Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Trec si eu sa va pup si sa va spun ca am avut serbare la Ruxandra, care si-a luat la revedere de la grupa mijlocie. Mai, mai...ce-mi creste fata, parca ieri stateam pe ganduri daca nu e prea devreme sa o dau la gradi, si uite ca de la toamna e deja in grupa mare! Au facut o serbare tare frumoasa, tema ei find "La sezatoare", asa ca majoritatea copiilor au fost imbracati in costume populare. Au dansat si au cantat cantecele populare, au facut scenete cu tot felul de povesti. Parca nu-ti vine sa crezi ca sunt copilasi de 3-4 ani care reusesc sa memoreze atatea lucruri si sa stea pe ditamai scena fara nici o emotie, in vreme ce parintii ii privesc muti de admiratie din sala.
Muncesc tare mult si educatoarele si copilasii, iar asta se vede cu fiecare serbare. Cum era sfarsit de an scolar, copilasii au primit diplome de merit, iar noua (parintilor) ni s-au dat dosarele cu tot ce au muncit puiutii nostri peste an (picturi, colaje, activitati matematice si cate si mai cate).
Am pus cateva poze aici , ca sa va faceti o idee despre ce vorbesc. Domnisoara noastra a lucrat la seceneta "Ridichea uriasa".

Despre celalalt puiut deocamdata ii multumesc lui Dumnezeu ca ma tine destul de bine cu starile normale in perioada asta si reusesc sa le controlez. Saptamana urmatoare voi merge la eco sa vedem cum arata puiul nostru acolo in burtica, pentru ca data trecuta am vazut doar luminita de la inimioara. Sper sa primesc si poze si sa va arat mai multe.

Alex te pup si iti multumesc tare mult ca te gandesti la mine! Hai, ca poate reusim sa ne adunam iar trupa si sa mai stam de vorba, asa cum se intampla acum ceva vreme.

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 8+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Ce mai fac fetele?

La noi au fost cateva zile caniculare.Am profitat de soare si m-am bronzat pe terasa.Zici ca sunt venita de la mare.

In rest,sunt cam dezorientata.Este a doua luna fara CM.Sarcina nu este.Trebuie sa ma duc neaparat la doctor.

Alex,cum este cu cumpararea caselor aici, nici eu nu ma prea pricep.Noi am fost la o firma(care fac case la comanda).Ne cereau un acont de minim 30000€ si restul banilor prin finantare.Noua ne-a fost cam teama sa ne bagam.Am zis sa mai asteptam sa vedem cum ne descurcam.

Sim,superbe poze.Fetita ta zici ca este o papusa Barbie.Asteptam poze si cu bebicul.

Motanik,cum a fost la concert?Cu CM-ul cum mai stai(parca si la tine se cam dereglase)?

Prixi,a ajuns cu bine mama ta?Imi este si mie tare dor de a mea...dar mai avem putin si mergem acasa.Pe la inceputul lui iulie plecam in tara.
Apropo...am vazut si noi episodul din Lost in care apare Monica Barladeanu.Este tare frumoasa.

Va pup pe toate!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pe fuga si eu va salut, va trimit linkuri pe ym cu jurnalul pt concert, a fost minunat, as fi ramas acolo nu alta..
CM mi-a intarziat dar am facut test marti acum si a iesit negativ. Sunt suparata din acest motiv si in urma unor evenimente cred ca e posibil sa nu mai merg acasa anul asta (adica vin in iulie dar atat). Inca nu stim nimic sigur, am sa va spun cand o fi timpul.
Va pup, o zi frumoasa.


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, Salutare,

Sim, cum te mai simti? iti tinem pumnii si sa ne dai vesti bune...ca de altele nu sunt loc.
Vazusem pozele de la celalat subiect si chiar vroiam sa iti scriu. Ruxi e trista. intre "tarancuta" de acu si "primavara" s-a schimbat...sau ma insel io?! o fi fost si la voi cald si era obosita..cene stie..

Motanik-uletocmai ti-am citit jurnalul. frumos. Prietenii mei de aici au fost acu 2 saptamani la acelasi concert...pe undeva pe langa Stuttgart. Lui nu-i mai trebuie asa ca am hotarat sa mergem amandoua pe viitor. M-as fi dus si io, dar aveau biletele din toamna trecuta luate.
Dar ce e cu tine, ce vi s-a intamplat de amanati plecarea in ro?

Dana, multzam de informatii. despre casa e bine de stiu ca nu prea imi convine faza cu chiria. mai ales ca acu platim cam mult.
Tu te ocupi de gradina? ai trandafiri, ca incerc sa ii "cultiv" mai bine dar nu prea ma pricep.
Ma fetelor, ce e cu CM asta la voi? doctorii ce zic? 2 luni..nu e cam mult..zic si io ca nu cunosc.

Roxanico-mama asteptam vesti de la tine!

-ici si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dana saru'mana mult! Mai, zic si eu ca si Alex, ce sa fie cu dereglarea asta ca totusi...e prea multicel. Incearca sa faci niste analize, ecografii. Sper sa nu fie nimic complicat si sa fie doar o simpla dereglare, dar e mai bine sa stii ce si cum pentru linistea ta.

Motanikule multumesc mult pentru link, a fost o incantare sa vad ce ati trait voi acolo. Tare mi-ar placea sa-l vad si eu venind pe la noi, ca sigur n-as rata ocazia. Noi o sa mergem sa-l vedem pe David Bowie, parca in iulie este concertul.

Alex am observat si eu ca Ruxi a fost mai morocanoasa de data asta. Mi se tot plange ca are colege care o necajesc si am vazut ca era o fetita care a stat chiar langa ea, care facea ce facea si ii intra in fata, o impingea in spatele ei. Eu am invatat-o sa fie politicoasa si sa nu care cumva sa imbranceasca vreun copil, iar cand cineva are ceva de impartit cu ea sa plece si sa-l lase pe acela certandu-se singur. Poate ar fi fost bine sa ii dau mai mult tupeu, dar mi s-ar fi parut o mojicie sa o vad imbrancindu-se cu pustoaica aia needucata pe scena. Asa ca a fost putin frustrata, dar i-a trecut. In rest nu se comporta diferit: e la fel de dragalasa si de iubitoare cu noi.

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 8+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Fetelor am fost astazi la doctor(mi-am schimbat ginecoloaga).Mi-au facut analize hormonale,Pap...rezultatul in 2,3 saptamani.Am sigur o dereglare hormonale ca m-am umplut de cosuri pe fata,Cm-ul nu mai vine...astept rezultatele acum.Sper sa nu fie ceva grav.

Alex,ma ocup si eu putinel de gradina...dar nu ma prea pricep.Sunt la inceput acum.Vreau sa-mi cumpar o carte de gradinarit din ro.,ca pe astea de aici nu le prea inteleg.
Am si eu 2 trandafiri :unul catarator in spate pe terasa si unul in fata casei(sunt plantati de mine).In rest incerc sa mai plantez diferite flori.Aaa...mi-am sadit si marar si vad ca a inceput sa dea!
In legatura cu chiria ,este intradevar cam mare...dar merita.Oricum aici in est, sigur platim mai putin in comparatie cu cat am fi platit in vest ptr. o asa casa.
Ma tot tin sa va pun cateva poze...dar promit in curand.

Pupici!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, Salutare,

cam bantuie vantu pe aici. dar vin si io cu o intrebare: Voi stiti ce mai face Andreia noastra?...
mai viu maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Buna dimineatza!

Azi se pare ca sunt ceva mai bine, dar zilele trecute aproape am zacut de la o nenorocita de raceala pe care am luat-o bine inteles de la minunata inventie aerul conditionat. Am tot incercat sa ma doftoricesc asa cum m-am priceput cu leacuri naturiste: ceaiuri, lamaie cu miere, sucuri de fructe, vitamina C, dar spre seara ma pocnea o durere de cap care doar cu paracetamol o mai linisteam. Asa ca am prestat si 2 paracetamoale sambata seara unul si duminica unul. Am tot cautat pe net sa vaz daca pot sa iau si se pare ca e cam singurul remediu de raceala care poate fi luat in sarcina.
Maine merg la doftor sa-mi vad puiul si o sa o cam asasinez cu intrebari legate de ce se poate face in raceala si daca puiul este afectat in cazul in care mami e racita. Florin zicea mai in gluma mai in serios ca o sa fie mai rezistent la raceala, dar anticorpii nu acum ii dobandeste...un picut mai tarziu.
Cam asta despre noi...tot asteptam sa treaca raceala si mai ales sa vina ziua de maine .

Cu Andreea am vorbit la telefon saptamana trecuta si mi-a spus ca venea de la spital. Am inteles ca se simte mai bine acum, dar mai are de trecut prin cateva proceduri. N-as vrea sa spun prostii, pentru ca nu ma pricep la termeni medicali, asa ca cel mai important lucru este ca draga noastra prietena este bine.

Va pup si revin maine sper cu ceva poze de bebitza .

Simona 8+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Mai jos am un link in care sunt poze cu casa:

http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3699063


Noi in scurt timp plecam in ro.Avem doua nunti si sunt tare stresata ca aici nu gasesc nimic de imbracat iar in ro. nu prea mai am timp sa caut.


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dana, f frumoasa casuta!

Fetelor, eu din suparare in suparare. Nu cred ca am apucat sa va zic, m-am trezit intr-o dimineata in saptamana aia inainte de concertul BJ plina de bube pe brate, sus de la umar spre cot si pe spate in zona umerilor. Cu o seara inainte am avut o discutie cu o prietena si m-am cam suparat si am plans si m-am macinat, Lari a muncit atunci si de noapte asa ca neavand cu cine sa vb m-am chinuit singura si am si adormit plangand, pt ca a doua zi sa ma trezesc asa.
Doctorul zice ca el crede ca e acnee, dar nu scoatem din calcul o forma de psoriasis, avand in vedere ca am de ceva ani semnele pe picioare de la acelasi tip de bubite aparute dupa moartea bunicilor mei si plecarea mamei mele in Israel.
Este clar ca e ceva pe sistem nervos, fac tratament cu o solutie care contine acetat de zinc si eritromicina caci de pastile nu a putut fi vb caci incercam pt bb.

ma simt o mare ghinionista. Pe deasupra, am decis ca din aceste motive plus altele sa nu mai merg acasa anul asta, adica merg in iulie o saptamana cum am zis caci biletul il am de ceva luni cumparat. Dar atat, nu mai merg apoi in septembrie.

Revin.

--------------------

Andra

Mergi la inceput