Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

La multi ani Andreea! Multa iubire si fericire iti dorim! Sa ai o zi minunata!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Multumesc mult pentru urari si gandurile bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Si noi pe aici.

Noi tot cu ale noastre: boli, boli si iar boli. Dupa-masa merg cu Emma la dr. din nou (am fost martea trecuta o data), ca tot face febra si nu e ok. Mi-e teama de otita, iar. Si pe mine m-a luat virusul pe care l-au avut piticii mei si sunt rupta.

In alta ordine de idei, va doresc un Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi si o primavara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Am intrat si eu sa va urez un Paste fericit si linistit alaturi de toti cei dragi, iar primul Paste al puiutilor nostri sa-i gaseasca sanatosi si veseli.

Si Miruna se trezeste des noaptea daca o pun in patut. In pat cu mine doarme mai bine, si o iau cam des in ultimul timp...nu stiu cum sa o invat sa se culce la loc noaptea altfel decat la san. Ea si acum, la ~40 min dupa ce adoarme, se trezeste sa dea aer. Si adoarme doar la san...nici nu stiu ce voi face duminica seara, cand noi avem o cumetrie si va ramane la mama...

Va pupam pe toate, spor la treburi, si zile frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Andy multa sanatate si puiutilor si tie !

Lore, imi pare rau ca si la voi este la fel. de fapt este mai rau, ca tu te duci si la munca ! Sincer nu stiu cum mai poti !

Si Petru daca se trezeste, tot numai la san adoarme...or trece toate...candva

Ultimele doua nopti a dormit mai bine Petru...macar nu a mai urlat.

Eu am facut cozonaci, am inrosit oua, am facut o supa de cocos,tort, oua de ciocolata (puisori si iepurasi ), pasca fara aluat si urmeaza o friptura de miel si una de pui sa vad cu ce garnitura ca am epuizat toate garniturile in postul asta



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Va dorim si noi sa aveti sarbatori cu bine si multa sanatate tuturor!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Lore, imi pare rau ca si la voi este la fel. de fapt este mai rau, ca tu te duci si la munca ! Sincer nu stiu cum mai poti !

Si Petru daca se trezeste, tot numai la san adoarme...or trece toate...candva

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Nici eu nu stiu cum mai pot,dar ma gandesc ca o sa treaca intr-o zi
Vreau si eu cozonac
Multa sanatate si voua Ana si ma bucur ca a inceput sa mai doarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Va doresc un prim Paste alaturi de bebelusii vostri minunat,cu sanatate si pace in suflete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Invierea Domnului Isus Hristos sa va umple inima de bucurie si speranta!!Sa aveti parte de un Paste fericit alaturi de cei dragi!!Va imbratisez cu drag !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Hristos a inviat! Sarbatori fericite si linistite alaturi de bebei!
Chiar ma gandeam la voi si am vazut ca acum cateva zile cineva ne ruga pe unele dintre noi sa mai venim cu noutati! :)
Gand la gand cu bucurie. N-am apucat sa citesc ultimele pagini, din pacate, dar iata ce pot spune: bebelusul meu scump e lung, are 75 de cm, mai slabut (8,600) si e in plina explozie dentara: i-au iesit trei dinti intr-o noapte (!!!). Dr. pediatru a zis ca deja i se vad molarii de sus!
Asa cea ne-am chinuit o perioada mai rau decat cand era el bebe mic, pt ca s-a trezit noaptea la doua ore si chiar la o ora! Il suparau rau dintisorii....
Acum s-a facut un rasfatat, plange ca din gura de sarpe daca nu sarim sa-i indeplinim ordinele (deci plange cam des) :)
Voi ce le dati bebeilor sa manance? Va scriu pe scurt programul meu: dimineata de tot lapte, apoi fructe cu branza si biscuit, la pranz legume cu carne si ulei de masline (uneori smantana/unt, f putin), gustare iaurt, seara cereale cu lapte. Noaptea tot se mai trezeste o data si-i mai dau lapte. AM incercat cu ceai, uneori accepta, de multe ori nu.

Va pup si sanatate la bebelusi!

Am uitat: ma-ma, ta-ta, ga-ga si ghe-ghe sunt la ordinea zilei. Merge in picioruse si se apuca de degete sa-l sustinem (doar de cate unul).

Mami de Robert (7.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Savvy are bine bebelul tau si la lungime si la greutate.Cam asta e si meniul Nectariei...si eu ma tot gandesc ce sa-i mai introduc.

Fetelor eu vreau sa impartasesc cu voi bucuria care m-a curpins astazi la eco cand dr mi-a zis ca e ok pana acum bebelul si ca 100% e pusculean.Nu conta ce este, important este sa fie sanatos, insa m-a cuprins asa o bucurie cand am auzit ca o sa fie si mama de baietel, daca Dumnezeu ne ajuta pana la capat.Pentru Nectaria ar fi fost mai bine o surioara, dar asta e cum vrea Dumnezeu...

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 16 saptamani

Mergi la inceput