La 32 saptamani

La 32 saptamani | Autor: Luciala

Link direct la acest mesaj

La sfarsitul celor 32 de saptamani acum, credeam ca riscurile de orice fel ce pot aparea in sarcina s-au sfarsit...
Micutul nostru nu mai are deloc stare, parca nu mai are rabdare. Se pare ca este prea activ, mai mult decat ar trebui, provocandu-mi chiar si dureri in partea de jos a burtii - ceea ce ar putea insemna, dupa spusele medicului, amenintare de nastere prematura.
Vom vedea ce este de facut in continuare, in baza consultatiilor ce vor urma si in zilele imediat urmatoare.
Incerc pe cat posibil sa-mi pastrez calmul, dar si optimismul, trebuie sa reusesc sa duc sarcina la termen...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hai ca va fi bine. Ai incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Nu sunt medic dar daca durerile apar seara nu ai avea neaparat motive de ingrijorare. Te odihnesti atunci cand simti nevoia? Ai ajutor la treburile obisnuite din casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luciala spune:

Nu, nu apar numai seara, ci si in timpul zilei, in repetate randuri. Rareori am momente cand ma simt obosita, cu toate ca noaptea nu reusesc sa ma odihnesc prea bine. In rest, pot spune ca, cel putin pana acum, am putut sa fac treburile zilnice fara probleme, cu aceeasi usurinta ca si inainte de sarcina.
Dar acum trebuie intr-adevar sa pun accentul mai mult pe odihna, iar de azi am inceput si tratamentul pentru a evita o nastere prematura.

Mergi la inceput