Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare brasovence!

in curand o sa fiu si eu de-a voastra!
sotul meu s-a mutat de azi la Bv, cu serviciul...
sta undeva in Codlea, intr-un apt de la job, pana ne vom gasi o locuinta...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Te asteptam Daniela!
Din ce oras veniti?!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

locuim in Alexandria, Teleorman.

am scris mai sus codlea, dar de fapt Cartierul se cheama Cartierul Florilor.
tu in ce zona stai?
stii cat costa un apt. cu 3 camere in zone mai bune?
ai idee de gradinite bune, cu program prelungit?



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Codlea este un oras langa Brasov ! In acest oras exista un cartier care se numeste Cartierul Florilor!
De asemenea in orasul Brasov exista un cartier Cartierul Florilor!
Nu cunosc cartierul f bine, nu stiu daca in zona sunt gradinitze bune!
Noi locuim in Cartierul Steagu !
Nici cu preturile la apartamente nu mai sunt la curent!

Ca si gradi cu program de 8 ore eu am referintze doar despre doua! Una in Steagu pe str Cocorului! Am inteles ca e ok, renovata, curata, cu educatoare ok!
Si inca una in Tractoru, in spatele Garii de fapt, care cica e ok!




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

quote:
Originally posted by ligia13

Am fost acum doua duminici la teatru de papusi la "Carutza cu paiatze" si am o curiozitate. A mai fost cineva? Numai mie mi s-a parut cam ciudata si nepotrivita pt prichindei?

Eu si Raducu (22.04.2005)



Da, am fost si noi si mi s-a parut o mare tampenie...muzica absolut nepotrivita (ma refer la versuri) si dialogurile cu aluzii sexuale Am fost si la "Mica sirena" dar fiu-meu probabil ca e prea mic, n-a inteles mare lucru si s-a plictisit rau. Si mie mi s-a parut putin cam greoi textul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by ligia13

Codlea este un oras langa Brasov ! In acest oras exista un cartier care se numeste Cartierul Florilor!
De asemenea in orasul Brasov exista un cartier Cartierul Florilor!
Nu cunosc cartierul f bine, nu stiu daca in zona sunt gradinitze bune!
Noi locuim in Cartierul Steagu !
Nici cu preturile la apartamente nu mai sunt la curent!

Ca si gradi cu program de 8 ore eu am referintze doar despre doua! Una in Steagu pe str Cocorului! Am inteles ca e ok, renovata, curata, cu educatoare ok!
Si inca una in Tractoru, in spatele Garii de fapt, care cica e ok!





Eu si Raducu (22.04.2005)



_nu e vorba de orasul Brasov, nu de codlea... am gresit eu...
str.parcul mic din orasul Brasov...
cartierul steagu cum este considerat? e un cartier bun? blocurile sunt vechi?sunt spatioase?
_
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

daniela, Steagu e un cartier f mare , are si blocuri noi si vechi, si spatioase si mai putin spatioase!
Mie imi place pentru ca in zona sunt :piatza, spital , supermarcheturi,biserica, cam tot ce vrei!
Daca intentionati sa va cumparati un apartament cred ca cel mai bine e sa apelati la o agentie sa va arate diverse apartamente in diverse zone ale Brasovolui si apoi voi puteti hotara ce va place, cati bani putei da si va limitati la zona respectiva!
Noi cel putin asha am facut, i-am frecat pe unii de la agentie sa ne arata tot ce au , apoi am vazut ce se ofera, cum sunt zonele, si am limitat zona de cautare! A durat ceva mai mult, pe atunci dinamica preturilor nu era f mare!
Agentii in Brasov sunt mii cred, deci va fi usor de gasit! Gasiti una mai rasarita (pe strada Toamnei de exemplu sunt creo 10 agentii cel putin) care asigura si transportul cu masina la vizionari si nu aveti probleme!Vizionarile nu costa!
Ca distantze, Brasovul nu e un oras asha de mare. Deci chiar daca va luati apartament intr-un capat al orasului si veti lucra in celalalt capat, nu e asha o chestie. Sotul meu traverseaza zilnic orasul si nu i se pare asha o corvoada (cu masina).
Multa bafta!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Multumesc mult de tot Ligia, pentru aceste detalii...
sotul meu lucreaza acum la o fabrica nemteasca aflata in Cristian...

el are masina de la job.
ma apuc si eu de scoala de soferi saptamana urmatoare, ca masina noastra sta in garaj acum.

mai vorbim!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Daniela bun venit in Brasov! In comparatie cu orasul tau aici ti se va parea mult mai frig.
Eu locuiesc in cartierul Racadau (de fapt la intrare, langa Magnolia Center - mall) si sunt foarte multumita, chiar de curand am studiat oferta imobiliara, vrem sa ne mutam de la 3 la 4 camere si in acest cartier preturile sunt intre 75.000 si 90-95.000 euro.
Eu am avut baiatul la o gradinita din centru de 8 ore (nr.28) si am fost foarte multumita. Daca te va interesa iti voi da detalii.

Edit: Daca vrei apartament cu camere mari si spatioase iti recomand Racadaul, zona Scriitorilor, Centru Civic sunt mai scumpe dar si zonele sunt bune, mai ieftine dar tot spatioase ar fi in Craiter, Triaj.
Mai toate agentiile imobiliare au masini.


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, foto 2

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Elisor, multumesc mult de tot!
am nevoie de cat mai multe informatii de acest gen, mai ales ca nu peste multa vreme o sa vin definitiv acolo!
am fost in we asta si a fost superb!
am vizitat si parcul zoo din Noua, dar nu e mare lucru acolo!

sigur ca ma intereseaza gradinita de care spui, mai ales daca e una de care ai fost multumita!
poti sa imi spui mai multe?

voi deja stati la 4 camere? cat a costat ap cu 4 camere?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput