Mamici de Sept-Oct'10 - somn lin David (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Multam de capitol

Chichiutza, daca ai poza cu rochia... astept

Da, Nike, e de gandit toata treba cu patutul.

Voi de care patut luati, fetelor?

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 24+

Minunea noastra


Ionela, noi am luat deja din ala din plasa cu doua nivele din acelasi motiv...am eu o fixatie ca bebe se poate lovi, chit ca avem si aparatori cumparate - mi-au placut mie f. mult, asa ca o sa gasesc o modalitate de a le prinde si la patutul asta, dar n-am rezistat sa nu le cumpar, aratau prea bine... Am mai luat o saltea din fibra de nu's ce...cica antialergica, din aia gen relaxa, pe care o sa o punem in patut in momentul in care ii coboram nivelul.

Lora, mami de Iustina si 30+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Da Lora, si sotul meu zice la fel. Ca printesa lui o sa se loveasca si nu vrea asta. Cred ca pana la urma o sa luam pat din ala cu plasa. Am pus ochii pe ceva, dar mai studiem putin net-ul.

Mersic fetelor de sfaturi

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 24+

Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

hi, hihi , decand nu am intrat am uitat sa schimb si eu semnatura,
noi la Lidia am folosit patut de lemn, care ne este foarte util si acum inca doarme in el, nu reusim sa ne adunam sa ii cumparam pat normal cu toate ca e timpul, o sa vina bebe mic si nu am unde sa-l culc, insa am cumparat si unul de panza care nu iese din portbagajul masinii decat in deplasare, e foarte util deoarece nu ocupa mult loc, copilul stie ca acolo trebuie sa doarma si e confortabil insa trebuie o saltea mai solida cum zicea cineva pe aici, noi cand o duceam pe Lidia la bunici pt o perioada mai mare de 2 zile luam salteaua de la patul de lemn si era ok.
Ascutitul dintisorilor de patut, cred ca depinde de copil, am o prietena care cu patut de panza si tot si-a rupt piticul dintii in el pt ca era fte nervos si dadea cu gurita pana nu mai putea. La noi nu a avut nici o tentativa de a musca din el.

pupam burticile
Nadiutapm de Lidiuta 08.02.2007
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Kiti, bine ati revenit din concediu! Asteptam pozele!

Vai, eu nu stiu ce sa mai fac...de ieri mananc in continuuu, dar chiar in continuu, parca nu ma pot opri. Si-am facut si-o prostie, am fost cu Iustina la un aprozar in cartier si am trecut pe langa un fornetti "sanatos" asa ca eu (nu ea ) am cumparat fornetti cu branza...normal c-a mancat si ea, eu am mancat vreo 7... tare sunt contra lor, da' de data asta mi se pareau asa apetisante in raft, ca nu m-am mai abtinut, pofta a batut ratiunea!

Chichiuta, felicitari pt. rezultatele bune!

Bebecris, bafta azi la medic!

Sun si eu sa-mi fac programare pe miercuri.

Lora, mami de Iustina si 30+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Fetele,
sa vedeti:
1. 80% din hainutele de graviduta le-am primit.
2. am primit scaun pt masina, scaun pt masa bebe asezat la masa, scaun pt mancat bebe in pat, cadita, masuta de infasat, hainute.nu sunt noi,dar sunt in stare ff buna si sunt o adevarata binecuvantare pt noi,care abia ne descurcam cu banii.
3.tati si-a gasit job.ia cu 30% mai putin ca inainte,dar Ii multumim lui Dumnezeu ca nu mai e somaj.
4.azi primesc raspunsul de unde voi primi si daca voi primi carucior si patut.
5.eu sunt bucuroasa d etot ce primiesc si Ii multumesc lui Dumnezeu pt fiecare lucru.sincer, pt ca nu ne putem permite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Multumim tare de capitol. Sper sa fie numai cu vesti din cele mai bune.
Alexuza, ai o noua semnatura tare frumoasa , tot asa pana la 40.
Chichi, felicitari pentru bebelin . Aceeasi problema o am si eu cu lichidul si tare ma mai chinui sa beau apa, mai ales acum ca e racoare si atat de bine.Mai beau seara o bere fara alcool ca sa completez nr. de litrii/litru
Bebecris, daca nu ma insel , parca tu ai azi intalnire la nivel inalt. Sa vii cu vesti bune.
Va


mamica de Maria Lavinia si 25+ cu Elena Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Nadiuta, se pare ca e greu de ales patutul

Chichiutza, felicitari bt bebe sanatos!

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 24+

Minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Multumim tare de capitol nou! Numai vesti bune vrem!

LORA, OFFICE

Oramona, e grea treaba cu bautul de apa mai nou. Intr-o vreme depaseam 3l de sete, acu' beau 2-3 guri si gata, si numai daca e super rece!

Cristina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Nadiuta, se pare ca e greu de ales patutul

Chichiutza, felicitari bt bebe sanatos!

--------------------------------------------------
Sunt o cu Raisa Nicoleta de 24+

Minunea noastra


Ionela! Rochita scriam c-am gasit una la rococco, dar nu e eleganta. E un fel de casual asa, de in, cu bretelute si-o broderie, n-am inca pozite (ca la mine e santier) dar cand o imbrac il rog pe sot sa ma pozele ca mi-ar parea rau sa nasc si sa n-am si eu poza cu burtica!
Patutul la noi, dupa indelungi cautarim cred ca va fi tot cel de la Bertoni transform. Sper sa-l gasim in septembrie tot la 7,5 mil la expo, ca-n magazine sau online e vreo 11-12!

Cristina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Am reusit sa pun pozica cu bebe strumf in albumel! Ce haiosenie!
http://picasaweb.google.ro/108858593585566675502/Chichiutza?locked=true#5487758827460347058

Klarisse ce faci soro? Vaz eu ca te distrezi nu gluma!

Cristina 25+

Mergi la inceput