Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor ziceam ca nu m-as intelege cu bona din cauza limbii, asta e problema aici. Slabe sanse sa gasesc pe cineva sa vorbeasca engleza, iar fetiscane nu-mi trebuie, ca nu-mi vreau alte griji.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Seara buna mamici cu pitici!

Virginescule ma bucur sa te citesc, cu bune si cu rele, imi pare rau de rele, dar trec la fel de repede cum au venit, de bune ma bucur ca mananca puiul tot si de toate, e un frumos
Daca-as putea ti-as da din timpul meu in care ma plictisesc si din noptile dormite cap coada ca meriti femeie! Eu sunt sigur ca o luam de mult pe aratura cu asa program...
Siii da-i un picior la borcanul ala de zen sa se sparga odata...ma-sa de borcan

Elena grele nene singurica, te cred si nu m-as fi descurcat nici in locul tau asa onorabil. La mine vine mama de 2 ori pe saptamana si face o mancare, un calcat, altfel ne ingropam in vase si haine necalcate si diverse lasate aiurea ca sotul meu s-a cam invatat ca are "femeie in casa" si pe orice pune mana acolo lasa de imi vine sa-i dau vreo 2 peste bibilica sa-si revina.

Ellyshor sper sa fii miss-a noastra, macar asta sa te mai animeze si lasa-l usurel pe mister Mihnea ca poate e doar o perioada, sau niste dinti?!
Am vazut ca tu-i pregatesti niste bunatati frumuseti, poate asta e problema, fa-i supa clasica. si zen!

Noi tragem raceala dupa raceala, o saptamana e bine, 2 e racit. Acum la ultima de saptamana asta, am luat-o si eu, dar parca am fost mai rau decat el. Febra 39, zacut la pat, am vorbit aiurea, noroc cu mama saraca ca a venit la mine si m-a pus si pe mine pe picioare, a avut grija si de Octavian si a mai facut lumina si prin haosul din casa, ca in baza sotului, muream din raceala asta iar fisu ramanea nemancat, neschimbat... offf cum a dormit el linistit langa mine cand imi erau rau de nu mai stiam pe ce lume sunt... dar se intoarce roata
Tavicu plange de niste dinti invizibili ca eu nu vad nici o gingie inflamata sau alba sau ...altfel decat normal, dar ma musca de am umerii si gatul numai ciupituri vinete. Chiar, care urmeaza dupa cei 2 de jos si 2 de sus? Unde sa urmaresc?
Are la muci de-l aspir de 20-25 de ori pe zi si tot se ineaca cu ei, ori ii varsa. Ii dau nurofen de 3 ori pe zi, 3 zile, niste picaturi de nas oribile calargol sau colargol, ceva de genul, preparate in laborator si vit c. Sper sa scape ca mi s-a luat mie, dar lui...

Eu sunt nevopsita, netunsa, cu unghiile neingrijite, cu tenul incarcat si neingrijit, +5 kg, neiesita din casa, ne, ne, ne... = praf si pulbere!
Sper sa reusesc sa ma motivez, mobilizez cumva sa-mi revin din starea asta ca nu ma vad bine cand o veni primavara!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DEEA,draga mea,multumesc de gandurile bune si de ofertele de timp si de somn...tare bine mi-ar mai prinde....Sanatate si tie, si lui Tavica shmekerik!Ce bine de voi ca va ajuta mama ta!Pai daca mama ar veni sa ma ajute,ar spala sau ar calca,sau ar gati... apoi ar incepe:”da ce?eu sunt sluga voastra?”...la,la,bla,bla....mai bine dau bani la unul strain.Chiar am gasit o femeie fantastica,vine o data pe saptamana,sta 8 ore ,nu-i aud gura,n-o vad,nu zdrangane,nu scapa nik pe jos,e atenta sa nu fie curent in casa pt cel mic....e de belea.Si nu mai spun cum e in casa dupa ce pleaca ea...,totul straluceste si miroase a proaspat.Flori imi pun singura in vaza
ELENA,eu ma gandeam ca esti exigenta in cererile tale,nu ca nu va intelegeti „lingvistic”...Sper sa ne dai o veste buna luni,adik sa nu primesti nici un telefon de la dritza ta ginecolog.
Of course ca am votat la ELLYSHOR...si am votat si la linkul ALBINUTEI...
STEF,mai da si tu niste pupalai pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DEEA,teoretic dupa centralii inf si centralii sup,urmeaza lateralii sup....repet doar TEORETIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna

raportez o conducta defecta, curge nasul ca robinetul, si doar apa, deocamdata. noaptea trecuta am transpirat iar intr-o veselie, da rnu m-am imbalsamat cu creme anti junghi si alte cele, ci doar asa, pentru ca azi am fost la un seminar si nu imi permiteam sa fac dus dimineata, asa macar a fost doar apa care a iesit din mine, de unde o iesi

gatul ustura in continuare, dar mai usor inj schimb am capul cat o banita is sinusurile cimpoi.

claudiu mi-a declarat carantina, nu mai am voie sa ies din casa pana miercuri cand ar tb sa mergem la piatra. e un drum nou pt mine, ca de obicei o iau pe vs si cand am treaba in piatra merg prin roman. dar sper sa ma descurc.

acum am fugit, o sa citesc zilele astea ce ati mai scris

elly, virgi, multumesc pt urari!

sanatate maxima si voie buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Buna seara,
Hop si noi cu postul lunar.
Despre ursulet:
-tot numai 2 dinti jos;
-merge, daca este sprijinit;
-scandalagiu mare, daca il iei de unde vrea sa se joace. Problema e ca vrea sa se joace cu orice si oriunde. A rupt 2 carti, iar eu sunt: de cartile mele nu te atingi!! A scapat ca prin urechile acului
-maninca pe sponci- suspectez ca vrea sa fie vegetarian. Chiar daca folosesc carne antibiotics & hormons free, free cage & etc, de platesc o mina si un picior pe un KG- al meu bebel intoarce capul. Asa ca proteinele numai din yougurt,brinzica si galbenus.
Despre ursani:
-am facut accident pe autostrada intr-o dimineata cind mergeam la servici- nopti de somn scurt/stress si-au spus cuvintul. Bine ca sunt intreaga, masinaaaa... o alta poveste. Si mai era si ziua de nastere a ursului : Hi honey, happy b-day ... I just crashed the car!-parca era de la SNL.
-ursul e la pamint de oboseala, are reactii ciudate in pat. Am ajuns sa ii spun intai: ma ridic sa merg la..., ca altfel sare pur si simpul, apuca stins de ce poate: mina, picior, tricou. Ma scoate din sarite. Asta pt ca e obosit si S se foieste in somn f. mult. Din instinct el apuca, sa nu miste nimeni in front. S-a accentuat mult dupa ce l-am gasit pe S pe hol plimbindu-se in toiul noptii. Noi cica dormeam- nu stim cum s-a dat jos/cazut din pat. L-am auzit cind a inceput sa mirie- nu ii place intunericul. Acum l-a invatat sa se dea jos de pe canapea, urmeaza patul.
-sunt stresata de review-ul pt 2012. Lucres intr-un grup f competitiv si stiu ca nu am dat 100% anul trecut. Nu ma astept la marire de salar sau un fat check bonus, dar mi-as dori sa nu vad un down fall prea mare fata de anul trecut.
Citesc pe sponci asa ca va pup pe toate, multa rabdare si putere sa aveti grija de bebei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
O cafelutza, un ceai si o prajiturica!
Virgi multumesc pt urari, luna asta nu am sarbatorit ca nu a fost tati acasa, a venit azi dimineata praf, se pare ca au balastat aiurea vaporul si s-a miscat rau de tot, a venit cu o indigestie de zile mari, l-am medicat bine si l-am bagat la somn cu E.
Felicity gandeste pozitiv, asa cadou original nu a primit DH de ziua lui, asa ca nu o sa il uite curand. Eu din cauza ca nu stapanesc masina cu cutie manuala, stau cuminte in banca mea. Asta imi lipseste cel mai mult din viata de peste ocean: libertatea de miscare cu masina.
Despre E, parca parca iese primul incisiv de sus, dar tot nu sunt sigura. E un pic mucios ca l-am tot scos pe afara zilele astea, azi e si ultima zi de Eurespal, sper sa revenim curand la normal.
Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Salutari mamici si pitici
Am cam lipsit o vreme,m-a solicitat piticul destul de mult.Acum sa va fac un rezumat:a inceput de vreo saptamana sa mearga de-a busilea,de vreo 4 zile vine langa canapea se tine de ea si se ridica in picioruse,dinti tot 2 si fite inca destule .Cam asta nou.Aaaa si era sa uit raportam o cazatura in cap din balansoar care s-a soldat cu o mica julitura pe nasuc ce a trecut in 2 zile dar cu o spaima imensa pt mami care a aruncat balansoarul .
Revin mai tarziu ca ma bazaie,abia am reusit sa scriu si randurile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Roxana felicitari pentru progrese! si eu ma gandeam sa dau balansorul dar inca nu stiu cui.
Mirela ai grija de tine! sa te faci bine mai repede ca sa veniti pe la noi!
Virgi ma bucue ca ai gasit bona si eu astept una miercuri si am emotii pentru ca am luat-o din anuntul din ziar. Sper sa fie ok.
Elly ce face piticu tot in greva? noi cu mancarea nu am avut probleme pana acum si sper sa o tinem tot asa.
Elena cred ca este tare greu printre straini. Eu imi pun mari sperante in bona asta ca simt ca am capiat. In cele 2 luni care le mai am pana incep serviciul am de gand sa imi fac de cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Roxana, si Adrian a cazut din balansoar cand avea vreo 5 luni. Vai ce sperietura am tras..a fost vina mea ca nu i-am pus centura. Acum stau si il pazesc si cand doarme, ca o mama disperata ce sunt, nu cumva sa pice din pat. Daca ar vrea sa doarma in patut ce bine ar fi....dar cred ca e plini de spini...
In sfarsit au aparut cei doi dintisori de sus si parca si somnul s-a mai imbunatatit, acum se trezeste doar de 2 sau 3 ori pe noapte si nu de 7 sau 8 ori cum facea pana acum. Ma mai odihnesc si eu un pic ( daa, 3 treziri pe noapte mi se pare somn de voie ) sa fiu pregatita pentru urmatoarea tura de dinti.
Va pupam!

Mergi la inceput