Ati vrea sa stiti daca ati fi inselat/a?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

NU si NU si NU.

NU as vrea sa stiu dac sunt / am fost inselata. Daca nu am simtit sau nu simt inseamna ca o eventuala relatie este doar o anexa la viata noastra echilibrata. Daca el tine acea relatie ca pe o anexa inseamna ca nu a atat de importanta ca ceea ce imparte cu mine. Cand anexa devine mai importanta, o sa simt, deci ...

... NU vreau sa mi se spuna ca sunt inselata. De altfel dispretuiesc profund persoanele care, sub motivul facerii de bine, dau astfel de vesti.

NU as spune niciodata nimanui ca este inselat. Cand spun NIMANUI - inseamna chiar nimanui - nu as spune mamei, surorii, prietenie cele mai bune, colegului de serviciu, unei cunostinte oarecare ...

Ca sa nu am parte de reprosuri, toti cei care ma inconjoara stiu asta si nu au nici un fel de asteptari de la mine.

In plus, eu nu ii inteleg ce cei care vor sa stie sau care vor sa "faca un bine" ... oricare ar fi motivul lui, adulterul este o actiune care daca nu se simte poate fi trecut cu vederea, daca se simte lucrurile ies la iveala fara ajutoare externe si se regleaza in interiorul cuplului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cred ca cea mai mare prostie intr-o relatie este sa te "loveasca" sinceritatea si marturisesti ca in urma cu X timp ai inselat.
Din punctul meu de vedere este un act de egoism la pers. cu onstiinta incarcata deoarece e mai important sa scape de "povara" decat sa pastreze relatia.
Daca popescu s-a imbatat cand a mers cu amicii la Brasov si s-a culcat cu Mimi, ce rost ar fi sa afle doamna Popescu lucrul asta dupa 2 ani?
Increderea se duce pe apa sambetei, ochii scosi vor patrona relatia si orice iesire a sotului va fi o corvoada pt. sotie.

Prin urmae, nu, n-as vrea sa aflu acum daca prietenul m-a inselat acum X timp, ca nu-i vad rostul.
daca banuiesc in prezent ca ma inseala se schimba situatia, evident ca vreau sa aflu, sa stiu care e situatia, sa trag invataminte din ea daca exista.
dar in trecut, no way. Unii ii spun curaj acelei marturisi, eu ii spun egoism .

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Eu vreau sa stiu daca sunt inselata. Ca daca n-as stii tot inselata as fi, numai ca eu consider ca e vitall sa stiu exact ce realitate traiesc. Nu sunt geloasa si nici nu scotocesc dupa ''dovezi'', din perspectiva mea rezultatul e acelasi fie ca aflu intr-o luna, intr-un an sau 10 ani.De ce vreau sa stiu? Pai si daca nu mi s-ar spune tot as putea banui ca doar cunosc cat de cat omul de langa mine incat sa imi dau seama daca are un alt interes, si banuielile astea nu-s sanatoase intr-o relatie, ca poate banui prost si nefondat, ca poate banui corect dar el nu recunoaste si ma acuza pe mine de neincredere etc, ideea e ca pot aparea discutii aprinse doar plecand de la ...''dar daca...''. De aceea vreau sa stiu, sa elimin ''gandurile negre'', banuielile, circul si vezi Doamne socul aflarii. Si sa mi se spuna, astept asta inclusiv de la partenerul meu si el stie asta, i-am spus ca moral imi datoreaza sa-mi spuna daca are interes pt o alta femei si sa nu-si bata joc de timpul meu. Macar sa stiu exact care e realitatea si sa nu-mi fac sperante si iluzii.
Daca l-as ierta sau nu, asta e alta poveste, si depinde de foooarte multi factori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

as vrea sa stiu ca am fost inselata si mi-ar placea sa mi spuna chiar el.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

as vrea sa stiu ca am fost inselata si mi-ar placea sa mi spuna chiar el.



ai grija ce-ti doresti, ca vorba aia, poate se-mplineste?

sigur n-ai vrut sa zici ca ai vrea sa stii DACA ai fost inselata, si nu ca ai vrea sa stii CA ai fost?

on topic: da, as vrea sa stiu daca s-ar intampla. imi amintesc cum i-am zis primului meu prieten: daca se va intampla, sa faca bine sa mi-o spuna. nu sa mi-o tranteasca netam-nesam, ci sa caute un moment in care-s intr-o dispozitie relativ ok, si sa mi-o spuna cu binisorul, ca sa zic asa. oricat de mult m-ar durea ideea ca am fost inselata, nu vreau sa se suprapuna peste ea si faptul ca stiau si altii, care m-au privit cu mila/dispret/compatimire/facut misto de naivitatea mea (si ceea ce-am vazut ulterior mi-a aratat ca-s mult prea rare cazurile - ca sa nu zic ca nu exista daca nu le-am vazut eu - in care sa existe discretie totala, sa nu stie si altii in afara de protagonistii actiunii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ooo, da, asta e alta chestie penibila la inselat: sa stie ceilalti.
Mi se pare ultrajignitor pt. celalalt partener sa nu stie, dar sa stie colegii, prietenii, cunoscutii samd.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Ooo, da, asta e alta chestie penibila la inselat: sa stie ceilalti.
Mi se pare ultrajignitor pt. celalalt partener sa nu stie, dar sa stie colegii, prietenii, cunoscutii samd.


Pai nu asa e de obicei? De aia se si zice 'stie tot satul, dar nu stie barbatul' Nu stiu de ce zicala asta implica femeile, dar esenta e valabila. Misogina zicala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

Dar ce te faci daca sotul isi motiveaza actiunile cu urmatorul raspuns: "barbatii merg la femei ca la toaleta"? E replica unui bogatas din Rom. data nevestei care a rabufnit fata de infidelitatile sotului. Tu, ca sotie, ce sa te consideri toaleta din casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ei, mai sunt la acelasi pol presupunerile "certe" ale celor din jur.
Popescu stie sigur ca eu imi insel sotul cu postasul. N-are nici o dovada, dar "stie" el.
Si imprastie zvonul, implicit sotul e privit cu mila "bietul de el, uite cum zambeste, uite cum mesteca, uite cum respira...si cand t gandesti ca il inseala nevasta-sa cu postasul".


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ego71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Ei, mai sunt la acelasi pol presupunerile "certe" ale celor din jur.
Popescu stie sigur ca eu imi insel sotul cu postasul. N-are nici o dovada, dar "stie" el.
Si imprastie zvonul, implicit sotul e privit cu mila "bietul de el, uite cum zambeste, uite cum mesteca, uite cum respira...si cand t gandesti ca il inseala nevasta-sa cu postasul".


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

ihi.dar unde mai pui ca multe femei au ochii vineti din cauza lu' popescu,doar ca stie el ca nevasta lu' cutare ii miroase izmenele lu fanica

Mergi la inceput