Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

BALANTA: eu zic sa i dai dovlecel (de care vrei tu) si dovleac. merg acum la 7 luni. ma uit pe lista si ti zic de celelalte.
fasole verde cred ca gasesti doar congelata acum. sau la conserva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ina, merci!
deci decat sa le dau pastarnac/patrunjel care sunt nebio, mai bine sa le dau dolvecel si dovleac, ca astea le gasesc bio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

da. cred ca e OK.

vezi ca am gasit de la HUMANA, parca, un borcanel cu legume BIO, si fara alte adausuri:
http://www.erfi.ro/piure-de-legume.html

si de la Nestle: piure de morcov cu cartofi BIO:
http://www.nestlebaby.ro/produse-bebelusi/produsele-noastre/piureuri/nestle-morcovi-cartofi-125g.html

in rest am mai luat de la HIPP. carnita de la HIPP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ina, asta?http://www.humana.ro/humana/piureuri/piure-de-legume
daca da, de unde l-ai luat? merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fetelor, stiu ca s-a mai discutat, dar nu mai imi aduc amininte. Bebei vostrii au facut cruste pe pielea capului? Si daca da, i-ati dat cu ceva anume sau le-ati lasat sa dispara de la sine? Aurora are crestetul ca un pestisor plin de solzi. Presupun ca e piele moarta, dar daca as da cu ceva crema i-as imbacsi parul....
Help.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Gata masajul! Ptiu!! Alta viata!

Asa sa zic si io
Balanta - incearca in Kaufland. Eu acolo am vazut borcanele Humana

Muraturico, poate fi lipsa de vitamina A. Ia solutie de Vitamina A de la farmacie si unge-o in locul respectiv . La Ana asa i-a trecut
In schimb am facut si eu o avitaminoza din cauza alaptarii si se pare ca vitaminele pe care le iau nu sunt suficiente. asa ca mi-a aparut si mie in cap si pe langa nas. E ca un fel de piele uscata excesiv.
Si cand e mai rau, ma dau cu Vit A si imi trece.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Muraturica da si noi am avut crusta dinaia .l am dat si cu crema anume bioderma parca si cu ulei de bebelusi si degeaba.asa ca de fiecare data dupa baita cand se inmuiau le dadeam jos cu unghia...a durat destule zile ca dadeam atat cat ma lasa.nu il deranja si dupa ce le am dat pe toate jos nu au mai aparut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ioana bine ca mi ai zis de vit a ca nu stiam.sub ce forma se gaseste?crema?sau?si mie mi se intampla la fel pe frunte si pe langa nas.


Fetele(off topic).noi ne gandim serios sa ne stabilim aici.aveti idee daca ne gaseste Banca de aici datoriile si restantele din ro?ne am Lua aici credit ptr casa cand va fi posibil bineinteles.ca acum platesc 700 euro chirie si va Dati seama ca nu vreau sa stau o viata asa.asa banii de chirie I as da pe rata.dar am avut credit si in ro dar am fost bagata la rau platnici si m a si dat Banca la recuperatori.stiti cumva daca ma gasesc CEi de aici? Daca verifica?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ioana acum am vazut ca ai scris solutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

BALANTA am editat raspunsul anterior. dar pana am apucat sa trimit eu, tu deja raspunsesei...
Humana am gasit in CORA. Carnita Hipp am gasit in Kaufland. Cateva Hipp si Nestle am gasit in Carrefour.
in alte locuri nu am ajuns, asa ca sigur de aici am luat.
in CORA am vazut si suzete NUK nr 1 (noi folosim nr 3, dar m am gandit la tine).

Mergi la inceput