Gravidute dupa laparoscopie - 2 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

77 bell-hihi..eu mai am cateva minute si implinesc 30...
referitor la hidrosalpinx si aderente-ele se pot reface si mai repede de 6 luni..asa ca,baga tare!!si..daca ai cm regulat si daca nu ma inseala memoria-tu ai zis ca-l ai de 28 de zile..treb sa mergi din ziua 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Uratica.....

La Multi Ani !!!!!!!!!!


Sa ai parte cat mai curand de bb mult dorit.....sa fii sanatoasa , si cu multe bucurii in viata !!


Asteptand un ingeras!

Viitoare .....cu .....Te rugam Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

LA MULTI ANI!!!!!!

Am inteles de prima data ce sunt aderentele eu ma refeream la faptu ca nu am stiut in spital,imediat dupa operatie ca sa pun mai multe intrebari ori cum ms din nou.De VSH am intrebat si a zis ca nu trebuie ca nu tine de ginecologie.Si ce analize de secretie sa fac ???Biletu de externare il am eu vreau fisa din spital si pe mine ma operat alt medic de asta vrea probabil un HSG sa se asigure ca sunt ok si sa le dilate un pic.


TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

vsh-ul intr-adevar e o analiza de sange!!!!!!!!!dar.....el reflecta daca ai sau nu vreo infectie!iar secretiile se fac ptr a depista iarasi o eventuala infectie-candida sau streptococi...sau cine Dzeu mai stie....
dar treb sa le faci!!ca daca cumva ai vreo infectie cat de mica..sau o banala raceala..le poti duce pe toate in uter!!!!cu hsg!!
nu risca!eu una nu as risca asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

uratica daca te referi la analizele uzuale pe alea le am si nu am infecti.VSH-ul se poate face oricand ??? Si te rog sa ai rabdare cu mine .

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

draguta..am si uitat sa va multumesc ptr la multi ani!!
alice-crede-ma ca am rabdare..insa asa cum am spus,poate nu stiu cum sa explic exact!insa vreau cu tot sufletul sa te ajut sa nu faci vreo prostie!!ptr ca eu s-ar putea ca aderentele multe ce le-am facut..si complicatiile de dupa,sa fie cauzate de niste instilatii!care sunt tot un fel de hsg!
mie nu mi-a zis dr-ul atunci ca exista riscuri!asa ca,nu fa prostii!chiar daca dr-ul e plictisit si nu are chef,timp sa iti zica sa le faci!!vsh-ul il poti face in orice zi dimineata-pe stomacelul gol!
si sa stii ca nu sunt suparata sau plictisita in a da explicatii..ci pur si simplu nu ma descurc asa bine sa explic.
deci-daca ai ceva nelamuriri-oricand sunt aici si iti raspund cu placere!ptr ca in cei 10 ani de cand ma lupt ptr bebe,am invatat cate ceva-trecand prin multe!!si stiu ca si dr-ii uita sau omit sa te mai trimita sa faci niste analize,ori din comoditate,ori indiferenta!!insa sunt omisiuni care te afecteaza pe tine!!
secretiile se fac din col..e un fel de papanicolau-ca sa descopere sa nu ai cumva mycoplasma,ureaplasma,candida,chlamidia,streptococi sau alte bazaconii!poti sa te uiti pe analize sa vezi daca le ai facute!daca nu..fa-le inainte de hsg!!
si nu fi suparata pe mine-tonul meu nu e agresiv sau sa crezi ca te certnicidecum..insa e felul meu ciudat poate de a ma exprima!o sa incerc sa fiu mai explicita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

sincera sa fiu,eu mi-as fi dorit sa aflu si eu la randul meu mai multe in trecut!poate acum aveam bebelusul in brate!dar..asa a fost sa fie!!
ma bucur insa ca am intrat pe forumul asta!ptr ca de aici am invatat mult mai multe decat de la doctori!!
deci draguta-studiaza bine fiecare pas ce il faci!ptr ca poti sa-l faci in defavoarea ta,desi tu crezi,esti convinsa ca e un pas bun facut inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

M-am uitat pe analize si nu am infecti cu mycoplasma,ureaplasma,candida,chlamidia,streptococi.Si o sa merg sa fac si VSH-ul maine.Am inteles tot ce ai explicat iar tonul nu mi sa parut deloc agresiv din contra ma bucur cand cineva citeste ce scriu si imi explica sau imi da un sfat,va multumesc la toate pt rasp.eu ma chinui doar de cateva luni sa raman si imi pare rau ca nu va pot ajuta si eu la randul meu.



TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Apropo am gasit pt al meu sot VIVAITAL pt ca la el nr de este mic in rest mobilitatea trece de 50% are 72%.

TRYING TO MAKE A BABY !!!

Mergi la inceput