Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Diana scuze ca insist, dar ai putea sa imi spui cum se numeste exact crema de la Klorane? Am cautat pe siteurile de la helpnet si sensiblu si mi-au dat un carnat de produse. Dar daca as stii exact cum se numeste, adica ce scrie pe sticla, as gasi mai repede. Poti sa-mi spui si cat a costat?

Lavi, Lyly, Diana meris pt comments.

Lyly botoseii aia zornaie. Au inauntru pestisorului ceva care le face sa zornaie.

Mami de amazoana

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Mare belea cu soacrele. Eu una sper ca atunci cand o sa imi vina si mie randul sa fiu soacra sa nu uit ce ma deranjeaza la ea acum si sa nu fac la fel. Sa nu ma intelegeti gresit soacra mea nu e un om rau din contra insa e prea bagacioasa, extrem de egoista(face lucrurile exact asa cum ii convine ei fara sa se gandeasca la cei din jur) si parca ar fi trait in pustiu nu in comunitate de nu stie ca o familie are nevoie de timpul si spatiul lor si ca doi oameni tineri mai au nevoie si de intimitate( ca de cele mai multe ori nu ca nu da un tel inainte de a veni in vizita dar nici macar nu bate la usa ci intra direct in casa sau foloseste cheia pe care o are pentru situatii de urgenta ).

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Nah..ca m-au napadit si pe mine nostalgiile si doru de mama..
Monisu , uite aici cu ddedicatie speciala:
http://www.youtube.com/watch?v=_uMIcM0XW3w

p.s. versurile exprima in cele mai frumoase cuvinte ce inseamna o mama pt copilul ei..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Intrebare intrebare: lui Matei, la 2 luni, i place sa stea usor sprijinit pe genunchi pt ca asa poate privi peste tot in jurul lui. Isi tine destul de bine capul. Ii poate afecta aceasta pozitie coloana?

Fetelor care inca alaptati, voi ce mai mancati?
Mi-e asa dor de fructe si legume proaspeteeee

aceeasi intrebare cu statu in curulet pe genunchii nostri o am si eu ..caci rechinasa de vreo saptamana de cand a pus-o sotu pe genunchii lui in pozitia sezut, iubeste pozitia asta, tace malc, si studiaza tot si pe totiDar ma gandesc daca nu cumva nu ii afecteaza coloana..la 3 luni jumate cat are ea..

De mancat mananc mai de toate, exceptand fasole/mazare/varza..Dar tare am pofta de niste fasole cu carnati de nu mai pot...oare nu pot hali??Am mancat pana acum varza dar doar aia de la sarmale..In rest mananc orice fel de fructe, inclusiv kiwi, portocale, grefe, si nu vad sa o afecteze pe rechinasa..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici


Pff, pana acum nu am mancat mai nimic proaspat ca sa evit cat pot colicii si cred ca a dat roade. Mi-e dor de un mar, portocale. Am mancat doar banane. Mai nou mananc dulciuri ca mor de pofta, destul de multe. In rest supe,ciorbe acrite doar cu lamaie, gratar, peste, fripturica la cuptor, mere coapte, placinta si budinca cu branza si pilaf. Fara cartofi, lapte, muraturi, alune, mazare, fasole, varza etc.
Eh, noi sa frim sanatosi!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dankutza, vazut poze cu Cezara, este o scumpete, sa va traiasca


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Hello!

Sunt in urma cu vre-o 4 capitole... nu mai stiu nimic de voi...

Am venit sa va las pozici de la Botezul si petrecerea lui Mateo

Va pup

Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!
Eu cautam si nu va mai gaseam...Deci ne-am mutat.
Citesc din urma si revin.
Va pe toate!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata

tati nu mai are permis asa ca mami e sofer, azi dim am plecat toti 3 sa-l ducem pe tati, si am venit cu bubu in scoica pe scauul din fata, a dirmit bustean pana acasa

ralu- ne vedem, in ce zona stai? eu mananc cam de toate, capsuni, kiwi, banane, mere, rosii, ardei, castraveti
many- erau mama si prietena ei, eu caram pe bubu in sling, carutzul era pt cumparaturi, trebuia sa ma tragi de nas

moni lasa gandurile, eu nici nu vrea/pot sa ma gandesc ca nu vor mai fi, nu exista asa ceva

vreau sa va zic ca acusi o saptamana m-am hotarat sa nu-i mai dau lui bubu nimik, nici de colici nici de kk, asadar, copilul s-a reglat singur, face kk zilnic, doarme de la 21-21.30 pana dim la 5-6 fara pauze


Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Diana scuze ca insist, dar ai putea sa imi spui cum se numeste exact crema de la Klorane? Am cautat pe siteurile de la helpnet si sensiblu si mi-au dat un carnat de produse. Dar daca as stii exact cum se numeste, adica ce scrie pe sticla, as gasi mai repede. Poti sa-mi spui si cat a costat?


Uite www.farmablu.ro/farmacie/crema-nutritiva-pentru-piele-uscata-klorane-bebe" target="_blank">aici sau pe site-ul Klorane: crema nutritiva cu cold cream


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Diana, multumesc

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput