Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns heron spune:

Buna fetelor,

Ma bucur ca reusiti sa va mai intilniti chiar si in doua. Vin si eu sa-mi vizitez familia in Iulie pentru 2 saptamini si as vrea sa va intilnesc. Deci daca continuati sa aranjati intilniri, va rog sa programati si una intre 10 Iulie si 28 Iulie cind voi fi si eu in Cluj cu baiatelul meu. Eu m-am jucat toata copilaria mea in Parcul Mare si voi merge cu placere acolo si cu baietelul meu la orice ora.
Numai bine,

Liliana
P.S. Mesaj pentru Raluca:
Daca nu vii in Parc sa ne intilnim, atunci vin eu pe la Universitate, doar sa-mi spui la ce camera te gasesc si intre ce ore si probabil ca pe atunci se pune problema si in ce zile.
Pe curind,

Aceeasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Oauu Liliana, vi acasa..cred ca e un sentiment placut pentru tine si familie...
Cu siguranta trebuie sa reusim sa ne intalnim..in parc sau la facultate daca treci pe acolo, eu am birou la subsol, la Institutul de Fizica , Cam. 46 dar mai vorbim pana vi tu...

O noapte frumoasa tuturor!


Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

salut, gagici!

am placerea sa raportez: azi ne-am intalnit in 3 sau 6... raluca cu ilinca, florina cu danny thierry si eu cu alexia... ba pardon 7 - ca era si tatitul lui raluca.
florina - mi-a parut bine sa te cunosc si sper sa ... recidivam cat de curand! si succes la examen...
(raluca, ce sa zic, cu tine m-am bucurat sa ma reintalnesc ca de obicei!)
pana data viitoare - haideti sa vorbim despre planurile de vacanta... mergeti undeva? daca va intereseaza va pot povesti din peripetiile noastre la prima iesire la mare (la un an) - anul trecut.
sau propuneti voi ceva de povestit...

sper sa ne reauzim curand
un zambet
mamaruta (ioana) si alexia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Raportez si eu..asa cum va spuneam ieri in parc, Ilinca s-a racit bocna, trebuie sa mergem azi la dr....sper sa nu fi molipsit pe nimeni..
Bafta la examen Florina, ai un bebeb super!!!!

Chiar asa..unde mergeti in vacanta??? Noi am vrea la mare dar ne e cam groaza de drum, Ioana zi din experienta ta....

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

sanatate lui Ilinca!
la examen a fost cam nasol, era mai bine daca ma duceam cu bb


si noi vrem sa mergem la mare, dar va intreb pe cele cu experienta, nu e prea mic bb?

sa terzit....... tr. sa plec
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

mamici din clui se pare ca ati avut o saptamana foarte aglomerata, va doresc o saptamana mai lejera si poate ne mai intalnim(la acest subiect), intrebarea mea ramane valabila, un bb de 4 luni e prea mic pt mare?

numai bine

florina si mica minune Danny Thierry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

cum se simte Ilinca?

pt ea din partea lui Thierry

numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

of... da saptamana grea. avem o conferinta relativ mare (100 de participanti) si eu is printre maestrii de ceremonii.. asa ca weekendu asta nu ni se arata pauza. dar dupa asta intram in concediu asa ca ...
in ce priveste intrebarea ta - florina - nu prea stiu ce sa zic...
noi am fost la mare pe la un an insa am vazut nulti copilasi si mai mici. bine - intre 8 si 10, cu crema, palariuta si tot tacamu nu cred sa fie probleme. si dupa 5juma pana pe la opt...
cred ca noi ne impotmolim tare cand ii vorba de plecat de acasa si ca ar trebui sa ne mai dezvoltam mobilitatea.
noi mergem si vara asta.. poate ne potrivim perioadele ca in doi (sau mai multi) ii mai usor...
mai vorbim saptamana viitoare.
pana atunci va doresc un timp placut .
un zambet
mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

salutare fetelor, si eu stau destul de prost la capitolul timp liber, a inceput sesiunea, in plus examenele de licenta la care normal ca m-au incaltat cu supravegheatul/corectatul...

Ilinca e bine doar ca face din nou fite la mancare...nimic nou pentru noi dar uneori cand refuza papa sistematic simt ca o iau razna..
Florina, ai terminat sesiunea?
Ioana,cand mergeti la mare/unde? Noi cred ca vom pleca spre sfarsitul lunii iulie cel mai probabil in Mangalia caci vrem o statiune mai linistita! Mie mi-e cam groaza de drum..caci Ilinca nu e fan masina...

Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Dragi mamici de la Cluj, care aveti "mobilitate sporita" cum zice Mamaruta Mica, va invit la o excursie in Apuseni. Noi (eu, Anca si husbandul) vom veni din 11 iulie pe aproape de voi, in principiu la Salciua (Poarta Zmeilor) daca nu ne hotaram pentru Baia de Aries sau Albac (asta e cam departe deja).
Poate aveti chef intr-un weekend sau poate chiar mai mult, ne-ar place tare mult sa ne vedem .... sa stam la un gratar de vorba la povesti.
Va pup si va doresc vacanta placuta oriunde v-ati afla!
Vilma si Anca (2 ani)

Mergi la inceput