Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetele, noi am implinit pe 16 1 anishor(sabina stie)ne-a rupt nashica si turtitza pana la urma, ruxi a ales iconitza, pixul si apoi foarfeca....si apoi le-a luat pe toate la rand de pe tava. petrecerea a iesti f frumoasa, copilasii si parintii s-au simtit bine(am fost numai din familie)acum oboseala isi spune cuvantul dar speram ca maine sa fim nou nouti
cu alex avem prima serbare de la gradinitza(si din viatza lui) marti la 10, 30 si tot saptamana asta marti dupa masa si miercuir dupa amiaza am serbare cu astia mici pe la gradinitele unde predau eu.
maine cred ca-i facem vaccinul ruxandrei asa ca pliiizzzz sa-mi tineti pumnii
va pup si va urez noapte buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

OHOO,
La multi ani lui Ruxi!
Cu intarziere da mai bine mai tarziu,ceat niciodata.
Sa creasca mare,mare si sa va bucurati sanatosi de ea!
Monica,explica-mi si mie ce e cu rupt turtita,ca la noi nu se poarta,la un an nasa ii taie motul,adica o suvita in caz ca are ce taia.Apoi e si faza cu alesul obiectelor si chef mare evident.
Da am mai tot citit pe forum de turta si nu ma prnd.
Asa cum nu m-am prins cu ziua lui Ruxi,tot spuneai tu ca faci curat,da credeam ca te referi la curatenia de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, pai cam asta a fost si la noi cu "ruptul turtei" nasha i-a taiat ruxandrei cate putin par din 4 locuri(adica in cruce)i-a rupt o turta desupra capului(turta fiind ca o paine rotunda...dar din coca de cozonac si ornata frumos cu trandafirasi)apoi ruxi a ales de pe tava obiectele care au atras-o pe ea...si multa, multa distractie mai mult pentru adultisi pentru copilashii mai mari.
aseara am facut vaccinul trimovax, sper sa fie bine, s-a cam plangacit ea putin dar i-a trecut repede.
azi avems erbarea de la gradi...
sabinutzone-ai abandonat?
va pupici


monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am un picut de timp,cat imi beau cafeaua si m-am gandit sa mai scriu una alta.
Monica mersi de explicatii,e fain obiceiul.

Azi are Angy serbare,defapt o lectie deschisa cu parintii :"Sa-i aratam Mosului!",educatoarea a mai facut o data o lectie in genul asta,cu seria trecuta(a lui Daniel) si a iesit extraordinar,dar eram si o "gasca" f. faina de parinti,acum nu mai suntem asa uniti,n-am reusit sa ne apropiem.Le-a spus copiilor referitor la tinuta ca ar fi frumos sa se imbrace in rosu si alb,Angy are doar haine roz,asta e culoarea ei de cand era mica,mica.Asa ca am luat-o la picior ieri prin oras,ca permis nu mai am,sa caut o fustita rosie,vazusem intru-n centru comercial,in urma cu o saptamana ceva fustite cu blanita de mai multe culori,m-am dus acolo si pauza rosii nu aveau,am gasit pana la urma un costumas rosu,fusta si vesta,din ceva care imita catifeaua,lucrat oribil dar a costat doar 200 mii,l-am luat,m-am dus apoi in alta parte sa caut blanita alba la metru sa acopar idiotenia de lucratura,nu am gasit si am luat un satin alb care l-am pus pe marginea fustitei si arata excelent.Bluza alba o avea,e faina,eleganta asa ca in final am reusit sa fac sa arate totul bine.O sa va pun poze de la gradi deseara.
Ce-am mai reusit ieri sa fac,am luat tot de acolo niste instalatii electrice de brad si le-am pus in jurul geamurilor(contur),aveam niste figurine in geam,dar la noi pe strada e concurenta mare la capitolul asta,benefica de atfel pt. totul arata superb seara,iar copiii sunt foarte fericiti.
Va pup revin deseara cu noutati sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am avut si lectia deschisa,a fost reusita,educatoarea e o meseriasa.
Poate va povestesc maine ,dar pana atunci uitati aici pozelele

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ajumuga/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ce frumusica e Angy:) cati ani are ea exact?
toi copiii sunt dulci foc, si rochita ei chiar iese in evidenta:)

va pup.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,Angy are 5 ani si doua luni,aproape trei.
Sa sti ca multe fetite aveau rochite adevarate:) dar angy are o chestie stie sa poarte orice.Sa o vezi in treining,e aceeasi,iese in evidenta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aaah, asa e sora mea, poate sa poarte orice..cunosc genu asta de persoane, absolut enervant:)))


E o frumoasa Angy a ta:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Multumesc Sabina.E bine pt. ele ca sunt asa,eu o incurajez pe angy sa fie asa,recunosc,dar asta e,baiat am,iar ea cand s-a nascut scopul ei ,al nostru,a fost sa fie fetita,parca i-am insuflat chestia asta,e poate mai hotarata ca un baiat dar cu grazie,pt. ea toata viata e un teatru in care are nespus de multe roluri de jucat si culmea nu prea-si uita replicile,pe mine uneori ma uimeste,ma socheaza,ma sperie cateodata,ma intreb unde o sa ajunga.asta se tot intreaba si pediatrul,care vede zeci de copii zilnic.
Te sfatuiesc sa faci la fel cu Sofia,da-i libertate,ofera-i ce poti,restrictioneaza atunci cand exagereaza,sunt convinsa ca e speciala,cel putin asa cum am vazut-o in poze e o minune de copil,are nicte ochi...,n-am mai vazut atata armonie intre ochi si par,ma refer la culoare,are ceva,un aer aristocratic,o noblete care se citeste din privirea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy e o adevarata domnisorica, si e asa de frumushica...se vede de pe-acum ca e "om de scena"...cine stie ce vedeta ajunge.
mey si ce frumoasa sala de gradinita aveti...mare si spatioasa...
sabina sa stii ca ai dreptate cu alina(parca asa o cheama pe sora ta nu?), si mie mi se parea ca iese in evidenta de cand eram in liceu...e si frumushica foc.
eu am cam terminat cu serbarile, acum ma ocup impreuna ca mama de pregatirile de Craciun...maine "construiesc" cozonaculabia astept
va pup

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput