Licurici de ianuarie-februarie 2009 mutati!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Am fost cu cei mici la control: Andruska nu are nimic, timpanul este pefect, mi-a zis dr ca exista o stransa legatura intre iesitul dintisorilor si un oaresce discomfort la urechi si cum noua ne iese o maseluta acum se explica.

Razvi e si el OK, avem unda verde pentru iesitul afara. Va trebui insa sa-i scoatem polipii, ceea ce o sa facem prin martie. O sa cam lipseasca de la gradi, dar asta e bucuria lui

Sanatate tuturor bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Iulia La multi ani sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Cami,sanatate multa Petrei!Antonia cum este?

Crisspy,ma bucur ca-s bine ambii copii!

Andra,sarcina usoara in continuare si un bb sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
la multi ani Vlad, Iulia, Antonia, Liviu!!!
sa fiti sanatosi si fericiti si norocosi!!

Cami, imi pare rau de diagnosticul Petrei. sper sa fie in regula fara operatie.

Criss, bine ca-s ok maimuticii.

Miere, ati fost la dentist cu Aidan? cum a decurs operatia?

Eva a avut iar otita saptamana trecuta... azi e la gradi, sa vedem ce o fi la control zilele astea.

sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

VLAD, IULIA, ANTONIA

Rox sanatate multa Evei

Eu il tin pe Razvi acasa si saptamana asta. Saptamana viitoare il duc, sper sa nu se imbolnaveasca, dupa care iar il tin acasa sa ne pregatim de operatia de polipi.

Asa ca mai mult o sa stea acasa lunile astea decat la gradi.

Nu stiu daca asa se intampla si la voi, dar Andruska scoate untul din noi, este un mic Denis the Menace , nu sta o clipa, face numai prostii. Ieri se plimba foarte tantosa prin cu sticla de Pronto de parchet si se facea ca bea din ea si recipientul fusese pus in cada ca sa nu ajunga la el, cum Doamne iarta-ma a ajuns la el nu stiu. Apoi am gasit-o in sertarul de sus de la mobila din sufragerie , nu mai putea sa se dea jos - iarasi nu stiu cum a ajuns acolo. Trebuie sa fim cu ochii pe ea ca pe butelie ca una-doua mai face cate o trasnaie.

fetele, o saptamana usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Sanatate multa Cami, sper sa nu aveti nevoie de operatie.
Sanatate si celor ce mai au diverse boli, viroze si tot pachetul.

Eu l-am dus astazi la gradinita pe Marius dupa 2 saptamani de stat acasa. Am sunat sa vad cati copii sunt ca sa duc tort si suc pentru ziua lui si mi-au zis ca din cei 30 copii (cat sunt in 2 grupe) astazi la gradinita sunt 8. Restul acasa bolnavi. Parca imi pare rau ca il duc pentru ca Bogdan inca e pe tratament cu antibiotic si n-as vrea sa imi mai ia ceva de la fratele lui. Dar saraca mami e terminata. Serile tot am ajuns tarziua amandoi, ei au zile in care se inteleg si zile in care nu. Acum se cearta pe 2 masinute din Cars mici. Si Fulger sunt 2 dar se pare ca e ceva diferenta intre ele (eu nu o vad) si Marius nu o vrea decat pe una, Bogdan le mai vrea pe amandoua si tot asa.

La multi ani Iulia!!!
La multi ani Antonia!!!
Sa fiti sanatoase si fericite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ohohoho Paula. si la noi se vrea fix aceeasi jucarie in fix acelasi timp. cu doua camere pline, da? deci... fara discutii. o sa le treaca.... (sper eu??? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

sarbatoritilor de zilele astea.

Cami, imi pare tare rau de problema Petrei. Ne rugam sa fie bine.

Crisspy, asa-i Ilinca, la fel ca Andra. Speram ca pana la 4 ani sa-i treaca. Inca n-a trecut . Bafta la operatie lui Razvi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Roxana daca si la voi cu 2 copii, fata si baiat si diferenta mai mare se vrea aceeasi jucarie atunci nu ma mai plang degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Andreea mersi de incurajari .

Paula si la noi e la fel si se lasa cu imbranceli si tipete din partea lui Razvi. Dar Andra e hotarata, chiar daca nu o lasa fratisu', ia pana la urma ce ii trebuie si fuge...dupa care si-o ia pe coaja daca nu suntem langa ei sa aplanam conflictul. Are cateodata momente cand cedeaza auzindu-l tipand, dar sunt mai rare .

Am si eu o intrebare . Vorbind zilele astea cu mami, mi-a marturisit ca ii este frica sa nu i se faca rau si sa nu poata ajunge la telefon si copiii sa ramana singurei in casa. Credeti ca e prea devreme sa-l invat pe Razvi sa foloseasca telefonul in caz ca se intampla ceva sa ne sune? Poate el oare sa reactioneze in momentele alea si sa-si aminteasca sa ne sune?

Acum primesc telefoane regulate de la mami, mai ales dupa masa de pranz si inainte de somn, dar nu chiar in fiecare zi, dar daca se intampla dupa aia, cum fac?



Mergi la inceput