Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dado spune:

Anaemi stiu cum e cu mutatul... am facut-o de multe ori cand eram singura (in facultate) si pot doar sa imi imaginez cat e de greu sa te muti cu copii, mobila si toate cele. Spor la treaba!

Ti-am lasat PM cu ID-ul meu de FB.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Buna seara, dragele mele!

Vreau sa va intreb si eu ceva: mi s-a recomandat un tratament cu Ciprinol si Ketonal si am intrerupt temporar alaptarea (de fapt mulsul). Intrebarea mea este: la cat timp dupa ce am terminat Ciprinolul pot sa incep din nou "alaptarea"?
Dr. care mi-a dat tratamentul mi-a zis ca da Ciprinol si la nou-nascuti, dar eu nu am vrut sa risc si nu i-am dat bebelului meu lapte cat timp am luat antibioticul.

Multumesc de raspuns si multa sanatate la bebei!

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

SAVVY, ce rau imi pare ca nu ma pricep la medicamente, dar va doresc multa sanatate!!

Mai revin si eu un pic pe aici sa spun lui Dado bun revenit si te am adaugat in facebook ul meu.

In rest, asa mi s a facut un dor mai fetelor sa ma apuc sa citesc odiseea nasterii de nu stiu ce i cu mine!! Va pup pe toate si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Noi avem 10 luni jumate si suntem foarteeeeeeee slabute ( ieri ne am cantarit: 7.22 kg) si avem 70 de cm. Este cu adevarat o fetita mignona, petit! :) Dar si sotul este micut, eu sunt mai masiva, dar e; e foarte fit!!! ;)
In continuare suntem fussy la mancare, dar e ok, atata timp cat nu a avut nici o boala si nici febra.
Inca mai papam tzati, ne trezim frecvent noaptea, ce mai!!!
Dar eu am prins mai multa forta si am devenit mai rezistenta.
Nu ma mai enervez asa usor la lipsa de nesomn... Oare sa fie semn ca sunt pregatita pentru al doilea? :))))))))
Imi este un copil din ce in ce mai fericit, mai jucaus, nu mai plange asa mult in timpul zilei... Este adorabila!!!
Va puppppp!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am implinit 1 anisor! Am sarbatorit printesa la voronet, cu prieteni apropiati si familia si a fost tare frumos! Urez la multi ani tuturor strumfilor si strumfitelor! Va iubim! Xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Mihahegarty, sa fie sanatoasa si norocoasa! La multi ani tuturor strumfilor!
Se pare ca nu mai sunteti pe aici... unde activati, pe facebook? Spuneti-mi si mie o adresa, va rog.
Va dati seama ca peste o luna (unii chiar si mai devreme) ne mutam la Clubul scutecelor?
Sanatate la toti puiutii!

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Savyy multumesc mult. Ce id de facebook ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Eu am inceput sa citesc odiseea noastra de la un cap la coada... Poate mi e dor de NOI candva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Mihahegarty, tu esti singura care mai activeaza pe aici si-ti multumesc de raspuns. Nu stiu daca mai are sens sa intru in celalalt grup, acolo se mai intampla ceva sau e tot asa seceta?

Plus ca... sa fiu sincera, eu nu-mi doream cunostinte virtuale transformate in cunostinte reale, eu pur si simplu doream sa ma conversez cu niste gravidute aflate in aceeeasi situatie ca mine sau cu griji/probleme/bucurii similare.

Eram convinsa ca dupa ce va trece sarcina grupul se va destrama, dar ma gandeam ca poate se va reface la venirea gradinitei/scolii. Mai e pana atunci... :)

Te pup si multa sanatate!

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Salut savyy, dar de ce nu mi dai id ul tau de Facebook poate ne nimerim o data amandoua on line sa vorbim.
Ai mare dreptate cand ai zis ca dupa nastere totul s a destramat! :(

Mergi la inceput