Puiuti de Sept-Oct 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumesc fetelor de urari. Va pup si sa aveti grija de voi.

13+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineataaa !!!!


La multi ani CAmady,sa fii fericita,sa ai parte numai de bucurii, bebelusul din burtica sa fie zburdalnic si sa creasca mare si frumos !


Incingem prima petrecere virtuala? Incep eu cu o dedicatie :
www.youtube.com/watch?v=xVzIGMqRznk" target="_blank"> Happy birthday.

Si sa cante muzica,sa curga beutura,sa vina tortul si mancarica!!
Camady cu ce ne servesti?

Revin dupa ce pap cu puiutul meu,ca deja maraie pe langa mine,ca ii e foame,si plescaie din buzite .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Le-am trecut in listuta pe prietenele noastre dragi.

Lali multumesc de urari. Intr-adevar doar cu voi sa petrec ca in rest din cauza racelii stau in casa la caldurica cu familia bolnavioara.
Sunteti f. dragute si ma bucur ca suntem un grup care tindem sa devenim tot mai apropiate.
Sper sa ajunga sotul sa-mi ia macar un tortulet ca sa va invit si pe voi.

13+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La Multi Ani , Camady , multa sanatate , fericire si sa te bucuri toata viata de copiii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Jade,abia acum am vazut pozele si m-ai temrinat cu bebele tau, nu imi vine sa cred cum se vede,cat de bine definit este totul,ma tot uit la poza asta..eu nu am vazut nimik, mi-a aratat si mie dr ca uite aici capul,uite aici manutele..dar nu am putut distinge nimik:), cred ca trebuie sa fie un eco super performant

Zubi, mami14+



intradevar , e frumos foc , si eu ma uit incontinuu la el
am in permanenta imaginea asta in minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui alyah

Paai eu nu am intrat de miercuri (adica am lipsit numai aseara) si deja am sarit de tot capitolul 14!!!

Vestea buna este ca am fost aseara la eco si totul este bine!! BB a crescut acum are capusor diferentiat si manute si picioruse!! WOWWWW!! Acu 2 saptamani era o mogaldeata mica, nedefinita!!

Plus ca am auzit si inimioara ceea ce a fost f emotionant!!

Asa ca daca totul a fost OK, am si anuntat lumea de vestea cea mare!!

Va pup si o seara buna!!

*************************************
multumim lui Dumnezeu 8+
inteligenta m-a urmarit intotdeauna, dar eu am fost mai rapida !!
**********************************


felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellena_d

Fetelor, vin cu noutatile. Si bune, si mai putin bune.
Bebicul meu este BAIAT, asadar, putem pune caruciorul albastru in dreptul lui in listuta, se vede putulica bine de tot, deci sigur e baietel.
Masuratorile lui sunt:
BPD: 1,75cm
AC: 5,89 cm
FL: 0,71 cm
CRL: 5,54 cm
NT: 0,90 mm

va rog fetelor, imi puteti si mie traduce masuratorile astea? Sunt in sapt 13. Sper ca masuratorile lui sa fie in "grafic". As vrea tare mult sa mi le "traduceti" si sa le putem confrunta unele cu altele (fetele din 13 sapt sau cele care au sarcina mai mare si pot scrie masuratorile bebeului scump de la 12-13 sapt, tare mult as vrea )

Ce am mai prost sa va spun este ca, la analize, la microbiologie, si anume mai clar la
mycloplasma hominis, ureaplasma si antibiograma vizuala mi-a iesit prezent ureaplasma urealyticum....motiv pt care mi-a prescris (peste 2 sapt sa incep tratamentul pt ca atunci ar fi mai mare bebicul si deci, mai rezistent) cu sumamed si macmiror complex....2 antibiotice....sunt speriata fetelor :(((


Astazi am facut Bitestul (pe miercuri-joi primesc rezultatul) si dozarea de anticorpi (am RH negativ, asa cum stiti deja ca v-am povestit).

Va pup cu mult drag pe toate, fetele care au pierdut sarcina, sunt cu sufletul alaturi de voi si maine ma voi duce la biserica sa-l impartasesc si pe piticul din burtica si voi aprinde cate o lumanare pt absolut toti copiii pierduti din odiseea noastra. As vrea sa va cunosc pt toate, fiti puternice, D-zeu ne ajuta, si El stie cel mai bine ce si de ce face...exista o motivatie divina in tot, acum poate nu o cunoasteti, insa timpul va demonstra asta.
Pt toate fetele, va strang (virtual) in brate si sunt langa voi.


Sunt insarcinata in 12 sapt cu o minune de la D-zeu


felicitari pt baietel
se pare ca asta e odiseea baietilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaBu

seidana da no-spa iau obligatoriu 3 pe zi la 8 ore.
Multumesc pentru felicitari.

Acum pun si eu poza cu bebelu, numai ca mi s-a stricat scannerul si o sa pun cu poza de pe telefon :D sper sa se vada bine


LA MULTI ANI CAMADY sa fiti sanatosi ca acum sunteti 2

gata am pus poze in picasa

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si -duta fericita! 8+

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!



frumusel tare si bb tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor...

Camady la muti ani..!! sa iti dea Domnul sanatate maxima tie si familie tale, bucuria de a tine in brate mogaldeata din burtica, fericire maxima, si darul de a te bucura de cei dragi langa...

Alinabu.. ma pui pe ganduri si mie dr mi-a recomandat no spa , dar nu am luat poate ar trebui,si nu as mai simti durerile de care ziceam..Bebele tau e inca micut , de aia nu se deslusesc toate cele, vei veea ca de la 10 s incolo o sa vezi cu ochii tai totul fara sa iti mai zica dr ce si cum.. oricum minunea de a-i auzi inimioara...

Hellena ce repede ti-a zis dr de e cu puta, ma rog si eu ca marti la 14 si 2 zile sa ne arete bebicu ce este.. Oricum FELICITATI ..pt putoi, sa creasca mare sa o bucure pe mami..
Bebele meu la 12 si 2 zile avea CRL 56,4.. dar fiecare bebe creste diferit in burtica i nu are sens sa comparam una cu alta, important e ca dr a zis ca e bine..cu tratamentul nu fii speriata, va fi bine ...

Monaramona de unde din ardeal esti?

Va doresc o zi frumoasa, cu soare si un weekend pe cinste..
Sa fii cuminti..





13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu nu compar masurile decat cu parametrii maximi si minimi,nu cu alti copilasi , ca devin obsedata.
Ultima fata care devenise asa,m-a sunat acum vre-o luna sa ma intrebe ce sa ii dea sa manance la copilul ei de doua luni ,ca a vazut altul de o luna si jumatate cu un kg mai greu si mai lung cu 3 cm,asta in cazul in care ea are 1.60 si sotul ei 1.65 inaltime,amandoi sunt slabi,si parintii celuilalt copil au amandoi peste 1.70 inaltime si sunt destul de solizi . Am ramas socata,si i-am spus cu gura cascata " lapte de la tzatza ,asta sa ii dai,ce altceva... ".Am convins-o greu ca fiecare copil se dezvolta altfel,si in nici un caz sa nu ii dea lapte cu gris .

Intreba cineva zilele trecute de scutecele refolosibile, daca sunt rentabile. Eu nu mi-am permis sa cumpar,dar cine am vazut ca foloseste este destul de multumit. Sunt mutle saituri si bloguri unde mamicile vorbesc despre ele. Daca faci un calcul ajungi tot acolo cu suma pe care o dai pe scutece,doar ca la cele de unica folosinta dai banii treptat,la cele refolosibile dai cam toata suma o singura data. Si nu e una micuta . Ai nevoie de 10-15 ,pentru ca nu se usuca asa usor,absorb foarte usor umezeala deci trebuie uscate in mediu foarte uscat, DAR nu provoaca alergii ,daca sunt luate de calitate nu prea exista riscul sa te trezesti ca merge cu kk taras sau ca s-a udat pana la subsori si genunchi . Deci daca vrei sa cumperi scutece refolosibile trebuie sa te informezi foarte bine inainte, sa le gasesti ep cele mai convenabile pentru tine si copilul tau.


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput