Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Ana, si eu am baut doua cafele, iar acum ofer un pepsi/cola. Imi pare rau ca inca te mai chinui cu mancarea lui Maia! Las ca nici noi nu suntem prea departe, la cat de mofturos este (inca refuza macarea de la gradi, deocamdata micul dejun. Doamnele sunt dragute si ma tot intreaba ce mananca acasa ca sa-i dea si acolo, dar degeaba, el vrea numai cereale si banana la gradi ... partea buna este ca mananca pranzul acasa fara mofturi, ca-i este foame)

Astazi vreau sa fac cutia cu lumini , ca tot ploua afara si se intuneca repede, macar sa ne distram putin. Va spun daca a avut succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

La noi a fost si azi o zi super placuta, asa ca am profitat si am iesit la soare; ma gandeam ca ajunge obosita acasa, dar de unde..abia pe la 3.30 a adormit...
Cami, intr-adevar sunt f interesante activitatile de tip montessori, doar rabdare sa ai.. asteptam detalii legate de experiment
pt inspiratie, iti mai recomand blogul unei bune prietene

Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

facut, placut, distrat, dar am avut si o problema ... i-a trebuit lui cablul cu lumini. Dovada ca ne-am simtit bine si am folosit si malaiul cumparat de tata.

Nico, am salvat blogul, foarte bun pentru inspiratie. Chiar am citit prima postare cu spuma de ras si pot spune ca si noi ne-am jucat si i-a placut. Eu am pus mai putina, am facut o pelicula subtire pe masa si apoi am desenat. Eu mi-am propus ca macar o jumatate de ora pe zi sa fac ceva diferit cu el (ne "ajuta" si vremea, ca stam foarte mult in casa). Si se vede ca ii plac, pentru ca tine minte si imi mai cere (fraza favorita este "sa ne jucam cu orez, ca nu ne-am jucat demult")

o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! este gata

Cantarul arata 58 kg

Iar e frig !

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna! ce faceti fetelor?

Vreau si eu reteta de gogosi????nu am facut niciodata

Noi stam plictiseala...am fost la plimbare,putina piata si gata!

Ana bravo pt kg!!!

O seara frumoasa!!!

care este grupul nostru pe fb??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neata'! nici eu nu fac gogosi,eu doar dau comanda la mama sau la soacra-mea
Va poftesc la o cafea

Andreea este un grup pe fb,e grup secret, cu fetele care nu mai activeaza aici Dupa cum ai vazut listuta de pe prima pagina e destul de lunga desi numai cateva mai scriem aici

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Neatza!

Vin si eu repede la cafea :) multumim Ana :*

Andreea, nici eu nu stiu sa fac gogoshi :) am facut o data si au iesit tari, iar sotul s-a ingrozit de cat ulei am consumat degeaba :))

Maine dimineata am morfo II :) abia astept.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 20s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
iar am sarit cafeaua, dar dau eu un cappuccino pentru intarziate

Andreea, nici eu nu fac gogosi, prefer sa cumpar 2-3 cate mancam (de obicei iau de la Auchan) pentru ca gogosile trebuie prajite in mult ulei pe care apoi il arunci. Da acum stiu, dau comanda la Ana ca ei ii face soacra sau mama.
Doina, cand mai uit la semnatura ta nu-mi vine sa cred ... ai ajuns la jumatate. Imi amintesc si eu nerabdarea pe care o aveam inainte de a merge la eco! Deci iti tinem pumnii pentru intalnirea cu Filip! Cum te descurci cu Matei ... ma refer la luat in brate, sarit pe tine si alte "chestii" baietesti
Ana, nu cred ca toate fetele din lista activeaza pe FB! Cred ca unele n-au mai intrat deloc. Zic si eu, ca eu n-am cont de FB ... daca rezist anul asta sigur nu-mi mai fac, ca o sa apara alta moda Si am uitat sa te felicit pentru kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna!

Cami, merge un capucino, multumim ! tre sa ma mai trezesc un pic, caci desi am atipit cam 1 ora cu Larisa, m-am trezit ametita..(am fost afara si ne-a cam batut vantul..)
Ana, deja se vad rezultate, tine-o tot asa!
Doina, te asteptam cu vesti de la morfo!


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Am venit de la morfo si totul este in regula, a ramas baiat , este mai dezvoltat cu 2 zile fata de ultimul CM si are 386 gr. Am comparat pozele cu cele de la Matei si nu cred ca o sa semene intre ei, deci am sanse sa semene cu mine Dr. a fost foarte multumita de masuratori.

Am vb si de nasterea la privat si m-a asigurat ca nu se va scumpi cu mai mult de 500 ron orice ar hotari statul, oricum era foarte revoltata de ce se intampla.

Mi-a dat de facut analizele de trimestru 2 si mi-a dat sa iau Femosun (contine DHA, acid folic, fier, iod etc.)

Cami, ma descurc bine cu Matei, el nu vrea decat foarte rar in brate, de obicei cand il cearta tati in rest, vrea sa mearga singur si drum lung. Legat de sarit pe burta - nu o face pt ca stie ca acolo este Filip "Bip-bip", cum ii zice el Mai da din picioruse cand il schimb, dar incerc sa ma feresc. Mai rau este ca nu prea mai am eu rabdare ca inainte, sunt mai irascibila

nicopic,

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 21s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput