Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

ce cu capul in nori sunt!
La multi ani, Maria!!

mi-a zis invatatoarea ca s-a uitat in catalog si are d. de 2 ori fb la sport.m-am linistit. cred ca nu a vazut-o pe d-na cu catalogul David si a considerat ca agenda profului e catalogul.
nu am nici un program ptr astea 3 zile.mi-e foame continuu, ma gandesc continuu ce as minca, ce sa gatesc. wk trecut am facut in ac. zi vreo 4 salate-5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miri, eu cred ca a facut Dbvreo obraznicie si ca sa-l sperie proful i-a pus un I in caiet. Faptul ca nu i l-a pus in catalog arata ca nu e chiar asa diavolul in persoana. Eu in continuare zic sa mergi sa vb cu el, sa il intrebi ce probleme sunt si pe parcursul discutiei il evalueI si tu ce fel de om ti se pare si vezi daca e cazul sa-i spui si treaba cuiciorul dar eu cred ca nu e exclus sa-si dea seama si singur, profii de sport ar trebui sa aiba ochiul format pt din astea. Vezi si tu in functie de cum incepe discutia cam cum e cazul sa continui. Dar du-te cu prezumtia de nevinovatie, ca sa poti discuta deschis cu omul.

M-a suparat azi mama unei prietene noi de-ale Nataliei de la scoala ca a inceput sa o imite cum sasaie. I-am raspuns ca da, sasaie, lucram la asta, facem logopedie, exersam, progresam, samd. Nu as vrea ca Nati sa ajunga sa se complexeze pe chestia asta, mai ales acum, cand suntem in lucru.

Ea deja pronunta corect s, z si ts daca se controleaza dar cand vorbeste liber si se concentreaza pe continut, nu pe pronuntie, ii mai scapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu stiu daca v-am mai povestit de Ami ca mai nou face mofturi la mancare, in special la legume. Fa e ca e atat de mortala: nu maraie, nu plange, nu rade, nu face pe smechera, absolut nimic, pur si simplu cand nu mai vrea se uita la tine cu o moaca foarte serioasa si nu deschide gura. La asa o moaca serioasa ce poti sa-i faci, nu poti nici macar sa te superi.

In rest zambeste si e plina de moace. Dar cand nu mai vrea e foarte categorica.

Sunt tare bucuroasa ca am ocazia asta, de a creste inca un bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Miri si Noki, felicitari pentru laudele aduse la adresa plozilor! Sa va tot bucure asa.

Noki, si la Rianna la scoala se face bazar, si anul trecut s-a facut! Am primit email de la scoala ca daca avem ceva ce vrem sa vindem, sa ducem. Anul trecut am facut voluntariat in ziua bazarului, am vazut ca se vand tot felul de chichitze. Rianna mi-a cumparat mie de-acolo cercei

Lavi, cam asa era si Rianna cu mancarea, ca si Ami: cand nu mai vroia nu mai era chip sa-i bagi ceva in gura! Cred ca taaaare ti-e drag cu bebe mic, ca tot la cateva zile mentionezi bucuria. Super!
Eu pe de alta parte, mai nesimtita asa cum sunt, abia ma bucur de momentele de libertate si independenta care devin tot mai dese si mai lungi pe masura ce creste Rianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

la multi ani Elise!!! Multa sanatate, bucurii si succes la scoala! si multa joaca vesela cu surioara minunata!

la multi ani si sarbatoritilor absenti, Maria, Vlad, Daria si Sergiu. mai stiti ceva de ei de pe FB?

Vad ca in lipsa mea nu s-a mai prea scris, chiar ma gandeam ce mult m sa citesc
noi am fost intr-o minivacanta de 3 zile de dormit, mancat si plimbat pe la Balcic. Cu tot cu sora-mea careia ii era dor de mare. Tare bine mi-a prins pt ca eram cam terminata cu programul zilnic solicitant.

meems, f bine imi prinde ce zici de Rianna.
Sa stii ca la fel eram si eu/ noi, ne bucuram ca avem fetele mari, ca puteam iesi la un teatru, un concert, o cumparatura, o nunta si sa le lasam acasa, ceea ce face, si acum si deseori mergem in unele locuri doar cu Amisorul si pe domnisoare le lasam acasa. Cred ca e in firea lucrurilor sa ne bucuram si de cresterea copiilor care devin tot mai independenti dar pe de alta parte si de un nou bebic. Includ aici bucuriile egoiste. acum realizez si mai mult ca perioada asta de trezit noaptea si dependenta maxima de mine, de noi de fapt, e foarte scurta. Ma uit ca pe Silvia nici nu mai pot sa o tin in brate, e proape cat mine.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

lavi, multumim de urari. Nici bine nu a facut ochi ca a si intrebat "mami, cum imi zici?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani, Elise dragalasa!
Crissy, sa-ti traiasca minunea cu ochi albastri!

Lavi
Eu acum ma bucur de bebelusa prietenei mele, o mogaldeata de o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

LMA celor care au mai implinit 7 ani!!!Sunt copii mari de acum !!

Lavi sa va fie de bine plimbarica

Eu sunt la capitolul cadouri, am ceva vizate sa vad cum le si cumpar

M-a omorat V cu lectiile, 3-4 ore zilnic are de invatat, scris.In plus fac cu el engleza zilnic, a avut si 2 cantece grele de invatat
Ieri la scos in fata pt ca nu era atent si vb si l-as pus sa faca descompunerea lui 10 si a stiut si l-a trecut la loc- versiunea lui
Dna a spus ca scrie frumos, mie nu mi se pare dar nu am termen de comparatie

A se miauna zilnic sa il iau la pranz si eu nu il iau pt ca trebuie sa doarma altfel i se rupe filmul de oboseala si simt ca ii fac lui rau cu asta.Cat a fost mama pe aici l-a luat numai la pranz si am avut de tras cu el.Si am aflat ca de fapt el vrea luat la pranz pt ca altfel i se stirbeste orgoliul in fata colegilor , banuiesc ca cine e luat la pranz e un fel de super vedeta

Eu ma axez la cadouri pe bazele stiintei, un remi, un sah, ceva de genul asta,

Vrem sa facem si bradul sapt asta sau cealalta la sf iar pana in ianuarie ne si mutam.La noi a durat un an si jumatate renovatul si mutatul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Ilenutza!
Ne povesteai ca anul trecut de ziua ta ai primit o bulversanta dar frumoasa veste
Sa te bucuri de toate vestile bune din viata ta!

Sa fie intr-un ceas bun mutarea! Unde va mutati?
Eu zic ca faci bine sa il lasi pe Andrei sa doarma la gradi ( si pt el, ca sa fie odihnit si pt Victor, sa-si poata face temele in liniste) si ai dreptate cu smecherii grupei, asa era si la Nati cu cei care erau luati la pranz. Degeaba ii tot explicam eu ca sunt la servici si nu pot.

Dezamagitor cadoul de la Mos Nicolae la clasa Nataliei. Dar nu pot comenta decat aici, pe forum, pt ca nu m-am implicat.

Meems, sa le traiasca gaza mica! Ce dragut, bebe de o saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavi multumesc pup
Pup si Miri de David
Da mai Lavi acu' stau cu vestea in brate, Ce shoc am avut atunci,

La noi de MN a cumparat o mamica , aka Sponsorizat, maine le primesc


Mergi la inceput