Clubul nurorilor (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si eu ii spun tot doamna si domnul....si nu cred ca am sa pot vreodata sa-i spun altfel, uneori ii mai spun fa si tu asta ca sa evit doamna....sau ce te uiti nu vezi ca am treaba, hai de ce stai? Dar sa fiu foarte bine dispusa si sa fiu si un pic stresata de timp. E rar asa ceva, evita si face numai pe dos ca sa nu o mai pun.






Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Si soacra-mea ar fi vrut sa-i zic mama, dar i-am spus clar si raspuicat ca eu in viata am o singura mama, alta nu exista si nici nu va exista. nu a insistat, dar nici bine nu i-a fost. Ce nora rea sunt!
Eu nu am vrut sa-mi schimb numele dupa casatorie, deci fiecare a ramas cu numele lui, sa moara soacra-mea, nu alta, dar nu s-a plans noua, ci cumnatului. Se pare ca nu a avut curaj sa se ia de mine, caci stie ca imediat o lamuresc cum stau lucrurile.
Cand ma gandesc la ea, imi vine sa

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mai bine nu ar mai veni la noi in vizita ca mereu se leaga de ce nume sa dam bb 2 si de fetita si mereu are ea de spus ceva ....si ne certam de la politica si nu suporta sa o contrazici si imi vine sa o dau afara. Daca ar stii cate inghit pt. sot....cand o vad ca suna la usa.




Azi nu mai intru dar tot imi amintesc una alta si imi vine sa o




Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

si soacramea si-ar fi dorit sa ii spun mama, dar nu as putea niciodata sa o fac oricat de frumosd s-ar purta cu mine, pt ca mama am doar una pe pamant pe care nu o poate "inlocui" nimeni!!!!! si eu as fi vrut sa imi pastrez numele dupa casatorie, dar intr-unh final am renuntat, ma convins sotul. insa cred ca si daca l-as fi pastrat pe al meu soacramea nu ar fi avut nimic de spus pt ca nu ii place sa se bage in "familia noastra"!!!

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

VREAU SI EU PE LISTA!

Si soacra-mea are mereu idei, dar, vezi doamne, noi sa facem cum vrem. Atunci, la ce dracu te tot bagi unde nu-ti fierbe oala?

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by cherry22

VREAU SI EU PE LISTA!

Si soacra-mea are mereu idei, dar, vezi doamne, noi sa facem cum vrem. Atunci, la ce dracu te tot bagi unde nu-ti fierbe oala?

va pupez

cherry




Moamaaa,ce imi place de tine ca esti dura!
Nici eu nu ii spun mama si nici nu o sa ii spun vreodata.Ea ar fi vrut si chiar mi-a zis in fata,da' eu nimic.
La mine e nasol ca nu pot sa ma cert cu ea(eu sunt mai fraiera cand e de cearta ma ia cu tremurat) si tin in mine, ceea ce ma consuma grav si nervi mei sunt intinsi la maxim.
Hai ca numai ce ma gandesc la ea si ma apuca nervii.Ptiu!
Si inca ceva pt.ea cu dedicatie
Imi place topicul asta ca ma mai racoresc si eu.
Flavia


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

Pai poate prinde ideea....cica e subtila.

Garga si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

[url=http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albumID=521948451&photoID=521957179&security=eRWLBD]ZOCRII[/url]

Garga si Irinuca
[url=http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=521940547]POZE[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargaritza spune:

nah ce a ieshit....tot soacra e de vina

Garga si Irinuca
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare,suratelor,mai,da tare harnicute mai sunteti la scris,eu abia apuc sa va citesc...cand este sa scriu vine mafi pe mine(mafi e fi-miu,nu sotu')!
Hai sa va zic,eu am fost si sunt o nora destul de draguta,i-am zis soacra-mi de la inceput "mama",ii mai zic si acum,chiar si cand ne certam!Dupa cearta,da cearta,nu gluma,apare o perioada destul de lunga in care nu ne vorbim,nici nu ne salutam...apoi cedez tot eu ca fraiera si incep sa-i vorbesc,chiar daca abia imi raspunde!Eu nu suport sa trecem una pe langa alta si sa ne facem ca nu ne observam,ea poate ar sta ani intregi fara sa vorbeasca daca nu i-as vorbi eu,asa este cu surorile soacra-mi,are 3 surori si sunt poate 15-20 de ani si ea nu vorbeste cu ele.Fetelor,credeti-ma,este cea mai rea persoana pe care am cunoscut-o,nu exagerez deloc!Este a dracu'rau de tot si f. razbunatoare,i se citeste rautatea pe fata,are o privire de te ingheata!Sunt curioasa sa o vad cand va cadea la batranete bolnava,cine va avea grija de ea?Ea se bazeaza tot pe mine ca stie ca am inima mare si trec peste toate dar la cat rau ne-a facut si continua sa ne faca,dracu'se mai uita la ea!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput