Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Pe lista ar mai fi si moderatorul Marius-Oradea

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Dragele mele dragi,

Multam fain de urari si incurajari, nu am inceput ziua prea vesela, dar ku voi mi-am mai descretit fruntea...Am senzatia ca m-am eternizat la "aspirante", BB se lasa mult asteptat...
Nu apar la forum ca... nu stiu cum se face, no.Doar nu era sa postez anunt pt. admin, nu?
Aku, io tare ma bucur ca voi isteti langa mine, Dana, cu gombotii ai zis, ai zis, ce mai, am fetele martori, poate ne intalnim o data la o strachina cu gomboti si o palinka.....

Va tzuk pi tate si abia astept sa va citesc si poate sa va si vad in carne si oase (in cazul meu si ceva sunka)

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Ca tocmai a dus vorba parpalak de sarmale. Sa va povestesc ce a patit omu meu cu sarmalele mamaei mele.
-Tzucateas cate sarmai manci?
-5 mama soacra.(precizare:el e de la sud, iar soacra-mea face niste sarmale de bagi cate 2 in gura)
Cand vede cate sarmale are, dar de fapt cum sunt sarmalele (cat pumnu') da omu' pa spate si face niste oki de mai mare rasu.
-Pai mama soacra ce sunt astea?
-Sarmale, mama, sarmale.
Da i-au placut, mai putin alea cu pasat. Ca de balmos ce sa zicem, nu-i place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Parpalak stiu mey unde-i Kronstadt-ul, asta ar fii si culmea, da'nu te gasii listata cu oraselul de bastina. Ti-oi face dreptate si te-oi adauga la listuta. Da'voi ia o pauzari vrednice intre timp, simtiti-va libere, vorba americanului, sa va puneti si singure pe ea.

La multi ani Victoria, no' nu planje, ca nu-i bai. Io am implinit 36 si noroc ca mi-i focusul mutat pe sarcina, altfel ma gandeam si io la ceva prostii. Las' ca vine bebe cand nu te astepti. La America se fac copii si dupa 40 de ani.

Tu voi sunteti sadice, vorbiti de lucruri sfinte si io-s gravida, mi s-o facut o pofta de sarmale de numa'. Sambata m-am dus sa iau varza murata si omu' n-o putut deschide butoiu' ca americanii stramba din nas la putoarea de varza si cheama pompierii. Zicea ca nu-i gluma (are bolda intr-un mall din asta gen bazar).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Pai la ce mai tine bolda, daca nu-si vinde marfa? :)
Victoria, La Multi Ani! Io am zis ca incep sa ma pling de batrinete mai pe la 80 de ani incolo - daca nu mi-o fi rusine de verii mai mari :)
Multzam de urari, numa' sa stiti ca nu-i ziua mea, m-a intrebat o forumista cum se face si io am dat exemplu! :) Trebe numa sa scrii data nasterii la profilul personal!
Victoria, nu stiu bancu' cu colesterolu' - care-i? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Victoria- Zarnesti
Nadina- Petrosani
Dana P- Petrosani
Dya- Hunedoara
Dana b- Brad
Laura Takacs- Sibiu
Lauraa- Sibiu
Moto- Medias
Alycia- Medias
Ali- Medias
Emoison- CLuj
Anatolia- Cluj
Descantec- Cluj
Scarmanus- Cluj
Camid5- Cluj
Saso-Cluj
Cary- Satu Mare
Bubu- Satu Mare
Bubi- Tg Mures
Aramona- Tg Mures
Pnana_ro- Tarnaveni
Camelia- Tg Mures
Parpalak- Brasov
Jule- Brasov
Daisy- Brasov
Gusamete- Brasov
Andreea- Ana- Brasov
Cosmina- Alba Iulia
Caterina- Alba Iulia
mmi- Alba Iulia
Cris1971- Alba Iulia
Gongutza- Alba Iulia
Anina_n- Miercurea Ciuc
Mirela68- Toplita
Tinaw- Miercurea Ciuc
Marius- Oradea
Chanty- ???
Anda- ???

Noa, v-am improspatat.

Parpalak, asta ma intrebam si io, ca am plecat am suparata, chiar si cu toate altele care le-am cumparat de la el. Ia zi ce-ti face feciorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

By request, banku' cu colesterolu: cica se duc neste ziaristi la badea Ghio, la stana, sa-l intrebe cum a facut el de a ajuns la 100 de ani si e verde ca badu' si s-au gandit sa-l intrebe de lifestyle:
- No, bade, si matale ce mananci dimineatza, la micul dejun?
- pai ce sa mananc, fetii mei, o tzara de pita, slana, si trag un jinars
- Hm, pai, bade, atunci, la pranz ce mananci?
- Pai la pranz niste slana, un darab de pita si dau cu jinars
- Hmmmm, si seara?
- Pai seara tot pita, slana si jinars...
- Wow, bade, pai si-atunci cum stai cu colesterolul??????
Badea, crezand ca e vorba de.... altceva(), dar domnii de la oras ii zic altfel, raspunde voios, ridicandu-si antebratul: Pai cum sa fie, uite-atit e!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Victoria: buuun colesterolul ala! :))))
Laura, ce sa faca.. creste! :) S-apai las' ca-s mai bune sarmalele vara din varza dulce.. (daca-s strugurii acri.. aaa... varza voiam sa zic..)

Sanatate la bebei si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinaw spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

quote:
Originally posted by tinaw

Da, acum am citit cu atentie. Scuza-ma. Se pare ca am terminat in aceeasi generatie. Si eu tot in '91 la Goga. Ai fost in clasa cu Gloria? Generala unde ai terminat-o. Numele tau imi suna cunoscut. Care era numele tau de fata? Eu pe forum am numele de fata (Valentina Suciu)



Apai tu, Vali, eu am banuit cam cine ai fi. Dar te stiam de Vali, nu de Tina.
Generala am terminat-o la nr. 11 in A, iar tu erai in B. Serban, mi-e numele de fata. Cu prenumele mele, trebuia sa-ti fi amintit de mine. Acum, sunt convinsa ca ti-ai amintit de mine, nu ?
Chiar ca, nu ne-am intalnit de cativa ani buni. Mai stii pe cineva din Ciuc, aici, la ?
Hai ca mai vorbim, noi !

Nina & Nina-Cristina (1 an si 6 luni)



Draga mea,
M-am gindit ca esti tu, dar nu eram sigura si nu vroiam sa gresesc. Am vazut profilul tau si l-am recunoscut pe sotul tau. Ai o fetita superdragalasa. Sa iti traiasca. Nu mai stiu pe nimeni din Ciuc pe desprecopii.com. Da-mi si mie un PM ca sa mai vorbim de una de alta din Ciuc. Eu nu prea mai stiu mare lucru......
Tina si bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

= apropo de colesterol!!!

Va saluta Sebesul (jud. Alba).
Fain club, cum de n-o sarit sudu pe voi???

Mergi la inceput