Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Adita, felicitari!

La noi temele se dau doar pt weekend, in rest ce au lucreaza zilnic la afterschool, de la 14:00 la 16:00.
Cand are engleza sta pana la 17:30 la scoala.
Ca teme, nu primesc nu stiu cat de facut, cateva randuri cu litere si apoi de lipit cuvinte care contin o anumita litera, atat la inceputul cuvantului, cat si in mijlocul acestuia.

Rayan adoarme singur in jur de ora 20:00, 20:30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui adita

am nascut, ne simtim foarte bine si eu si bebe, a trecut si cezariana asta de parca n-ar fi fost a sasea, n-a fost nicio problema. bebe a fost cel mai mic dintre copiii mei, a avut "doar" 3.700. e cuminte, mananca bine, doarme bine. sambata avem botezul. poze nu am deocamdata, ne-am mutat la tara si inca nu am despachetat tot, nu gasesc cablul de descarcat pozele

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)




Felicitari!!! Sa fie sanatos si mancacios si sa creasca repede!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

bestutza chiar vroiam sa scriu ca am vorbit cu Anda si Irina nu e in clasa cu Tudor. Dar e aceeasi scoala, nu? Irina e in clasa cu Natalia Laviniei.

Ma bucur ca scrieti pe aici Mult succes la scoala!

Vreti sa mergem la Teatrul Excelsior duminica:

Duminica 16 octombrie ora 11.00 www.teatrul-excelsior.ro/spectacole/mica-siren.aspx" target="_blank">MICA SIRENA

Noi am fost si spectacolele sunt cu muzica si dans. Daca confirmati pot face eu rezervari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubu, pe Stefanut nu l-ai dat la gradi? Sau sta pana la pranz si bona ii aduce pe amandoi acasa? Asa-i cu foitul, si M face la fel la AF, dar totusi cu mine acasa in w-e a scris cateva randuri fara multa fatzaiala. In rest ii place f mult mate, lucreaza pagini intregi din culegere.

Ma bucura ca primesc feedback f bun despre el, d-nei ii place ca M stie sa comunice, raspunde f frumos, a demonstat ca nu e baiat prost, dar desigur mai avem lacune la disciplina si la partea cu scrisul ordonat/cuart. Se straduieste insa si asta e un lucru f bun.

In alta ordine de idei va recomand de la editura Gama, "Jocuri cu litere. Scrie si sterge." Am luat 2 din aceasta serie, de la libraria de langa bis Cretulescu, la sugestia Andei.

La voi la scoli copiii au facut vaccin? La noi nu s-a auzit nimic.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

La noi inca nu s-a auzit nimic de vaccin, desi am dat hartiile cu semnatura.
La mate l-au facut pe 2.
La abecedar sunt la zala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Simona,
Da, Tudor e cu Irina la aceeasi scoala,dar uite ca nu stiam si de LAvinia.Nu sunt la aceeasi profesoara.Tudor a ramas la cea cu care a facut anul trecut!LA fel si Ilinca!

Cu draga as fi mers ,dar suntem in zugraveli si abia astept sa termin!



http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bestutza, tare frumos ai povestit! Felicitari!
Adita, felicitari pentru noul membru al familiei! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Crinuta, esti o fericita cu Rayan, deoarece se culca singurel la 20.00-20.30. Noi mai devreme de 22.00-22.30, nu putem.. ne tare .."chinuim"

Liviana, si noi ne mai fataim la teme..dar din ce in ce mai putin.. Apropo de scaunul rotativ.

In rest, suntem bine, ne place la scoala, d.na e minunata! Avem deja 2 FB in catalog, plus inca 3 +FB, la testele de samptamana trecuta.
Odata cu inceperea anului scolar, am inceput baletul, gratie noii prietene(Monica, mama Ruxandrei si a lui Alex). Nu avem pe nimeni cunoscut in clasa, decat pe Ruxisor, pe care am cunoscut-o, duminica inainte de inceperea scolii. Sunt niste persoane speciale! Bianca cu Ruxi,au devenit cele mai bune prietene!

Cam atat, asteptam si celelate mamici sa ne scrie cateva randulete.

O zi buna! Si daca nu ne mai auzim, va dorim o vacanta placuta!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Felicitari Biancai pentru FB!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Simona, multumim.

http://miidestele.blogspot.com/

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu vreau sa ajungem sambata si/sau duminica la KINOdiseea. Mai vine cineva?

http://sirimie.blogspot.com/2011/10/kinodiseea.html

Mergi la inceput