Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
si eu la o cafeluta tarzie, dar ofer in schimb o amandina (cumparata)

Nu stiu cum sunt copiii vosti, dar al nostru este pe zi ce trece mai obraznic. Astazi la gradinita, s-a legat de toti copiii (impins, bagat degetele in ochi, tras de par). Am trecut la pedepse "grele", din care sa simta ceva (am pus bicicleta in garaj, urmeaza masinutele favorite pe dulap). S-a invatat ca daca spune "iarta-ma" i se sterg greselile si acum foloseste cuvantul pe post de "salut", face cate una si spune "iarta-ma". A gasit si solutia, cand eu discutam cu educatoarea referitor la comportamantul lui : "sa ma impinga si copiii". Abia astept vremea frumoasa sa stam mai mult afara, poate se mai potoleste. Deci Ana, se poate si mai rau

Cameluska, noi recomandam cu caldura Italia, ne-am simtit minunat si vrem sa mergem si anul asta (am fost la Bibione). Am ales apartament, pentru a avea si bucatarie (oricum Tudor dormea 3 ore la pranz, asa ca nu m-a deranjat un pic de bucatarit). Drumul nu-i cu mult mai lung (ca si timp) fata de marea noastra. Ioana cea cuminte si iubareata. La Tudor in grupa e o singura fetita, pe care Tudor "adora" sa o chinuie, deci nici vorba de pupacit. Dimineata ei sunt primii veniti si stiu manifestarile de "iubire" dintre ei (nici ea nu se lasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salutare!

Va multumesc, fetelor, pentru aprecieri.

Votat burtici, Andreea si Ana.

Mari, sa-ti fie de bine tunsoarea! Vrem poze. E bine cu parul scurt. O sa ma tund si eu dupa ce ma intorc in tara. Aici mi-a disparut cel care ma tundea si n-am chef de experimente, asa ca l-am lasat lung, ca sa-l pot prinde in caz ca nu-mi place cum sta. Dar de-abia astept sa-l tund!

Cameluska, chiar ma intrebam ce faceti. Bine ca au trecut virozele. Trebuie sa fie tare simpatica Ioana cu "prietenul" ei. Alexandru a avut carnaval vinerea trecuta. A fost pitic. Era tare dragut si nu voia sa-si mai dea jos costumul.

Cami, e tare Tudor, se impune. Daaa, stiu cum e cu obrazniceala. El la cresa e cuminte (cel putin nu am avut reclamatii), dar isi scoate parleala cu mine. Si cel mai rau ma scoate din sarite cand vad ca face niste lucruri intentionat. Vede ca ma enervez si face expres. Si mai baga si un zambet obraznic dupa aia. De "iarta-ma" deocamdata nu abuzeaza, in schimb i se pare ca daca spune "te rog frumos, mami", trebuie sa primeasca orice exact in momentul ala.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 18+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
ceai, cafea si cappuccino, plus niste amandine (ca mi-au mai ramas)

Mari, ieri in supararea mea, am uitat sa-ti spun sa-ti fie de bine noua freza
Adriana. tie iti sta bine si cu parul mai lung, te-am remarcat in poze si am uitat sa-ti spun. Tudor a fost destul de cuminte pana acum (sau n-am primit reclamatii), dar ieri a scos "cornitele" si se pare ca nu s-a cumintit, ca azi-dimineata imi facea "rezumatul" la ce o sa le faca la copii la gradinita
Cameluska, eu de 1 martie o sa duc clasicul martisor (care poate fi si un buchetel de ghiocei) si de 8 martie ceva simbolic. Noi nu avem carnaval sau pana acum nu ne-a anuntat

sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
CAMI, facem un club al nazdravanilor? Al meu copil se catara pe unde apuca si sare, urla din orice nu ii convine si... Ieri si faut papucii de la cresa bucatele, el stie cum a reusit sa ii rupa, asa ca i-am cumparat tenisi, si ce credeti? azi dimineata a trebuit sa ii cos deoarece nu aveam cu ce-l incalta la cresa, a rupt partile acelea cu arici...nu va spun ca a dormit cu ei incaltat si cand am incercat sa ii dau jos cred ca s-au trezit si vecinii de la etajul 4.
La munca am filmat un clip frumos pentru 8 martie sa il prezentam mamicilor, urmeaza sa invatam inca un cantec si cateva poezii. Si tot la munca se pare ca sunt laudata, ca au inceput sa ma sune mamici de la alte scoli sa ma intrebe de sunt de acord sa mai primesc copii la clasa, ca de li se aproba transferul, vor neaparat la mine...deci, cu toata galagia ce o fac copiii, acasa parintii sunt multumiti de ce aud...sper sa fie asa mereu, sa imi fie apreciat efortul...
Despre tunsoarea mea pot sa va spun ca ma simt excelent, nu ma mai doare capul de la elastice, clamite si greutatea parului...o sa fac si poze intr-o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele!Dau un suc de care vreti!

Azi s-a anuntat soacra vine week asta la noi...
pt copilasii nazdravani!!

Mari sa iti fie debine noul look!

Maine am zi de curatenie,gatit...
O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea88
Azi s-a anuntat soacra vine week asta la noi...

asta-i de bine sau de rau?

Citat:
citat din mesajul lui andreea88
pt copilasii nazdravani!!


pai nu prea merita pupati, ci pedepsiti ... astazi Tudor a fost pedepsit la gradinita (stat pe scaun, pana a numarat educatoarea la 30 ... cica pe la 10 el deja a spus "acum gata")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

buna seara!

Sapatamana asta a inceput cu mari emotii deoarece luni s-a operat tatal meu . Dar multumesc lui Dzeu ca este bine. Sper ca maine sa se externeze.Saptamana viitoare se opereaza de polipi nepotul meu, asa ca iar emotii.
Mari, abia astept sa te vad tunsa. Cafeaua inca te asteapta.
Ionut saptamana asta a stat acasa cu tati care este in concediu. S-a trezit numai dupa ora 10 si s-a inteles de minune cu tasu. A invatat numerele pana la 10 si deja stim sa recunoastem si sa spunem culorile: rosu, galben, mov. Incepe sa-si manisfeste si el personalitatea, dar ii trece repede.
Pupici la burtici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2010 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput