Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna dimineata!

Mari, multumim pt cafea :* ma bucur ca sunteti bine. Plimbare placuta!

Ana, eu zic ca cel mai bine mergi la medic. Si eu tot de plasturi am auzit ca sunt buni dar n-am incercat. Trebuie sa ai grija si la incaltaminte.

Cami, pupam vanataia sa treaca repede :* Matei imparte jucariile -asta am observat ca face cu prietenii lui chiar daca sunt mai mici. Oricum, la un moment dat, vom cumpara jucariile in dublu exemplar : D

Burticutele ce fac? Hadrianae cred ca este in concediu, iar nicopic inca topaie de bucurie :D

O zi frumoasa!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 21s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara,
la noi a fost vreme urata si am stat in casa. Abia astept sa vina primavara, deja ne uitam dupa biciclete ... ca vrem sa sarim capitolul tricicleta. Cum sarbatorile sunt destul de tarziu, o sa vina iepurasul mai devreme ca sa ne antrenam in casa.

Ana, cum esti cu piciorul? daca vezi ca se agraveaza, poate ar fi bine sa te vada cineva
Mari, ma bucur ca sunteti bine! Si eu zic ca poate lua de oriunde raceala, nu neaparat de la gradinita.
Doina, e bine daca stie sa imparta, ca vei gestiona mai bine situatiile de "criza"

am inceput mesajul acum cateva ore, dar intre timp T. a facut febra si parca si pe mine ma doare putin gatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Cafeluta nu va dau ca am baut-o deja

CAMI e ok acum,nu ma mai doare...o sa pun plasturi pe bataturile alea si sper sa le rezolv.

Doua dintre prietenele mele sunt una la primul bb ,cealalta la al doilea . Cam molipsitoare burticile



Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor! Va servesc cu un ceiut de fructe si o prajiturica de mere ramasa de ieri

Doina, da inca nu-mi vine sa cred..daca in primele zile de la test eram balonata, aveam niste crampe ca la cm, acum nu mai am niciun simtom... mai astept putin pana pe 14 feb, cand ajung la eco..
La mine stresul e cu Larisa, ca tot cere in brate cand iesim afara.. nu stiu cum sa ma feresc de asta, ii tot explic, se face ca intelege, dar degeaba....ma bate gandul sa scot iar carutul, desi credeam ca am fetita mare si nu mai e cazul.. vorba lui Cami, de-acum pe bicicleta; noi avem una fara pedale, primita in toamna; ii place, pana acum s-a plimbat doar in casa..
La capitolul impartit.. e jale..toate-s ale ei.. sper sa-i mai treaca pana vine bb2
Mari, sper sa fie bine Vladut
Cami, multumesc pt urari voi cum sunteti? mai are T febra?
Ana, hai sa treaca bataturile mai repede, sa reiei sala; despre bb..parca incepi sa prinzi curaj

Frig si aici, asa ca astazi ramanem in casa..va


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Si eu mai tarzior, cu un ceai in fata (as fi baut cafea, dar n-a mai ramas de la Ana)

Noi suntem tot cu febra moderata, deocamdata cu tratament homeoptat (inca ma tin nervii, spre deosebire de sot care si-a facut deja lista pentru medicamente alopate). Alte simptome nu are, doar lipsa poftei de mancare si maraielile de rigoare, poate scaparm mai ieftin ca datile trecute, avand in vedere ca am inceput mai repede tratamentul. L-am scos si la aer putin, acum doarme nemancat evident

Ana, ma bucur ca esti mai bine. Eu zic ca poti merge la sala, dar sa te axezi pe exercitii moderate pentru picioare si mai intense pentru alta zona (mai ales daca ai platit in avans). Cum este Maia cu raceala?
Nico, noi mai folosim caruciorul, mai ales daca vreau sa ajung repede undeva si daca drumul este mai lung (ca sfarseste tot prin a cere in brate). Am fost zilele trecute in parc cu masinuta si am sfarsit prin a duce si masina si copilul in brate (cum ers frig afara si statusem ceva si in parc, nu mi-am permis negocieri infinite). Deci in urmatoarea zi, am luat caruciorul (care pardon, este "masina" si trebuie sa ne punem centuri, deci sta fara probleme in el) si toata lumea a fost fecicita.
Si noi avem motocicleta fara pedale, dar eu as fi fericita daca s-ar invata cu pedale, ca am iesi mai ieftin cu incaltamintea
Doina, nu o sa fie nevoie sa luati jucarii in dublu, ca totusi diferenta va fi mare! Din experienta unor prieteni cu gemeni baieti, nu se vor juca in acelasi timp cu o jucarie, chiar daca-i in dublu, dar vor vrea mereu jucaria celuilalt (si daca-i identica, ce are altul in mana sigur e mai frumos)
Pianna, cum sunteti cu otita? Voi la ce medic mergeti?

sa aveti o zi frumoasa! ... la noi e soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Va servesc cu o prajitura cu gem de visine Vad ca am aceeasi pofta de dulce ca in sarcina cu Matei si apoi ma mir de ce-i plac copilului dulciurile macar sarcina asta am mancat zilnic ciorba, sper sa se transmita si la bebe

Multa sanatate copilasilor bolnavi!

Nicopic, daca dr iti spune ca totul este in regula cu sarcina nu vad nicio problema sa o iei in continuare in brate. Eu si acum il ridic pe Matei, am noroc ca el nu prea vrea in brate, dar sunt situatii in care trebuie. Am intrebat dr daca e vreo problema si mi-a zis ca nu. Daca vrea neaparat in brate poti sa te apleci/sa te asezi pe ceva si sa o iei asa.

O zi buna!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 22s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salut!

Raspund la apel. Ne-am intors cam de o saptamana din concediu, dar am intrat direct in problemele de la serviciu si n-am prea avut timp de net. A fost foarte bine. Cami, aveai dreptate, e o destinatie faina. Am facut si un pic de plaja, ne-am plimbat un pic si prin Dubai. Chiar a meritat excursia. Ne-am mai incarcat bateriile. Alexandru s-a comportat... hmm, nici nu stiu ce sa zic. Lui i-a placut la nebunie "plaja, sisip, piscina, hotel, papam la restaurant, mergem la Dubai, Buljalala (Burj-al-arab) etc."... Baiatul era in concediu in toata regula. Doar ca pe noi ne-a chinuit un pic. Mai ales in zilele cand am fost in Dubai (noi am stat intr-un alt emirat, la plaja), de unde noi speram sa adoarma la un moment dat in carucior (apropos, si noi mai folosim caruciorul in situatiile astea), n-a vrut neam si de la un moment dat nu prea te mai intelegeai cu el, ca vrea, ca nu vrea, nu conteaza ce, ideea era sa fie invers decat vroiam noi... Dar, in mare, a fost o excursie reusita.

Nicopic, felicitari!!! Sarcina usoara si copilas sanatos! Sa mearga totul bine pana la capat. Sa stii ca si eu il iau des in brate pe Alexandru. N-am ce face, sunt singura cu el. Incearca, cum spunea Doina, sa te asezi si sa o iei asa. Ridicatul propriu-zis e cel care poate crea probleme mai mari. Dar si eu cred ca daca e o sarcina fara probleme, ar trebui sa fie ok daca nu exagerezi. Sunt atatea femei insarcinate care mai au copii si nu cred ca nu-i mai iau deloc in brate. Vezi ce iti spune medicul.

Multa sanatate copiilor bolnaviori. Mari, sper ca Vlad e mai bine. Il duci la cresa? Cami, sa fie doar o forma usoara, care sa nu necesite tratamente. Ana, ce face Maia?

si va doresc o seara frumoasa!


Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 16+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara. Noi am fost la control in dupa amiaza asta si nu stam prea bine...infectia din gat a trecut insa nu si rosul in gat...mai avem 3 zile de tratament cu nenorocitul ala de zinnat...saracul copil ii dau antibioticul, eubiotics, liv52, plus ca facem si tratament impotriva parazitilor intestinali, ca ne-a iesit intr-o zi un monstrulet oxiur si dupa prima doza de decaris au mai iesit inca vreo 10 simt ca nu mai pot eu la cate ii dau deja... dupa ce terminam cu zinnat-ul asteptam vreo 2 saptamani si mergem sa ii fac un exudat si o antibiograma, ca prea e aiurea de atat timp ne chinuim si avem aceeasi problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Cami maine dimineata nu mai beau cafeaua singura,o impart

Nicopic

Of,Mari,din una in alta saracutul Vlad

Hadrianae,Maia e bine,multumesc. I-au trecut mucii.


Maia vorbeste intr-una ,chinezeste . Ia crescut parul lung imi place sa o piaptan.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Mari daca te consoleaza cu ceva, si eu sunt cam in aceeasi oala cu antibiocele si bolile. Atata doar ca la noi calcaiul lui Ahile e urechea si facem otite pe banda. Ce ma streseaza cel mai tare e ca nu are nici unsemn prevestitor inainte, cu exceptia mucilor. Cand face febra sau imi zice ca o doare urechea e deja prea tarziu. Asa ca o sa ma duc de nebuna periodic la control, la fiecare repriza de muci care dureaza mai mult de o saptamana. Acum de exemplu m-am dus cu ea convinsa ca e doar un control de rutina si cand colo am intrat direct pe injectabil....
Cami eu merg la ORL la Bega, la dr Iovanescu sau dr Gadea. Am ajuns la ei la a 2-a otita, (cea cu internare) fara sa stiu mare lucru despre ei, dar ma bucur ca am avut incredere si am scurtcircuitat partea de "documentare" (bine, si situatia a fost cam disperata atunci).
Ana am vazut ceva poze, ai slabit fff mult!! Bravo! Si eu sunt in grafic, dar nu pt ca as fi facut ceva ci pt ca are "grija" pinguina mea sa nu ma ingras.

Si eu inca mai folosesc caruciorul, altfel mi s-ar lungi mainile si cocosa spatele...

Fetelor cu copii la gradi! De f multa vreme am vrut sa va intreb ceva, dar n-am apucat. Voi ati cumparat cadouri/atentii educatoarelor si ingrijitoarelor de mos Craciun? Eu , spre rusinea mea nu m-am gandit deloc la asta....

Mergi la inceput