sa alegi, Roma de departe. Am fost cu sotul de un Revelion si am stat 4 zile (am castigat un voucher de 500 EUR la petrecerea de Craciun de la firma ). A fost superb, este un oras extraordinar, o opera de arta la tot pasul. Iar Vaticanul m-a lasat fara cuvinte, nu pot sa-ti descriu in cuvine ... Sper sa am posibilitatea sa ma intorc candva ...
La Londra am fost cu jobul. Din ce am apucat sa vad (nu am fost la muzeul de ceara) e superb de asemeni si e clar de vizitat dar nu se compara cu Roma .



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 15:29:49
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

lorex - ce super moral se simte la tine, bravoooo .

La mine la 2-3 ore e pampersul full de pipi, nu am cum sa nu il schimb. Si noaptea la fel. Kk face f des, aproape la fiecare masa, inclusiv noaptea . Nici nu ma mir la cat baga in el ...

Cu scosul afara eu nu il scot pe Cristinelul pe vant, in rest daca sunt singura cu el (cu am2 nu am avut curaj pana acum) ies f probleme indiferent de cat e de frig. Ma rog, la sub -10 nu l-as scoate. Cu vantul mi-e teama de virusache ... .



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


esti o scumpa , eu vorbeam de scos aerul afara, de ragaitul lui bb

mi s-a spus la spital sa nu o scot afara vreo 2 sapt daca temp nu creste peste 5 grade..

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 15:30:58
Mesaj:

Cris.d, ma intrebai de balansoar. Arthur nu sta in el mai mult de 10-15 min asa cum nu sta nici in patut. Daca s-ar putea sa-l in numai in brate ar fi bine. Dar eu am speranta ca totusi va sta mai mult si oricum e pana la 9 kg ceea ce poate insemna aproape pana la un an.
Ema sta in balansoar?






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 15:41:07
Mesaj:

Cris.d, cu homeopatele nu am vazut inca nici un efect dar continuam, poate e prea devreme. Legat de mestecatul limbii, si Arthur face asa si eu credeam ca e din cauza ca e prea gurmand. Insa asistenta care ne viziteaza in fiecare sapt a zis ca e din cauza refluxului. Am fost si la dr si a confirmat si acum avem Gaviscon si pat ridicat la 30�. Si in leg cu antibioticele, intreaba medicul daca nu trebuie sa-i dai un probiotic ca sa repare flora intestinala. Noua ne-a recomandat pt Arthur pt ca facuse antibiotic in maternitate.








Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 15:51:18
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

cris.d si celelalte fete cu mamici atotstiutoare ...haideti sa facem un efort azi si sa le iertam...acuma suntem si noi mame si ar trebui sa le intelegem mai bine . Sa ne dea Dumnezeu putere si intelepciune sa nu facem si noi la fel peste n-shpe ani cu pufuletii nostri adolescenti sau parinti sau...
Dar azi...hai sa le iertam...sa le pupam si sa le oferim o floare...ca doar noi suntem 'pufuletii' lor si chiar daca ne critica va garantez ca daca incercati azi sa fiti si voi un pic copii (e greu acum din postura asta de proaspete mamici) si le dragaliti un pic pe mamicile cele carcotase o sa le inmuiati inima si o sa le calmati mai ceva ca un drog...ia incercati!!! La mine a mers!!! Si ma bucur ca azi, de 8 martie, pot sa ma bucur dublu...alaturi de mama mea si alaturi de fiica mea de acest cuvant...MAMA!!!
voua si
de impacare pt mamicile voastre.

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele





Ayanna ai scris atat de frumos.







Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: cris.dogarel
Raspuns la: 08/03/2010 15:52:40
Mesaj:

danyelana, ema nu are balansoar "independent". doar scoica se misca daca da din picioare, in rest o balansez eu in scaunul d alaptat si in brate. caruciorul e fara rost deocamdata... poate luam totusi si noi balansoar...
nu mi-a dat probiotic, dar deja incepe sa se refaca, kk e spre normal. sta non-stop, face kk ca la inceput, 7-8/zi. de reflux stiam si eu cu mestecatul limbii, dar...

scuze ca m-am plans de mama chiar azi... din pacate a coincis cu limitele mele de tolerantza....sorry

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra


Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 16:00:23
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

fetelot Vladut de azi dimineata de la 9 mi-a mancat doar 40 ml si asta cu chin, cand el manca la doua ore jumate 100 de ml.ati patit asa ceva?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad

Atat sunt de mare





Cristina, daca nu mai are si alte simptome eu zic sa nu te ingrijorezi. Poate are o perioada cand papa mai putin. Nu stiu ce sa zic.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 16:04:33
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Danyelana, sta Arthur in balansoar? Mie mi s-a parut ca seamana mai mult cu un simulator de zbor cand l-am vazut la targ. Si semana si la pret...

Larisel, eu am balansoar de la Fisher-Price Newborn to todler Rocker care costa cam 350 de ron si merge pana la 18 kg. Poti sa il vezi pe contul comun. Am observat ca si Emanuelle tot din acela are. Cum ti se pare? Gargaritzul e fericit in el, si eu sunt fericita ca il pot lua cu mine peste tot. Nu m-am gandit ca ar trebui la priza, bateriile protejeaza in cazul accidentelor provocate de curentul electric. Banuiesc ca d-aia toate sunt pe baterii. Cel al Danyelanei are componentele in picior cred.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Cristies, nu prea sta Arthur in balansoar ca ii place mai tare in brate sau pe burta la mami.
Nu te supara ca te intreb dar cat era pretul la targ? M-ai facut sa rad cu simulatorul de zbor.
Da, componentele electrice sunt in picior.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 16:22:38
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Danyelana, sta Arthur in balansoar? Mie mi s-a parut ca seamana mai mult cu un simulator de zbor cand l-am vazut la targ. Si semana si la pret...

Larisel, eu am balansoar de la Fisher-Price Newborn to todler Rocker care costa cam 350 de ron si merge pana la 18 kg. Poti sa il vezi pe contul comun. Am observat ca si Emanuelle tot din acela are. Cum ti se pare? Gargaritzul e fericit in el, si eu sunt fericita ca il pot lua cu mine peste tot. Nu m-am gandit ca ar trebui la priza, bateriile protejeaza in cazul accidentelor provocate de curentul electric. Banuiesc ca d-aia toate sunt pe baterii. Cel al Danyelanei are componentele in picior cred.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Cristies, nu prea sta Arthur in balansoar ca ii place mai tare in brate sau pe burta la mami.
Nu te supara ca te intreb dar cat era pretul la targ? M-ai facut sa rad cu simulatorul de zbor.
Da, componentele electrice sunt in picior.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire









12 milioane (~300Euro). La noi inca se mai vand dacii din 80 la banii astia. Glumesc acum, dar asta costa cat doua salarii minime pe economie. Nu glumesc cand spun ca cei ce vand lucruri pentru copii nu fac decat sa converteasca preturile in lei, fara sa se gandeasca la puterea de cumparare.

In acelasi timp insa, Romania este tara cu cele mai mari preturi la haine, parfumuri, bijuterii si ceasuri "de firma" si cu rata cea mai scazuta la vanzari sapunuri si pasta de dinti.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: ayanna_xem
Raspuns la: 08/03/2010 16:26:31
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel


scuze ca m-am plans de mama chiar azi... din pacate a coincis cu limitele mele de tolerantza....sorry

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra



Am citit undeva ca la sugari colicii nu sunt provocati de dureri de burtica ci reprezinta o reactie a copilului la stimulii numerosi la care sunt supusi in mod constant dupa nastere si la care sunt obligati sa se adapteze. Iar in momentul cand limitele de toleranta ale bebelusilor la acesti stimuli sunt depasite apar asa zisii colici, adica acele crize de plans neconsolat.
Cand ti-am citit mesajul m-am gandit ca...tocmai ai suferit si tu o mica criza de "colici"...
si sa treaca uratii repede!!!!!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele


Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 16:30:06
Mesaj:

Cristies, sunt total de acord cu ce ai zis tu despre preturi.
Aici e 250 euro, deci mai ieftin decat in Rom.









Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: LauraNicole
Raspuns la: 08/03/2010 16:37:00
Mesaj:

Arwen m-a rugat sa va scriu ca a nascut un voinicel ,Darius Mihai , la ora 15.40 ,3 kg 420 ,52 de cm , ambii sunt sanatosi si maine se intorc acasa .
Nu contenea sa-mi spuna la telefon ce frumos e micutul si ce pufos e!Si ea are o voce dulceeee!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !


Autor: roco1617
Raspuns la: 08/03/2010 16:42:42
Mesaj:

Ayanna_xem sigur ca ai dreptate si eu as fi dorit sa am acum Mama langa mine sa ma certe sa ma dojeneasca sau sa-mi dea sfaturi despre felul in care am grija de Alex dar din pacate nu am avut cui sai ofer o floare in aceasta zi inca de la virsta de 14 ani asa ca.........



RoxanaAlexandru Lucian


Autor: haircut
Raspuns la: 08/03/2010 16:44:45
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Arwen m-a rugat sa va scriu ca a nascut un voinicel ,Darius Mihai , la ora 15.40 ,3 kg 420 ,52 de cm , ambii sunt sanatosi si maine se intorc acasa .
Nu contenea sa-mi spuna la telefon ce frumos e micutul si ce pufos e!Si ea are o voce dulceeee!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !



Felicitari, ARWEN!!!!Bun venit bb DARIUS MIHAI!!!!



Multumesc de vorbele bune, fetelor



de Maia Ilinca (29.01.10)


Autor: carmita_baby
Raspuns la: 08/03/2010 16:44:58
Mesaj:

Mariucasara pai atunci sa stii ca vor face o copie frumoasa abia astept sa le vad copilasii Doamne ce pot sa delirez... cred ca zilele astea de mamica incepatoare incep sa-si spuna cuvantul
Si eu ii da un mare lui Sebastian. Si mai pune si tu pozice noi sa-l vad cum creste, asta daca ai timp desigur

Ayanna multumesc, adevarul e ca daca nu o aveam pe mama aici nu stiu ce m-as fi facut, saracuta ea cam face tot.. insa din fericire am o mama intelegatoare care nu se baga prea mult intr-ale mele, mai degraba eu sunt aia mai rea de gura uneori si o mai supar. Dar ma cunoaste si stie ca-s stresata, nu de alta.

Cris.d exact in momentele astea ai fi avut mai multa nevoie de suport moral. Lasa nu fii trista, va trece totul.. si nu te scuza de faptul ca ai scris chiar ieri de asta, ai simtit nevoia sa te desarci. Sunt alaturi de tine sufleteste, prin momentele astea dificle prin care treci acum. Cheer up, you are not alone

Cristies in prima azi am crezut ca niciodata nu voi fi in stare sa alaptez, mi-au aratat moasele in spital cum se face, insa parea atat de dificil, ca si cum as fi incercat sa ating luna.. A doua zi li s-a facut mila la 2 infirmiere de mine/noi si vazand cum ma chinui, sufar si cat de frustrata sunt ca nu eram in stare sa alaptez ne-au invatat tehnica. Zilele 2,3,4 am alaptat cu ajutorul soatei care imi vara sfarcul in gurita motatei si tot el il tinea in asa fel incat sa nu-i blocheze nasucul. Nu pot sa-ti spun cat de chinuit statea saracutul, insa nu era suficient si atunci ii dadeam si din lapticul muls, laptic la care am stat uneori si cateva ore sa-l mulg, dar nu am vrut s ama las si prefer sa-i dau laptic din bibe, dar sa fie AL MEU! Nu vreau lapte praf si pace! Insa niciodata nu zice niciodata, nu stiu ce ne va rezerva viitorul. Pana una alta ziua 5 a venit cu noroc, am reusit sa alaptez singurica, ceea ce ma face sa fiu in al noualea cer. Acum nu stiu ce sa fac, daca sa continui sa ma mulg, pentr a avea laptic in cazuri de urgenta, cum ar fi puseurile de crestere sau sa nu o fac, deoarece mi-e teama ca voi deranja productia de lapte. Doamne nu mi-as fi inchipuit niciodata ca a fi mama este atat de dificil... dar si atat de frumos in acelasi timp

Plateea si eu zic sa-ti cumperi pantofiorii la care visezi, chiar daca sunt scumputi poate. Nu uita ca si tu tre sa te rasfeti din cand in cand, face bine la moral!

Danyelana noi folosim caruciorul pe post de balansoar, de fapt de cand ne-am intors acasa numai acolo am culcat-o. Pentru ca mi-aduc aminte ca Miku scria la un moment dat ca lor le place sa doarma intr-un loc stramt, pentru ca sunt obisnuiti cu senzatia aia din burtica mamicii. In timp vom trece la patut, incet, incet. Si in plus o dam huta huta cand mai scanceste.

Cris.mario super ca o ai pe mama ta cu tine, cred ca tie ti-ar fi fost si mai greu decat mie cu 2 copilasi permanenti + 1 auxiliar Doar gatitul si deja te-ai scos! mai ales daca nici nu te cicaleste, e super.

de Lorena 03.03.2010

Mello motanelul iubit


Autor: carmita_baby
Raspuns la: 08/03/2010 16:47:11
Mesaj:

Lorexule iote ca taman pe tine te-am uitat.. Cum mai e bobitza cu icterul, s-a rezolvat inainte de iesirea din spital sau mai trebuie facut ceva inca in privinta asta? Felicitari pentru faptul ca ai scapat de bibe

de Lorena 03.03.2010

Mello motanelul iubit


Autor: roco1617
Raspuns la: 08/03/2010 16:48:18
Mesaj:

Felicitari Arwen chiar ma pregateam sa intreb ca nu mai stiam nimic de tine .Refacere rapida si asteptam o fotografie cu Martisorul Bebe mult asteptat !!!!!!!!

Multumim de mesaj LauraNicole !!!

RoxanaAlexandru Lucian


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 16:49:36
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Arwen m-a rugat sa va scriu ca a nascut un voinicel ,Darius Mihai , la ora 15.40 ,3 kg 420 ,52 de cm , ambii sunt sanatosi si maine se intorc acasa .
Nu contenea sa-mi spuna la telefon ce frumos e micutul si ce pufos e!Si ea are o voce dulceeee!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !


A nascut Arwen!!!

Bine ai venit pe lume Darius Mihai!!!!

Sa fii sanatos si fericit si sa-ti bucuri parintii!!!

Refacere rapida mamico!!!


_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: cristies
Raspuns la: 08/03/2010 16:53:03
Mesaj:

Fetele, ne mutam la scutece sau mai stam un capitol sa primeasca si Arwen felicitarile tot aici?

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 16:57:52
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Oare cum imi dau seama cat a papat la san?

Ca mi s-a parut in seara asta ca mai mult s-a jucat...ca nu inghitzea nimic... [:/]

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


O sa vezi cat doarme. In principiu daca nu mananca suficient se trezeste repede sau plange... Mamicile mai experimentate zic ca se aude un zgomot cand inghite... Eu nu-l aud decat cand este foarte infometat si mananca prea repede.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


ms de raspuns. chiar a dormit 5 ore dupa ce am postat mesajul asta

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: LauraNicole
Raspuns la: 08/03/2010 16:58:11
Mesaj:

Arwen se intoarce maine acasuca asa ca o sa va poata citi ea mesajele!So far e fericita si se simte bine!A zis ca nasterea nu a fost asa grea precum se astepta si ca a meritat totul .

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !


Autor: danasor
Raspuns la: 08/03/2010 16:58:57
Mesaj:

La multi ani mamici !
O primavara frumoasa si plina de bucurii!

Dati-mi va rog si mie parola sa pun si eu poze


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 17:09:24
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Lorexule iote ca taman pe tine te-am uitat.. Cum mai e bobitza cu icterul, s-a rezolvat inainte de iesirea din spital sau mai trebuie facut ceva inca in privinta asta? Felicitari pentru faptul ca ai scapat de bibe

de Lorena 03.03.2010

Mello motanelul iubit



nu s-a rezolvat de tot insa ne-au externat pt ca scazuse valoarea bilirubinei din sange dupa sedintele de fototerapie. inca mai e putin galbioara...speram sa nu mai tina mult ca deja mi-e mila de ea...

a primit azi de la tati primul cadou: un pandativ ingeras de aur cu perla...offf...

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 17:10:29
Mesaj:

OOOO...FELICITARI ARWEN!

Bine ca ne-ai anuntat!
Acum ne putem muta la scutece?

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 17:11:34
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

La multi ani mamici !
O primavara frumoasa si plina de bucurii!

Dati-mi va rog si mie parola sa pun si eu poze




ai PM

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 17:12:04
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Arwen m-a rugat sa va scriu ca a nascut un voinicel ,Darius Mihai , la ora 15.40 ,3 kg 420 ,52 de cm , ambii sunt sanatosi si maine se intorc acasa .
Nu contenea sa-mi spuna la telefon ce frumos e micutul si ce pufos e!Si ea are o voce dulceeee!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !



Felicitari Arwen!!!!
Bine ai venit micutule, Darius Mihai.

Merci Laura






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: lorex
Raspuns la: 08/03/2010 17:13:18
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, ne mutam la scutece sau mai stam un capitol sa primeasca si Arwen felicitarile tot aici?

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


eu zic sa mai stam 3 pagini sa primeasca si arwen felicitari, si apoi sa ne mutam la scutece!
si ca sa nu se supere ii mai punem si acolo inca un rand de felicitari!
oricum la cat de fericita e nu cred ca o mai poate supara ceva!

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Autor: decenuela
Raspuns la: 08/03/2010 17:26:25
Mesaj:

FELICITARI ARWEN....BB SANATOS SI MAMNCACIOS

ieri am mancat dimi cereale cu lap[te..pe la 12..vreo 6 carnaciori din aioa mici de bere...manca tati.....pe la 4 cam o praji juma..ca am luat din toaTE 5 CATE PUTIN...SI PE LA 5 juma o pizza.

am sunat dr care nu venise la cabinet. mi-a zis sa nu-i mai dau saN SI SA-I IAU LP fara lactoza... k p[rb nu i-a [priit ceva.
io i-=am daty de la congelator...dar se cam termina..stocul..n-a prea vomat..putin spre deloc...nu are temp..nu se omoara dupa biberon vrea tt. i-am luat si lp fara lact...in caz ca..desi am citit pe net..si nu prea vad legatura dintre lactoza si voma lui jiji.

cris.d....te inteleg perfect. intotdeauna am zis ca cei batrani tre sa fie mai intelepti...si de la ei tre sa porneasca intelegerea...nu-i placut ca v-ati certat dar ar trebui putina intelegere in starea ta,.,.cum ai fost nebuna de cap cu ema. trece..dar stii...mai bine fiecare sef in casa lui....

io-s cheauna rau..daca n-am dormit....

va mai citesc

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)


Autor: irrinaa
Raspuns la: 08/03/2010 17:28:32
Mesaj:

FELICITARI Rebiana, bun venit pe lume Mara Andreea!
FELICITARI Arwen, bun venit pe lume Darius Mihai!

LA MULTI ANI de 8 Martie! Sa fiti sanatoase , iubite si fericite !

Am reusit sa citesc putin azi.
Cris.d ma bucur ca Ema e mai bine, sper sa scapati cat mai repede.
Lalitica, Doamne ajuta sa fie totul bine

Eu sunt cam suparata.Vladut e bine, insa Viviana are febra de sambata(am avut si 39,7).Pana acum zicea ca n-o doare nimic, dar de azi zice ca o doare gatul, m-am uitat si e rosu.Nu tuseste, nu are muci.
Suntem acasa, desi isi dorea sa mearga la gradi ca imi facuse felicitare.Sper sa treaca repede si mi-e frica rau sa nu ia si Vladut.
Va pup si sanatate multa la puiuti


Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)

poze


Autor: gratiana77
Raspuns la: 08/03/2010 17:30:13
Mesaj:

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR!

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)
poze


Autor: gratiana77
Raspuns la: 08/03/2010 17:32:09
Mesaj:



FELICITARI ARWEN! SA ITI TRAIASCA BB!



de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)
poze


Autor: cris_mario
Raspuns la: 08/03/2010 17:39:27
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Cris.mario, am vazut in Cora din Sun Plaza loc de joaca tot la un milion.

Miremia, tot in Cora am vazut suportul pentru cadita de la Primii pasi (22 de lei).

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


ms frumos...o sa merg sa vad

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


Autor: ayanna_xem
Raspuns la: 08/03/2010 17:41:39
Mesaj:




Felicitari Arwen!!!
Bine ai venit bb Darius Mihai!!! Sa fii sanatos, sa cresti mare si s-o faci pe mami mandra de tine!!!





mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele


Autor: cris_mario
Raspuns la: 08/03/2010 17:42:45
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele eu ma duc sa fac mancare. Stau cu un ochi pe voi dar imi trebuie doua maini sa scriu.

Si colajul e aproape gata. Mai trebuie poza de la Arwen si am incheiat. Onitza, am pus poza pe care ai vrut-o. Scuze ca nu ti-am raspuns mai demult.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


abia astept sa il vad

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


Autor: mariucasara
Raspuns la: 08/03/2010 17:49:04
Mesaj:

Felicitari Arwen! Bun venit Darius!

Fetele, mai ales cele care ati nascut natural, as putea si eu sa imi fac cadou o baie in cada, cu spuma si uleiuri si toate cele? Fac 6 saptamani de la nastere miercuri, lohii nu mai am de vreo 2 saptamani si cusaturile s-au cicatrizat dar la control ajung abia saptamana viitoare.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)


Autor: cris_mario
Raspuns la: 08/03/2010 17:53:25
Mesaj:








felicitari arwen!!!bun venit bb!!!









Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


Autor: cris_mario
Raspuns la: 08/03/2010 17:54:41
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Felicitari Arwen! Bun venit Darius!

Fetele, mai ales cele care ati nascut natural, as putea si eu sa imi fac cadou o baie in cada, cu spuma si uleiuri si toate cele? Fac 6 saptamani de la nastere miercuri, lohii nu mai am de vreo 2 saptamani si cusaturile s-au cicatrizat dar la control ajung abia saptamana viitoare.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




sincer,nu cred ca are nmk....dar mai bien ai sta sa mergi la dr..eu una asa as proceda

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


Autor: cris_mario
Raspuns la: 08/03/2010 17:57:14
Mesaj:

ne mutaaaaaam...yupiiiiiiii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...


Autor: danyelana
Raspuns la: 08/03/2010 18:04:28
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Felicitari Arwen! Bun venit Darius!

Fetele, mai ales cele care ati nascut natural, as putea si eu sa imi fac cadou o baie in cada, cu spuma si uleiuri si toate cele? Fac 6 saptamani de la nastere miercuri, lohii nu mai am de vreo 2 saptamani si cusaturile s-au cicatrizat dar la control ajung abia saptamana viitoare.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)





Eu am facut baie in cada de cum am intrat de la materniate dar cu spuma doar o data sau de doua ori (din lipsa de timp )
Nu vad de ce nu ai putea sa faci si tu.
Sa-ti priasca






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






Autor: danasor
Raspuns la: 08/03/2010 18:06:48
Mesaj:

Lorex multumesc pt pm
Cristies am reusit si am pus si eu poza in album, daca se mai poate....

.
Acum poate reusesc si sa citesc capitolul asta de la inceput.


Autor: xela_07
Raspuns la: 08/03/2010 18:15:06
Mesaj:

FELICITARI ARWEN!!! REFACERE RAPIDA!!!



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)


Autor: emanuelle
Raspuns la: 08/03/2010 18:22:13
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Danyelana, sta Arthur in balansoar? Mie mi s-a parut ca seamana mai mult cu un simulator de zbor cand l-am vazut la targ. Si semana si la pret...

Larisel, eu am balansoar de la Fisher-Price Newborn to todler Rocker care costa cam 350 de ron si merge pana la 18 kg. Poti sa il vezi pe contul comun. Am observat ca si Emanuelle tot din acela are. Cum ti se pare? Gargaritzul e fericit in el, si eu sunt fericita ca il pot lua cu mine peste tot. Nu m-am gandit ca ar trebui la priza, bateriile protejeaza in cazul accidentelor provocate de curentul electric. Banuiesc ca d-aia toate sunt pe baterii. Cel al Danyelanei are componentele in picior cred.

_______________________________________________________________________________
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Balansoarul e super si ii place Sarei. Asa reusesc si mamai si tati sa pape impreuna O luam in balansoar in bucatarie cu noi. Si bateriile nu trebuie schimbate asa des.

Raluca Emanuela, mamica fericita de Sara Maria (11.02.2010) - rechinasul fomist
poze
www.youtube.com/profile?user=cristidumitru79" target="_blank">filmuletze


Autor: emanuelle
Raspuns la: 08/03/2010 18:24:02
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

intrebarea 2:

ma dau cu garmastan de fiecare data dupa ce termina de supt (altfel nu as fi rezistat). e prea des? trebuie sa ma spal de garmastan inainte sa o pun din nou??

_________________________________________________________________
Lorex - Pufuletus Dependentus cu Bobitza de Iuria (01 martie 2010)


Eu ma dau si inainte si dupa...si nu il spal si e ok. Nici eu nu as fi rezistat de usturime...

Raluca Emanuela, mamica fericita de Sara Maria (11.02.2010) - rechinasul fomist
poze
www.youtube.com/profile?user=cristidumitru79" target="_blank">filmuletze


Autor: emanuelle
Raspuns la: 08/03/2010 18:25:12
Mesaj:

Fac un capitol nou. Ok?

Raluca Emanuela, mamica fericita de Sara Maria (11.02.2010) - rechinasul fomist
poze
www.youtube.com/profile?user=cristidumitru79" target="_blank">filmuletze


Autor: Nik0le
Raspuns la: 08/03/2010 18:38:19
Mesaj:

emanuelle, multumim pentru capitolul nou! Ar cam trebui mutat la "Primele 365 zile...", fetele ziceau ca ne mutam azi, mai esti pe receptie? L-as muta eu, dar nu vreau sa incurc pe nimeni.

Acum am vazut mesajul tau, emanuelle, multumim mult mult!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.


Autor: pufuleti2010
Raspuns la: 08/03/2010 18:45:21
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Acum imi dau seama ca eu pot muta capitolul, dar nu pot modifica linkul pus de tine aici, asa ca te rog sa faci tu miscarea sau sa-mi spui cum procedam (adica sa fac eu mutarea, iar tu doar sa modifici linkul).

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.



Il mut eu acum M-am garbit si nu am citit din urma....


Autor: bAly
Raspuns la: 08/03/2010 18:45:52
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetelor, haideti sa ne rugam din toata inima pentru baietelul Laliticai. Au aparut niste posibile probleme si are nevoie de tot sprijinul nostru sufletesc. Sa ii ajute Dumnezeu sa le rezolve pe toate, sa nu se confirme si sa vina si ei acasa ca le este foarte greu. Eu o inteleg partial si stiu cat de dificil este.

Bebe David, hai fii puternic si cheama-ti ingerasul sa te ajute!

Laura sunt alaturi de tine din tot sufletul meu si tin la tine ca la o sora. Fii tare si o sa vezi ca o sa fie bine! O sa veniti acasa toti trei cat de curand!



Mami de Maria Dalia



Lalitica, ma rog si eu pentru voi! Sa dea Dumnezeu sa fie bebe David si sa veniti repede acasa! Din pacate stiu cum e sa-ti vezi puiul mic plin de fire, tuburi si conectat la tot felul de aparate....putere mare mamico si chiar daca simti citeodata ca te prabusesti ridica-te. Plingi sa te descarci si apoi mergi increzatoare linga bebe.



A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)


Autor: Nik0le
Raspuns la: 08/03/2010 18:49:17
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui pufuleti2010

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Acum imi dau seama ca eu pot muta capitolul, dar nu pot modifica linkul pus de tine aici, asa ca te rog sa faci tu miscarea sau sa-mi spui cum procedam (adica sa fac eu mutarea, iar tu doar sa modifici linkul).

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.



Il mut eu acum M-am garbit si nu am citit din urma....


Cand termini sa modifici linkul, sa nu ne ratacim.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

O alela recesiva nu influenteaza fenotipul decat daca genotipul e homozigot.


Autor: pufuleti2010
Raspuns la: 08/03/2010 18:52:13
Mesaj:

Si primul capitol din Primele 365 de zile ale comorilor noastre:
CAPITOLUL 1

Exista 221 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3


Forum DC : http://forum.desprecopii.com/forum/

© desprecopii.com - marca inregistrata


Inchide fereastra