BUNA DIMINEATA!

BUNA DIMINEATA! | Autor: Alexa_H

Link direct la acest mesaj

Va doresc tuturor o zi minunata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

BUNA DIMINEATA urez si eu tuturor mamicilor, burticilor si gemenashilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Sugubina, am vazut la tine printre poze, un carucior...asa mai old-school, cu cadru metalic (asa pare), dar cu posibilitatea de a pune bebelusele si in paralel, si una in fata celeilalte, si fata in fata....

Imi poti spune te rog de unde l-ai achizitionat? Sau macar cum se numeste sa caut si eu. Imi place si mi se pare foarte functional.

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

As avea nevoie de la mamici de sfaturi in legatura cu caruciorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Burtici, pana una alta va raspund eu. Alexa, Sugubina l-a cumparat de pe net . Era super insa i l-au furat :(. O sa-ti spuna ea mai multe. Despre carucior...in primul rand nu recomand sa dati bani multi pe el (asa cum am facut eu- si aucm nu stau in el ). E recomandat cel in forma de trenulet casa incapeti pe usi , in magazine etc. Insa marturisesc ca acum m-ar tenat unul in paralel. Dar nu mai iau...Cel pe care-l am eu e f usor de manevrat, recunosc. Pot monta atat scauenel normale cat si scoicile. Insa daca ei nu stau..degeaba. O sa mai auzi si alte pareri si apoi decideti voi. Oricum recomand seond hand ca-s mai ieftine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Multumesc Mona!
Acum am inceput sa investighez carucioare. Este foarte tentant caruciorul cu scaunelele unul in fata celuilalt (ca sa pot iesi si intra cu el prin magazine sau sa nu ocup tot trotuarul) dar pe de de alta parte ma gandeam...la un moment dat cand bebeii sunt atenti la drum, cel din spate mai vrea sa stea in spate?
De preturi nu zic nimic...Sunt foarte scumpe. De-aia mi-ar placea sa iau exact ce ar fi mai bun...si raport calitate/pret.


Citat:
citat din mesajul lui Monas

Burtici, pana una alta va raspund eu. Alexa, Sugubina l-a cumparat de pe net . Era super insa i l-au furat :(. O sa-ti spuna ea mai multe. Despre carucior...in primul rand nu recomand sa dati bani multi pe el (asa cum am facut eu- si aucm nu stau in el ). E recomandat cel in forma de trenulet casa incapeti pe usi , in magazine etc. Insa marturisesc ca acum m-ar tenat unul in paralel. Dar nu mai iau...Cel pe care-l am eu e f usor de manevrat, recunosc. Pot monta atat scauenel normale cat si scoicile. Insa daca ei nu stau..degeaba. O sa mai auzi si alte pareri si apoi decideti voi. Oricum recomand seond hand ca-s mai ieftine.

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011

Mergi la inceput