Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ilenutzo, merci de oferta. Suna bine dar al meu e pana seara in Buftea. Las ca incerc si eu reteta :)
Merci mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara, vin si eu cu o intrebare. Cu ce se curata cel mai bine sterilizatorul? Cu ce fel de otet? Procedez ca in instructiuni dar cred ca otetul e prea slab.

Desi planuiam sa sterilizez cat mai mult, m-am cam lasat de sportul asta.

Noi am avut o zi ok, am iesit si afara, si am primit azi doar 2 comentarii: "mai pune-l sa mearga si pe jos!" (?!!!) si o fetita simpatica care a intrebat-o pe mama ei "Asa ma tineai si tu pe mine?". Manduca rules, inainte nu intorcea nimeni capul dupa mine .

Bebe doarme de o ora, este deja intors la 180 de grade. Il asez si ma pun la somn curand...

Noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger
. Manduca rules, inainte nu intorcea nimeni capul dupa mine .

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dimineata!
va las o cafea cu lapte si un ceai cu lamaie!

am avut o noapte mai buna in ceea ce priveste trezitul...
dar bebelul are reactie dupa vaccin: scaune cu mucus dupa fiecare masa. nu are nici o alta modificare (sange, miros, culoare), de asta cred ca este reactie la componenta anti-polio. asa ca nu am introdus deocamdata nimic nou la diversificare. i am luat Protectis pic si niste Smecta. la inghitit de Smecta si a facut niste nervi!!!

FLEUR sa ne povestesti si cum a fost prima zi "intreaga" de cresa.

LAURA ce mai faceti? i au iesit dintisorii lui Andrei?

PORUMBITA nu ma uita, te rog frumos, cu kineto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna dimineata. Noi nu ne-am trezit decat azi dimineata la 7 . Dar nici ca mai vrea sa doarma. Poate peste vreo ora...
Clay, otet de 9 grade iti trebuie. Dar vezi ca pute in toata casa :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.
Ina mersi de ceai.tocmai il savurez cu miere si lamaie.
Gabi pe unde umbli?
Muraturica ATI plecat?relaxare placuta sa aveti.
Ioana felicitari piersicutei ca te a lasat sa dormi.
Ile suna usoara dieta ta.poate cand ai timp ne o Dai mai detaliat.
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!

Ada ce m-ai distrat cu Tudor,am patit si eu o data de am crezut ca a sarit pe geam.Am imbatranit 5 ani pana am gasit-o.Culmea ca fix cu o noapte inainte visasem ca a cazut de la etajul 3 pe scari.Dezastru!

Ilenuta,te rog din suflet da-mi si mie dieta,ca nu ma mai suport!De vreo saptamana ma tot gandesc ce bine ar fi sa pot tine regim,si ziceam ca nu pot sa alaptez.
Eu am intalnirea de 10 ani in curand,si nu vreau sa fiu balena.Am de dat jos minim 5-6 kg sa ma simt si eu om.
Acuma am citit ca e personalizata.O sa ma mai documentez.

Michelle,noi nu avem un program propriu zis,ca nu prea pot cu alaptarea asta haotica,acuma mai putin ca trece printr-un puseu,ceva.Dar ma straduiesc sa-i dau mesele solide aproximativ la aceeasi ore,mai nou si-a facut cat-decat program de somn pe timpul zileu,in sensul ca nu mai are 4-5 din alea scurte,ci 3 putin mai lungi.

Vera ce scump e Mattia cel umblaret

Ana,am ramas masca ce vitezoman ai ,a mea e tot lenesa.Eu nu mai sterilizez de secole

Fleur,ce ma bucur ca e ok la cresa!Mi-l si imaginez pe Eric cel mai mic din grupa,cred ca e in centrul atentiei.

Ioana,eu zic ca nu pierzi nimic daca te mai intalnesti o data cu doamna.Bafta

Maria LML lui Silvi,ieri am fost asa de buimaca ca am uitat sa zic!

La Emma i se vede deja liniuta si la gingia nr 4,desi dintele nr 3 inca nu a iesit .Cred ca o sa iasa toti 4 de sus,pe banda rulanta.

Nu pot sa cred ca inca doarme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata!
Si noi la raport..am avut o noapte ok,cu vreo 4-5 treziri.Dar ne-am culcat amandoi la 10 aseara.Acum,marait ca de obicei..

Ana,cine ti-a zis sa-l mai pui si pe jos :))?
Fleur,sa ne povestesti!

Va pup pe toate,fara exceptie,zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multu Ina de cafea si de toate. Nectarel e tot asa. Vrea companie in permanenta. Bate cu manutele in masuta. Ar sta toata ziua pe mingea de kineto, asta cand nu e Tudor pe ea, ca sta si el cocotat non stop. cred ca o sa vina vecinii sa ne dea afara din bloc. In rest, eu nu-mi dau seama cand are pusee de crestere.
Azi m-am enervat la birou asa la prima ora. Urlau unii in fata biroului de ziceai ca-s nebuni. m-am trezit instant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ina maine am, mi am pus alarma sa sune la tel sa nu uit

pediatra zice ca e mai bun Eu Bioticsul pt stomacel; victor l a inghitit fara probleme, cu seringa aia de nurofen ;

Mergi la inceput