LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Multumesc mult pentru urari! Nu am sarbatorit-o astazi, petrecerea si dezmotarea e sambata, insa a fost o zi cu emotii.
Acum aproape 8 ani, cand l-am cunoscut pe sotul meu, ii spuneam in gluma ca as vrea sa avem un copil impreuna. Sa fie fetita, sa semene cu el, inalta, cu parul lui ondulat si ochii mei negri. Dupa alti cativa ani, stiam si ca avea sa o cheme Maya. In 2006, la cateva luni dupa ce ne-am casatorit, s-a anuntat ea, neplanificata dar binevenita, cu doua liniute categorice pe testul de sarcina. Copilul imaginatiei mele a devenit realitate. Am avut un soc la a doua ecografie cand mi s-a spus ca e baiat. Cum, cand eu simteam ca este fata...Acum o avem cu noi, este exact asa cum mi-am dorit-o si nu pot decat sa fiu recunoscatoare lui Dumnezeu/naturii/intamplarii ca mi-a dat ocazia sa cunosc un alt gen de iubire.
Iata si retrospectiva primului anisor: Maya 1 zi, 3 luni, 6 luni, 9 luni, 1 an - iubita lui mami, si a lui tati

biky, felicitari pentru primul dintisor!! sa vina toti fara probleme si dureri!
Elena.2006, ai baiat mare, nu-i mai trebuie suzeta!
Multa sanatate bebelusilor bolnavi!
Dupa mot o executam si noi cu tunsul pentru ca este foarte inegal si sper sa i se si intareasca un pic radacina.



arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

La multi ani, Maya! Sa fii fericita, sanatoasa si iubita.

Hi, hi , hi oare cate dintre noi am asteptat motul ca sa putem cheli copilu'. Io sigur, ia uitati chinezu' lu' mama, dupa ce am scapat de mot.
Aici poze de la taierea motului, Noaaaptea-primul cuvant adevarat al lui Lucas, binenteles ca din intamplare, dar am ras cu lacrimi.
Prima zi la gradinita
Somn usor tuturor.



Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Paxela dar o masina de 20kg nu e? Ca mie taaaare mi-ar trebui,sunt zile cand spal 5-6 masini.Ajung la concluzia prietenei mele "i-ati draga electrocasnice industriale".

Martutza acum am citit ca ma numeai mama eroina,fii serioasa,sunt mama si atat la fel ca voi toate,dar stii ce-mi pare rau ca n-am castigat potul cel mare la loto ca o mai puneam de doi,ca mai aveam timp sa-i fac .

Raluca22 eu nu stiu ce sa zic ca le-am facut doar vaccinul de la stat si nu mi-au facut febra niciunul.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, George Catalin!
La multi ani, Miriam Riana!
La multi ani, Stefania!
La multi ani, Bryan!

Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si sa cresteti mari si frumosi!
"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Paxela dar o masina de 20kg nu e? Ca mie taaaare mi-ar trebui,sunt zile cand spal 5-6 masini.Ajung la concluzia prietenei mele "i-ati draga electrocasnice industriale".
Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



ba cred ca este, exista si varinata industriala, dar asta e de ajuns cantitativ, ca sa ai si unde sa intinzi, si in plus e la acelasi pret cu una de 5 kg, alea industriale costaaa

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani

George Catalin

Miriam Riana

Stefania

Bryan




Aseara am reusit sa le fac vaccinul de la 1 an...
Peste o luna facem ror-ul.
Le ma icurge nasul... inca...
Sper sa se dreaga odata... ca nu mai poci.






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:


George
Miriam
Stefania
Bryan



Caterina felicitari pentru dintzisorul de diamant, ca la cat a fost asteptat e mai pretios decat diamantul.
Hai mai Biky unde mai gasesti tu prezicatoare ieftina si care sa aiba eroare doar de o zi?

Vizionat poze cu pitici si tortuuri si am salivat la greu.
Am vazut ca toti dezmotzatzii au cam ramas fara plete...asa cred ca va ramane si Vlad.

Ama sanatate maxima, sa treci cu bine de sedintele de radioterapie si sa te recuperezi cat mai usor. Ce bine ca aveti gradinita pentru pui asa mici. E super frumos acolo si cred ca lui Lucas ii place. si ne rugam ca totul sa fie bine cu sanatatea ta.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bryan
George

Miriam
Stefania

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:




La multi ani sarbatoritilor zilei
George Catalin

Miriam Riana

Stefania
Bryan


Amma super Lucas , si ce cuminte e el la gradi...A, voiam sa te intreb ceva.Voi pe vara va ganditi sa plecati in conced'?Te intreb, pt ca noi pe la sf verii vom ajunge in Fr.,mai bine zis la 35km de Paris, unde sotul meu va pune un luminator de vitraliu la casa unei romance.Si daca tot bantuim p-acolo, mi-ar placea sa ne si vedem.Ca o stam cateva zile, poate o sapt. pa langa Parij...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Bryan
George
Miriam
Stefania



Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput