Gravidute si mamici de Timisoara (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

un vot va rugam si pt noi dak se poate

17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina2222

Uraaa!!! Avem capitol nou !
Va pup fetelor !
Ma duc sa fac un dus ca Darius doarme. E tare cumintel. Cateodata ma mir si eu cat e de cuminte si linistit. Bine, exceptand plansul cand plec din camera. Si asta nu de fiecare data, dar are el momente cand nu vrea sa-l las singur.

Cu mucisorii aproape ca a scapat, vad ca s-au mai potolit si asta-seara l-am spalat si pe cap ca nu o mai facusem de cateva zile. Eu ii fac baie in fiecare seara, voi cum ii spalati? Tot zilnic?

Astazi i-am dat mancare cumparata la borcanel si tare i-a mai placut. Nu as vrea sa-i dau dar in situatiile cand plecam pe undeva trebuie ca n-am incotro. Cred ca i-a placut si pt ca avea un pic de sare. Eu nu-i pun sare in mancare deloc deocamdata si n-as vrea sa-i dau pana la un an.


Mony

mamica de baietzel Darius




pozele lui Labuta

Darius s-a nascut a doua oara




Doina, acum iarna, eu o spal pe cap cam la 5-6 zile si baita ii fac la 3 zile. Dar in fiecare seara o spal la fundulet, sub brat si la gat cu o carpita de bumbac umezita cu apa si samponel.


Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale_d

Buna fetele!
Am si eu o mare rugaminte la voi.
Nu stiu daca ati aflat .... se reamenajeaza Parcul Poporului si mi-a zis cineva de la primarie ca totul depinde de parinti daca vor amenaja si un loc de joaca pentru copii sau nu..... daca au cereri in acest sens. Eu locuiesc in acesta zona si sunt necajita ca in afara de Parcul Uzinei ( parcul facut pe malul Begai), care intr-adevar este foarte frumos si plin de copilasi.... in zona.... nu prea este nimic. Mi s-a spus ca, daca exista cereri in acest sens, s-ar putea amenaja un spatiu de joaca pentru copilasii.
De aceea, va rog pe voi sa intrati pe site-ul primariei, la sectiunea sugestii si reclamatii si sa trimiteti si voi o sugestie pentru amenjarea unui loc de joaca pentru copii in Parcul Poporului. Nu conteaza in ce zona locuiti.
Consider ca micutii nostri au nevoie de aceste spatii de joaca, cu cat sunt mai multe cu atat e mai bine pentru ei.
Parcul Poporului este mare si vara este apoape gol datorita lipsei locurilor de joaca.
V-as ruga sa mai anuntati si alte mamici, eventual daca cunoasteti si mamici din acesta zona.... cu cat sunt mai multe solicitari cu atat cresc sansele ca micutii sa mai aiba un loc de joaca.

Va multumesc.



Ale mamica fericita de Alexia


Ale,sotul meu are pe cineva la Primarie (fost coleg de facultate). O sa vorbim cu el sa vedem ce putem face ca sa mediatizam mai mult situatia asta, sa nu ramanem la stadiul de cereri pe site-ul lor. Te anunt imediat ce aflam ceva de la el.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

un vot va rugam si pt noi dak se poate
www.luanababymall.ro/concurs/ STEFANIA ALEXANDRA

multumim


sarcina si nastere usoara fetelor....bb fff sanatosi va dorim


reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/ 1 pag.

printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009



am votat! ai un inger de fetita!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:


Multumesc mult Lucia. E perfect cum zici tu.

Ade,esti o scumpa. Multumesc. Ar fi minunat sa mai aiba copilasii inca un loc de joaca.

Tosha, trimit si link-ul:
http://www.primariatm.ro/mesaje.php

Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

eu DN :09.02.1987 si am nascut natural cu doctorul Ioia Ovidiu,ca am renuntat la Sas de pe la 16 saptamani.

Multumim Fancy a trecut timpu si are si el azi 6 lunite si stie multe sa faca.Cred ca incep sa-l chinuie si dintii ca tot baga jucarii in gura si suzeta si orice si incepe sa se matzaie si cand l-am apasat eu pe gingii sa vad ce si cum a inceput sa planga....
Sunt o mamica fericita cu un baietzel cuminte,care doarme toata noaptea de la 3 luni fara nici o trezire...cu diversificarea vad ca o acceptat f bine lingurita si mancarica din ea .Rade la toata lumea....dar vrea toata atentia asa cum doresc toti copii

doina2222 eu ii fac baita la 2-3zile . De abia astept sa se incalzeasca sa-i fac in vana mare ca uda tot covoru in camera,acum ii place sa se joace in vanita,iubeste sa faca baita,rade in vanita si da din maini si picioare,cred ca rade de mine si tasu ca stie ca dupa ce ii facem baie tre sa ne schimbam ca ne uda calumea.

yioanna_s am votat si noi.

Va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Ale, am trimis si eu mesaj la primarie.

Lucia, am fost azi. Nu stiu daca am ajuns unde trebuia la Centrul de Recuperare si Reabilitare Neuropsihiatrica sau ceva de genul, oricum mi-au luat doar jucariile de plus, hainute le trebuiesc doar pentru copii peste 2 ani si jumatate, si eu am acum hainute doar de la Andreea, pe ale lui Bogdan le-am dat toate unei prietene.

Miha, ai mai fost la Szeged? Sau nu acum trebuia sa mergi?

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Strunfita, ai ajuns unde trebuia!
Hainutele, daca nu ai cui sa le dai, le pot lua eu si am cui sa le dau, chiar acum am sunat si am intrebat pe cineva si a zis ca i-ar prinde chiar bine,......deci daca vrei, ne putem vedea cumva sa le iau eu...sa vad cand poate sa vina si tipa respectiva sa le ia de la mine ca iar o sa am in casa plasute cu de toate:)....eu sunt disperata ca ma invadeaza jucariile in casa si Iulia primeste intr-una, tot dau din ele si tot multe sunt....

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Carmina, mi-am dedicat jumatate de ora pozelor voastre (am vazut si cateva filmulete)...andreea e pur si simplu minunata!!!!
Sunteti o familie frumoasa!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Lucia, multumesc
Da, as vrea sa le dau cuiva care are nevoie, acum mai am doar o plasa, cele mai mici le-am dat deja. Hai sa incercam sa ne intalnim candva saptamana viitoare, saptamana asta sunt cam prinsa ca e ziua lui Bogdan joi si mai am cate ceva de facut. Am si 2 biberoane noi si 2 din care am incercat sa-i dau Andreei dar fara succes + o cutie de lapte praf bio de la Hipp, daca crezi ca-i folosesc le aduc si pe astea.

Fetele care ati nascut de curand, daca aveti cumva nevoie de Galactogil, ceai de stimulare a lactatiei de la Hipp, Garmastan, lanolina de la Bioclin, le cedez cu placere (sunt incepute, dar ma gandesc ca poate prind bine cuiva decat sa le arunc).

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput