De ce nu putem comanda inimii ?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lara_c
Hm...ceea ce spui tu acolo la inceput despre cadouri, surprize, dus la farmacie in miezul noptii mi mi s-a inatmplat ( excluzand jocul de-a 'prietenul si prietena' de la 12 ani - ca relatie nu pot sa-i spun ) cu toti parteneii pe care i-am avut.
De la primele intalniri ... daca nu eram tratata ' ca o printesa' era PA!
Eu acasa eram rasfatata de ai mei ( copil singur la parinti) si nu as fi acceptat nimic mai prejos de la un iubit. Deci asta pe mine nu ma impresiona, mi se parea normalul.
Nu mi-au placut niciodata insa, baietii rai care sa ma tina in shah - prea obositor, plictisitor si in mintea mea de adolescenta tanara si rasfatat oricum nu merita nimeni efortul asta.M-am ferit cat am putut de astfel de situatii.
De fapt asa gandesc si acum. Chiar daca sunt casatorita si am 2 copii nu cred ca as sta sa 'joc jocuri'- am prea multe alte lucruri de facut. Si lumea e mare si plina de barbati !Si viata e scurta!

Sotul meu are calitatile enumerate de tine + multe altele si a existat atractia fizica de la inceput . Dar vezi ca nu e suficient .
Eu am mai fot in relatii cu omeni cu calitati si atractie fizica dar nu ne-am potrivit la conceptii de spre viata ...si ne-am despartit.

Sa nu intelegi aici ca am un buton de aprins / stins dragostea.
NU mi-a fost mereu usor dar intotdeauna mi-am spus ca viata e scurta, eu am anumite asteptari si nu ma voi multumi cu mai putin.

De unul din partenerii mei m-am despartit deorece ...nu avea ambitie!
Da, eu sunt o persoana f ambitioasa care de mica mi-am dorit sa ajung f departe profesional. Iubitul meu de atunci ( logodnicul mai bine zis) s-a plafonat si dupa muuulte incarecari timp mai bine de 1 an i-am spus ca nu vom putea fi fericiti niciodata impreuna. Am suferit mult de tot dupa el , el si acum ( dupa 10 ani!!!) inca ma mai asteapta. Si e inca in aceeasi situatie profesional. Nu a avansat nici 1 mm. De ce ? De lene, ca destept e , facultate buna avea, parintii cu situatie fff buna l-au sustinut cat au putut pana au realizat si ei- acelasi lucru ca si mine...ca nu se merita..

Ti-am spus asta pt ca ai mentionat ca tu si EL veti lucra in acealsi domeniu . Eu si sotul meu lucram impreuna si stiu ca ma poate intelege , nu numai in problememele de zi cu zi de la serviciu ci si in ambitia de a avansa.
Fostul ar fi zis: pai de ce iti tb ?, doar avem suficienti bani...pierdere de vreme ...ce mai inveti /dai examemne la varsta asta si cu 2 copii mici , etc

A, si inca un lucru, eu nu sunt ipocrita ..la intrebari de genul 'l-ai mai iubi pe sotul tau daca ar fi fost... gunoier?' raspunsul e NU.
Nu as fi avut nimic in comun cu el si nici macar nu am fi avut cum ne cunoaste.
Din cauza faptului ca sunt o persoana directa nici nu as putea sta cu cineva pe care nu il iubesc ... cred ca daca m-ar intreba i-as raspunde exact ce simt. Deci nu te sfatuiesc sa il alegi pe EL decat daca ai sentimente.
Asta nu te opreste sa iesi cu el sa vezi daca 'pofta vine mancand'. Fii sincera insa, nu-i promite familie si copii daca tu nu il iubesti (inca).

Lara mami de Errie si Jamie



f frumos mesajul tau Lara insa Dahri a ales sotul alteia (+tatic de fetita); trist dar adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:


nu m-am uitat la anul mesajului, ci doar la luna. Si da-i si citeste, si da-i si citeste, opa, ce-a patit Dhariana, ii veni mintea la cap, a lasat caluteala si furatul sotului alteia si a inceput sa se uite dupa barbati normali!

Cand colo....astea se intamplau acum un an jumate .

Oricum, daca tot a rascolit cineva dupa subiectul asta, poate ar fi interesant de aflat daca s-a casatorit sau nu cu vreunul din ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mickyyyy,si eu am patit ca tine,tarziu vazui ca e de anul trecut

Dahriana,la 23 si 24 de ani esti BOBOC!!!! da,la 35 sau peste....poti sa ne spui ca te-a luat asa o teama de singuratate....dar nici atunci si nici la 65 nu poti si cu un barbat pe care nu te vezi nici macar sarutandu-l!Traieste-ti viata pentru tine,nu pentru mama si nici pentru nimeni altcineva!Daca relatia se duce de rapa....e una dar macar ramai cu amintirile minunate,siropoase din primul sau primii ani;pai daca nu le ai nici pe alea....cu ce ramai,cu ideea ca...te-ai vandut,ca ti-ai dat cei mai frumosi ani.....pe ce?Ca sa ce?Sa o multumesti pe mama sau pe tata...?Da-ti voie sa fi egoista si fericita si traiete-ti anii astia frumosi cu pasiune si cu pofta de viata!Parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Parpalak, cand ai timp, stai jos, ia o cana de cafea/ceai si enjoy ! (bate orice telenovela)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169580&nm=Amanta-loveste-din-nou

Dana & Amelia (21.06.2011)

Pai bine mai, ma pui sa-mi fac cafea la un subiect cu 5 postari (sau 7) care mai e si inchis?
Da' acuma e si mai palpitant, ca aia era pe la inceputul anului.. :)

sa reformulez: si, si?
(continuarea dupa juma de an, va rugam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Uite aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167582
si continuarea aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168841

o adevarata telenovela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

scuze, n-am avut rabdare sa caut tot...multumiri ellei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Mai fetelor..de ce nu va informati cum trebuie

Intre timp s-au mai produs schimbari


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169490&whichpage=2

(Bleah)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Chiar vroiam sa stiu episodul urmator

(off-topic: putem face schimb de soacre, ce zici? macar asa de variatie... )

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Merci fetelor de linkuri! A fost palpitant! Da' tot in coada de peste a ramas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui parpalak

Merci fetelor de linkuri! A fost palpitant! Da' tot in coada de peste a ramas...


Normal ! Ca in Dallas.
Apare peste ceva vreme seria urmatoare si probleme noi si unghiuri noi de vedere.
Noi astea, "gaini batrine" citim pe margine si ne dam cu parerea. Ce altceva (mai) putem face ?


Mergi la inceput