Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

SOARE,SOARE????

Vreau si eu

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui anomis28
Mami de Chiara, bine ati ajuns acasa si bine te-ai intors la noi Chiara e si fetita marii (sirena in devenire )si d-aia acomodarea e rapida .


Nu m-am gandit la faza cu sirena.

Trebuie sa mai pun niste poze sa va aduc in case un pic de soare, mare, vreme buna si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta fericire


Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa [/b]




Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Hihi, Dinutu inoata azi cu mama, super tare! SI cu buni, ii face galerie!

Cu slabitul asta, eu am revenit la stilul de viata dinainte de sarcina: nu prea mananc paine, nici nu imi prea place decat la ou prajit. Si mananc ce imi pofteste inima dimineata, inclusiv praji. La pranz mananc bine, insa seara nu prea prestez. Mananc fructe si peste.
La pranz am mancat la indieni, cury cu orez, mi-a stat in gat ca Ana a fost neprietenoasa. Dar placinta am luat-o la pachet si am savurat-o... in 2 minute a disparut pe sub mustata.
Am facut marea greseala sa ma inscriu la un blog culinar (cred ca de la tine am linkul, ala cu teo, daca nu ma insel), si acum imi vin notificarile automat pe reader... mor in fiecare dimineata cate putin cand fac revista presei!!!

Gata, ma duc. Revenim.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


ha, io asa mananc cel mai bine, citind bloguri de papa bun, si nici nu ma ingras

azi i-am dat prima data lu Dinutu mar copt.....yupiii,
imi ia lingurita din mana si suge la ea cu foc
copilu' asta ar manca orice.....
si era asa fericit si satisfacut dupa de parca bagase in el un elefant

voi tot cu circu' mancati?
Mai stiu niste parinti asa, unul cu buru buru si altu cu lingurita la botesc, chiar amuzanta partea de masa pentru cineva din afara.
strutza delicata care nu o lasa pe mami sa papy curry


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Am reusit sa il fac pe Paul sa adoarma singur
L-am pus in patut,cu jucarii atarnate,i-am dat drumul la muzica destul de tare,de la pc,si in 10 minute a adormit.Ce-i drept a cam bombanit,dar a adormit...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian





Esti o fericita si te invidiez ca ai avu taria

Eu incerc in fiecare seara, dar e smecher si ma face la psihic

Are o jale in planset ca zici ca l-am parasit de tot si ca suntem cei mai rai parinti din lume....am sa incerc cu muzica tare

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doamne, ce am mai cautat capitolul de nebuna, astia de ce nu anunta cand schimba ceva, sa imi sara inima din piept ca nu va mai gaseam!

Fug sa hranesc mandra, revin.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui anomis28
Mami de Chiara, bine ati ajuns acasa si bine te-ai intors la noi Chiara e si fetita marii (sirena in devenire )si d-aia acomodarea e rapida .


Nu m-am gandit la faza cu sirena.

Trebuie sa mai pun niste poze sa va aduc in case un pic de soare, mare, vreme buna si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta fericire


Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa [/b]




da da da da da da da

[emoticon cu una care sare non stop]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

na ca va ajunsai din urma... va pupa fata!!

am citit asa...

criss eu stiu ca se scade 0.5 indiferent de termometru daca se ia temperatura in cureci. cum se mai simte?

fetele s-au gasit la acelasi dotol... ce super tare!

techila cred ca cere unu' nou! despre calculator vorbim

andre a ajuns cu bine si a intrat si pe la noi. yupiii

nela a reaparut.

ralu multumesc de pont cu portocala amestecata. o sa ajung si acolo cu siguranta. deocamdata astazi voi incerca mar copt ca cel vrud, ras parca il cam partzaie ai fost super harnicuta

alex eu zic sa scoti copila afara chiar daca e mohorat. s-ar putea sa fie maraici sin din cauza asta. eu iti spun cum fac eu. am iesit in fiecare zi, indiferent de vreme cu exceptia zilelelor cu temperatura sub -10 grade.

monica ce mai faci? cum mai esti?

raluk dormi??

uka si la noi e mohorat... vine ea si primavara!!!

ce mai era??? nu mai stiu



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Doamne, ce am mai cautat capitolul de nebuna, astia de ce nu anunta cand schimba ceva, sa imi sara inima din piept ca nu va mai gaseam!

Fug sa hranesc mandra, revin.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Si eu am luat-o din capitol in capitol sa va gasesc,si ma miram de ce scrie 1-4 ani...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

aoleo, dar ce s-a schimbat? ca si eu am intrat in capitoul trecut ca sa iau lincul, dar m-am gandit ca-s io chioara...

anomis, beibicucu ne e foarte ok. adica pun leguma, push buton, rastorn leguma push buton iar si gata. mie imi place, doar ca e cam degeaba din moment ce ai mei afurisiti nu vor sa manance. azi m-am gandit ca nu le mai dau legume, ii articulez iar cu lapte si poate or manca maine ....ca nu mai stiu ce sa le fac

si da ioanna se cere un calculici nou, dar nu avem finante pentru el...asa ca mai sacrific eu niste neuroni

bai ma uit la biatlon pe eurosport, mi se pare cel mai greu sport din lume...is fan





Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

si da ioanna se cere un calculici nou, dar nu avem finante pentru el...asa ca mai sacrific eu niste neuroni


do mnu meu doreste un Mac... mai bun e asta. pe cuvant! si cu 7000 de lei mai ieftin. mai un format C:, mai un restart... asta e



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ioanna se poate sa fie fata maraita si din cauza de lipsa de aer, dar sincer, pe ploaie prefer sa o scot in balcon decat sa ma plimb eu pe afara si sa ne udam.

Gata, alimentat fata si pus in patutz sa adoarma singurica, asa e moda la noi in casa peste zi, si mai si functioneaza!

Ma bag la capitol, sa fiti cuminti!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput