Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana_Perianu

Peste tot e anuntata o scadere cu 15% a indemnizatiei
http://www.incont.ro/job-uri/indemnizatia-pentru-mame-si-alocatia-de-stat-pentru-copii-scad-cu-15.html

Cel putin asa e proiectul ordonantei, sa vedem ce se intampla pana in final

22+


Varianta asta nu ar fi cea mai rea...din ce am reusit eu sa vad la stiri se preconizeaza reintoarcerea la 600 ron...sa speram ca totusi nu va ramane asa.

Tina, cu(24+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Buna dimineataaa! Ma laudam eu ieri ca scap repede de la munci dar n-am reusit!
Deci sa revenim, cafelute, ceiute, laptic, acum sa ne bucuram ca nu stim cat mai putem! Cu aceasta ocazie avem si sucuri de fructe proaspat stoarse, placinte cu mere si branza cu sfatide, ceva cereale pentru cele cu pb cu tranzitul ! Cica functioneaza!
Eu nu mai vreau sa ma enervez! Pana la urma ce-o fi o fi, daca ma agit nu rezolv nimic... Bebe sa fie sanatos! Pana la urma nu cred ca va ramane plafonul de 6 mil unic, cred ca totusi se va scadea un procent, asa cel putin se auzea pe la scarbici.
Imi pare rau ca desi sunt in Bucuresti nu am cum sa particip la miting... Am treaba pana seara la spital, abia vad lumina zilei de acolo! Si asa va ratez in fiecare zi, vin seara si ma delectez cu ce-ati mai scris peste zi, si abia mai apuc sa scriu si eu o impresie doua.
Asadar, stati cu capul sus, nu va mai faceti probleme, intr-un fel sau altul DD nu ne lasa si are grija de noi! Aveti incredere ca vom avea niste bebei sanatosi, pe care-i vom creste asa cum ne dorim!
Va urez din suflet o zi frumoasa si buna!

Cristina cu buline mari si albastre 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

Hristos s-a inaltat!
Fetelor eu am luat-o inainte am papat un ou rosh si o felie de pasca, sa speram ca ziua de astazi ne aduce numai vesti bune!


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Adevarat s-a inaltat!
Ce mai faceti burticutelor?Sper sa avem o zi cat de cat frumoasa.
Va

mamica de fetita si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Adevarat s-a inaltat! Ce frumos...

RalucaElena sa-ti fie de bine!

Chichiutza noroc ca am mancat ca ce scrii tu pe-acolo sa ne oferi.... mmmmmmmm.......
Eu nu m-am mai gandit nici eu la asta cu indmnizatiile decat ca am citit ce ati mai scris voi, in rest nimic...
Si eu iti doresc si tie si la toate fetele o zi minunata!!!

Eu vreau sa zic ca m-am apucat de tricotat sa vedem ce iasa... proiectul e: paturica la bebe. Dar inca nu ma entuziasmez ca nu am mai tricotat de mult, mi-a venit acum din senin cheful asta


-----------------------------

19+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza, sa aveti o zi insorita !

fulguta, felicitari pentru tenta pronuntata de roz ! E grozav sa fii mamica de fetita !

As veni si eu luni la protest, dar sunt la serviciu. Sa vedem ce o mai fi pana atunci, poate totusi reusesc sa plec putin...

Andra, spor la tricotat ! Asteptam sa ne arati rezultatul - sunt convinsa ca incet-incet o sa redescoperi aceasta placere, mai ales ca este pentru bebe

chichiutza, multumim pt micul dejun , mmmmmmmm

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buna dimineata dragelor, sa aveti o zi insorita, linistita si numai cu vesti bune.
Aseara nu ne-am mai uitat nici noi la TV ca mai tare te enervezi.
Chichiutzamultumim de micul dejun diversificat, chiar am avut de unde alege..azi am mers pe cereale
Daca avem azi ecografii, multa bafta, asteptam vesti bune si colorate
Eu inca sunt total nelamurita cu prenatalul ala, am citit legea, mi se pare atat de clar ca pot lua alea 84 de zile inainte si totusi medicul de familie si prietenele mele imi zic ca nu..Ma duc sambata sa vorbesc cu ginecologul, sa vedem ce varianta are ea..
Va pup pe toate cu mult drag..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

andra spor la paturici sa ne faci o poza cand este gata, eu am fost ieri la real si am vazut acolo niste sosetutze /botoshei foarte haiosi, adika astea ff mici sunt toate haioase insa nu m-a lasat sotzul sa le iau ca cika "nu e bine", eu nu am luat nimik la bebitza pana acum probabil ca dupa ce vom afla sexul o sa-l mai induplec.
Fetele la al 2-lea bebel facetzi o listutza cu ce ar fi bine sa avem inainte de nastere, am o listutza facuta de un tatic a fost foarte haios ca mi-a explicat ca trebuie sa am mai multe biberoane si ar fi bine ca tetina sa aibe sistem de aerisire...ca se depresurizeaza biberonul si se aude fasht fasht cand trage bebe din el si ca ajuta sa nu faca vid ..

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Klarisse, , la noi se poate lua cu 84 de zile inainte. Si anul trecut am avut doua gravidute. Cred ca la tine problema e sa-ti dea concediul prenatal doctorita. Ai intrebat la servici la tine daca se poate?

mamica de fetita si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui oramona

Klarisse, , la noi se poate lua cu 84 de zile inainte. Si anul trecut am avut doua gravidute. Cred ca la tine problema e sa-ti dea concediul prenatal doctorita. Ai intrebat la servici la tine daca se poate?

mamica de fetita si 19+


La serviciu nu am intrebat si sincer nu imi vine sa intreb nimic..la ce relatie minunata am cu toti, as vrea sa nu-i mai vad pe niciunul..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput