Iepurasi mar-apr 2010 - 8 BV Freedelia

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Nafi -- ma bucur ca ai scris, poate mai intra si alte fete... Un an nou minunat iti doresc! Si nu itinface griji, nu se va insura in scutec. La priml copil, nu am reusit sa il invat la olita decat aproape de 3 ani (kk) si dupa 3 ani (pipi) si singurul mod in care a mers a fost sa il las in fundul gol prin casa, altfel facea in chiloti... Poate te ajuta...

Sper sa mai intre si alte fete sa ne povesteasca de iepurasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Buna Fetele !

La multi ani ! Sa aveti un an super, plin cu ce e mai bun, dar mai ales cu multa f multa sanatate !

Ma bucur ca a mi scris cineva !

Chiar ma gandeam zilele astea ca mai sunt cateva zile si dej primul iepuras v-a implini 3 ani !

bluekidoo - felicitari pentru noul stil de vita si multa bafta ca student, pp ca esti in plina sesiune !

freedelia - ma bucur ca ai scris, Si noi iti uram tot binele din lume ! Cum sunt cei 4 copii ai tai ? Mai ales mezinul cum este ?

nafi - felicitari pt progresele lui Riccardo ! Toti copii au parti bune si parti mai putin bune ! Si pentru noul job !
In timp toti vor ajunge sa fac de toate si vor ajunge cum ii e sortit fiecaruia ! Bineinteles ca si parintii au un rol important in acest sortit!


Despre Gia este de povestit un roman !

Am petrecut f bine de sarbatori fiind plecate vreo 2 saptamani in Bucovina unde e cum nu se poate mai bine. Liniste, zapada, traditii , aer curat si cam tot ce ne-am dorit !

Giei ii place f mult sa scrie si sa deseneze, ea vede exact ce a desenat noi inca nu ne prindem. Chiar saptamana trecuta a venit la noi la birou si Bunu i-a dat un marker si i-a spus in gluma ca il das a deseneze pe pereti. Ma uitam linistita la un film cand vine gia sa imi explice ca i-a cazut markerul dupa pat si nu poate sa termine desenul de pe perete cum i-a spus Bunu ! Am ras de am lesinat ! nici nu puteam sa ii spun ca Bunu a glumit sau ca nu trebuia s ail asculte. Ne-am amuzat cum imi explica ea ca acolo este un curcubeu “bububeu” pe care il imitase dupa stickerul de pe perete, ca langa e o fantoma si langa e un om care aavea cap si un picior care ii pleca cam din cap sau eu as ail vedeam si asa mai departe

Ii place la fel de mult plastilina si chiar zilele trecute ne amuzam pe seama ei ca mi-a adus o buna prietena din Norvegia niste martipan pasta si i-am dat sii-am spus ca este plastilina, s-a jucat o gramada cu ea fara sa stie ce e pana la urma i-am aratat si era f incantata ca mananca avionul si ce forme mai facuse ea.
Este fascinate de carti sa vada intreaba mereu ce e aia ce face aia. Si e asa de dul ce cand o auzi “nu stiu ce e asta ! mami ce e asta ?”

Spune mereu “mumumec” si “cu pacere” daca ii multumesti tu.
Cuvantul magic trebuie sa fie mereu “te gog” sis tie ca asa obtine multe.

E innebunita dupa aplicatiile pt varsta ei pe "babeta" a se citi tableta , gen asezat in ordine crescatoare, descrescatoare, allege cu ce forma se aseamana un oviect, allege numai forma care I se spune, puzzle-uri destul de grele pt copii peste 4 ani si asa mai departe. Intre singura pe YouTube si isi allege ce desen vrea sa vada bineinteles preferatii ei Tom si jerry si Mickey Mouse nu conteaza in ce limba vb ea intelege despe ce e vb

Este fan declarat Tom si jerry si Mickey Mouse, dar in special primii La DVD nu ii pot pune altceva.

Si noi avem inca pampers pt ca pur si simplu nu vrea sa renunte si gata. Am incercat toate variantele . Am ajuns la concluzic ca nu e pregatita si asta e. O sa vina momentul sic and sa zica inainte sa faca si nu dupa. M-am dat de ceasul mortii cu asta o gramada. Acum m-am Calmat si i-am comandat niste chilatei din aia cu strat absorbant sa vedem daca merge asa.

La 2 ani si 10 luni avea 102 cm inaintime si 14.7 kg.
Eu sunt multumita de cum e .

Nu merge la gradinita, poate din toamna, sa vedem ! Daca scapa de pampers si daca se acomodeaza. Daca nu nu e nici o graba nu o fortez.
Este mortala cum vine si ne pupa si cum ne zice “ I io you” adica I love you sau “te iubec”, sau iubita meaaaaa sau “pietena mea cea mai buna”

Sambata a trebuit sa ajung la dr care mi-a facut inseminarile si am luat-o sip e Gia sa o vada. Era f obosita dr cred ca fusese de garda la Giulesti dar i-a aparut un zambet mare pe fata cand m-a vazut, iar cand a vazut-o sip e Gia a innebunit. Ii zicea Giei ca nu a mai vazut-o demult. Zic da de cand avea 4 luni in burta. E topita dupa Gia zicea ca o ia la ea acasa ca e superba. Zic pai si fiul dvs? (e cu vreo 3 ani mai mare ca Gia) aaa pai e topit dupa copii mai mici. Imi venea sa ii zic pai deaia v-am platit eu atatia bani ? Ca acum sa o luati dvs ????

Cam asta despre noi
Sper sa ne mai dea vesti si alte fete !

de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

La multi ani cu tot ce va doriti si salutari mamaicilor de iepurasi!

Sensibila asa frumos ai scris despre Gia, m-ai emotionat, se vde ca e o dulceat de copil si ca o iubesti nespus!!!

Despre David: e foarte activ, nu in sensul de obraznic nici poznas doar ca nu sta o clipa locului.

Adora sa se joace cu masini si pe tableta/telefon cat si joaca in aer liber.

Merge la gradinita inca din august si s-a acomodat foarte bine.

A ramas la fel foarte blond, pretentios la mancare (are sub 13 kilograme si 98 de cm)si adorabil.

Sper sa auzim numai despre vesti bune si sa va bucurati in fiecare cipa, pe deantregul de micutii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Va spun La multi ani cu maaare intarziere, sa fiti sanatoase si fericite alaturi de cei dragi!

Surioara lui Robin a venit pe lume pe 7 nov, cu 3950 g si 51 cm. robin s-a adaptat f repede cu statutul de big brother dar pt noi primele saptamani au fost destul de grele, mama nu a stat mult si apoi m-am trezit singura cu 2 mici, am avut un mic soc la inceput, nu mi-am imaginat cat de solicitant poate sa fie.

Acuma in sfarsit am intrat intr-un ritm normal, incet-incet m-am organizat si eu, au mai trecut colicii si plansul non-stop.
Robin e bine, a inceput din ianuarie scoala, "maternelle" cum ii spune, gradinita in cadrul scolii. Vad ce diferenta fata de cresa, aici au activitati multe, si-a imbogatit tare vocabularul, a invatat sa se imbrace singur. Vorbeste romana cu accent frantuzesc, e tare simpatic. Din vara am scapat de suzeta si de pampers.

Imediat incep aniversarile de 3 ani, ce zboara timpul.
In mai incep serviciul, pana atunci sunt acasa in concediu de maternitate.

Sanatate tuturor si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Am uitat complet :)))
Pe surioara o cheama Riana Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Cu scuzele de rigoare pt intarziere




La multi ani primului iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Alexandru de Dianami

sa fii sanatos, norocos si fericit !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Uram in avans pt maine 19 ianuarie


La multi ani iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Ianis Stefan de Andra_s

sa fii sanatos, norocos si fericit !



de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

salutare mamici de pitici

sa ma laud si eu cu adelina, este o fetita dulce foooc, vorbeste muuult doar pe intelesul ei si al meu, restul cunostintelor ma pune sa traduc ce a vorbit.
bea lapte cu biberonul, aici inca lucrez sa scot biberonul dar nu am reusit, iar eu sunt patita cu paul care atunci cand am scos biberonul nu a mai pus gura pe lapte pana acum un an, si prefer sa ma chinui asa cu ea, doar sa bea lapte. mancam de toate, suntem foarte mancacioase, are 17 kg. nu merge la gradinita, sta cu mamaie acasa.
eu am inceput niste cursuri de educator, iar din martie incep serviciul ca educator si am sa o iau cu mine.
face la wc pe reductor, mananca singurica, spala dintisori singurica, se imbraca singurica doar ca aici mai trebuie ajutata...

in rest este un copil sanatos, vioi, rade fff mult, plange rar si imi spune de 1000000000 miiii de ori/zi "mami te ubec foate muuuut"



andra la multi ani lui ianis, sa fie fericit, si norocos in viata iar tie sa iti bucure fiecare zi din viata.

sensibila este o scumpete foooc fetita ta, si tu esti o mamica super draguta si finuta ca iti rapesti din timpul tau pretios pentru a ura tuturor un calduros la multi ani

va urez o saptamana usoara si cu muuult spor in toate

semnat, mamica fericita de adelina si paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani primei iepurase
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Veronica Joy de GabyHila

sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita !










de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Eric Petrus de mami25_7

sa fii sanatos, norocos si fericit !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput