Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Tocmai ce am venit de afara de la plimbarica.Ce frumos e afara,parca imi da senzatia ca vine primavara .Dar din pacate ma uit pe calendar si ma intristez.Oricum mie mi-a prins numai bine plimbaceala asta.
Astept sa vina sotul sa mergem la dr.Ma duc sa vad ce e cu bubitele alea ca imi stau pe creier.Vreau sa vad daca e alergie sau iritatie.Eu tind sa cred ca e o iritatie.Dar totusi nu am facut medicina,asa ca mai bine ma duc la dr .

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

buna seara,

dragele mele, va scriu din tren

nu eram deloc decisa ce sa fac. m-am trezit pe la 11, am vb cu mama, mihai nu imi raspundea si stateam pe ganduri. la 12 si ceva am dat de mihai si mi-a confirmat ca s-a rez cu masina si vine in seara asta la ct iar pe 24 ne intoarcem impreuna la bucuresti.

e groaznic drumul asta. in loc de 3 ore faci 5. am plecat de la 2 si de ex acum am oprit pt a mia oara intr-un camp

noroc ca am net, care merge destul de greu, dar merge, si imi mai omor timpul.

cred ca pe la 19 ajung la cta si de acolo mai fac juma de ora pana la eforie. pe la 20 sper sa intru in casa. asa ca de asta am preferat sa astept un semn de la mihai sa vad daca pot reveni cu el pentru ca e groaznic cu trenul, iar sotul are treaba la bucuresti si nu putea merge cu mine cu masina.

ma gandeam ca poate la vara am sa incerc sa fac singura drumul asta, ca e doar autostrada, de la bucuresti pana la agigea, iar de acolo mai fac 5-10 min si sunt la eforie, acasa.

cam atat despre mine

maine seara o sa ma duc la un seminar tinut la cta, cu tema "descopera leader-ul din tine" si e tinut de cica cel mai tare expert pe tema asta din tara, si bineinteles este si undeva sus in afacerea asta pe care o facem noi cu mihai.

am inteles ca e posibil sa se tina si in tara, ca va fi un turneu.

daca am sa mai primesc vreo informare in urma prezentei mele la acest seminar, am sa va dau de veste, daca va intereseaza. inscrierea e gratuita, se completeaza doar on-line un formular de participare.

cam atat

va imbratisez si in curand va transmit salutari de la mare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Elen foarte bine, ma bucur scumpo si iti tin pumnii, strecoara timp si pt tine in fiecare zi, trebuie, suntem si noi oameni.

Eu sunt ffff hotarata sa fac un curs de make up. Nu acum dar soon. E o pasiune de-a mea si vreau sa il fac in primul rand pt mine. Sper sa reusesc.

Of m-am saturat de iarna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Haideti la apel ca a trecut ziua cea mai grea din saptamana: luni !!!
Ylari sa-ti spun ce imi spun in fiecare dimineata cand ma trezesc si e bezna afara: mai e un pic din ianuarie, februarie e luna scurta si la 1 martie vine primavaraaaa
Mirela fain cursul despre care spui tu, mi-ar place si mie sa particip.
Va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mirela, pe mine ma apuca oboseala numai citind cat de mult calatoresti, daramite sa mai fac atatea drumuri. Uh... Elena, cum mai e vremea la voi? Pe aici curge din stresini, sigur sunt grade cu plus. Ieri a fost mare fleoscaraie, ne-am udat la picioare. Roxana, si eu aseara, cand am aerisit, am scos capul pe geam si-am inspirat adaaaanc aer de primavara. I-am pus o caciulita motatei si-am stat sa cu capul afara amandoua cateva minute, nu ne mai saturam... ati fost la dr? ce-a spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta aseara am fost pana la magazinul de la coltul blocului pe -9 grade si vant, am inghetat bine, si aici seara între 20-22 e cea mai buna vreme, deci stam cu succes in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Imi pare rau, cred ca e tare deprimant... Macar de n-ar fi vantul, tot te-ai incumeta, macar o data la 2-3 zile, dar asa, daca te ia pe sus, nasol cu bb mic. Ma gandeam, daca l-ai pune in ergobaby sau manduca, ce ai tu, si sa-ti tragi pe deasupra o geaca, n-ar merge macar 20 de minute de aer proaspat? Asta vara noi am fost pe Bucegi cu Iulia, avea 2 luni, statea in sling si incapea pe sub geaca sotului. Sus, la Sfinx, era o vijelie, un vant taios si rece, dar ea n-a simtit nimic, pt ca era camuflata in geaca lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Fusei afara vreo ora! Superb, 11 grade, soare dar si un pic de vant dar nu grav. E a doua zi de iesit si deja ma simt mai bine, iar puiutul adoarme la fix, exact cand ne apropiem de casa.
Iubesc marsupiul asta, regret ca nu mi-am luat mai demult, pacat ca m-am lasat influentata de cei din familie.

Trimit cate o gura de zen pentru cine are nevoie sa va incarcati si voi de energie pozitiva ca si mine. Pacat ca de joi au anuntat iar ninsori si muuult frig.

Sunt fericita si ca la Octavian a inceput sa mai scada cantitatea de muci, mananca mult mai bine(aseara 240ml lp+2 cupe orez), doarme toata noaptea si 2 reprize de cate 2 ore de somn peste zi.

Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetele cititoare mai dati-mi idei de ceva captivant!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta as ie#537;i cu el , dar aici e cod rosu de epidemie de gripa si m-a avertizat Pediatra sa am grija de el sa nu raceasca sa-i scada imunitatea. A fost sambata cu sotul 30 min afara, dar nu era vant puternic.

Mergi la inceput