Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
la multi ani maya!...sanatate boboceilor bolnaviori
oli si david s-a prostit noaptea, iar se trezeste des..
intreb iar: unde pot sa vad poze? cum? merci
carmen de 3 zile ii dau 1-2 l-te de suc de portocala si face kk zilnic ...merci de pont!..am nimerit unele zemoase si dulci..
am fost luni la control la gine, pare ca totul e ok...un mic chist, probabil folicular...m-a durut cand m-a apasat la eco, tre' sa- mi fac analizele probabil am o infectie urinara..
fetele ce sa fac cu david ca plange de ma zapaceste
a dormit de amiaz juma' de ora, s-a trezit plangand si tot intr-un urlet o tine...tace la mine in brate si eu in picioare..daca-l pun in patut/carut sau m-asez urla de zici ca-l pic cu ceara...a mancat doar de o ora, nu-i e foame, e schimbat, ce ziceti ca poate fi? ca ma stric de cap...
pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Buna fetelor.
Am vazut noile albume adaugate, ce sa spun? sunteti minunati si voi mamicile si taticii si mai ales boboceii....
La multi ani sarbatoritilor!!!
Multumesc fetelor gospodine pentru retetele minunate de pizza, s-au notat toate.
Revin mai tarziu, ca trebuie sa pregatesc papusica de scos afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ramona, am ramas si mi s-a facut rau de la stomac vazand filmuletul ala... Dumnezeu sa ne fereasca de astfel de persoane. Mi s-a zbarlit pielea pe mine. Daca as putea financiar nu mi-as lasa copiii niciodata pe mana altor persoane... IN alta ordine de idei ai grija cu tusea...

Corinuka, am vrut sa iti raspund cu vizualizarea pozelor si am uitat, scuze te loghezi pe gmail cu adresa sept.oct2012, parola ti-o transmit pe mail si acolo la Mai Multe > Poze > Albume. Ai grija cu chisturile, eu a trebuit sa ma operez sa scot un nenorocit Daca il prinzi la timp, se duce cu buline. Hm cred ca voi incerca si eu sucul de portocala, daca astazi pana la sf zilei nu face nici Luca kaki.

I-am mai luat si acum temperatura are tot 38.5, 38.2C, iar la dispensar nu au locuri libere sa ne primeasca acum. Cand i-am schimbat scutecul am vazut pe putica o pata rosie, cam mare si parca e usor umflat. Dl Pinguin s-a uitat si a zis ca nu i se pare nimic suspect (na, el are mai multa experienta cu ...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

hello

la multe lunite,Maya!
tortulet.
KYTANA:te rog da-mi si mie parola pt poze, sa va''cunosc ''si eu
ANAOMARIA:la mine au functionat pastilele,sunt superhappy pt ca piticoata mea nu accepta lp asa eram un pic panicata ca las copilul seara,mai ales, flamand.poate la tine functioneaza altceva.
MIRABELA:tinem pumni sa treaca tusea si sa va lamuriti care-i cauza.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Si la mine au functionat pastilele More MILK Plus, in combinatie cu ceaiuri de la Fares pt lactatie (1 l pe zi). Din 26 decembrie nu i-am mai dat nici un gram de lapte praf. Stiu si eu persoane care nu au rectionat la More milk plus dar le-a sporit cantitatea de lapte Galaforul sau Galaforul forte si tot in combinatie cu ceaiuri de lactatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ramona, eu nu am suportat sa ma uit la filmuletul ala pana la sfarsit, . Mor de mila copilasilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Lumi, Corina
Lumi, m-am tot tinut sa-ti spun ca e o dulce Ana in poza. Imi vine s-o pap La fel si pe ochiosul de Paul!

Si la noi s-a redus cantitatea de lp. Azi inainte sa iesim afara i-am facut 70 ml. Nici nu s-a uitat la ei. Oricum seara bea tot biberonul. De fapt seara e haplea rau. Dupa baita bea ambii sani, 130 ml lp, timp in care imi fac dus, apoi cand o iau la nani suge iar de zici ca e flamanda. Se aude zdravan cum inghite. Aseara mai ramaseseea 10 ml in bibe, n-a mai vrut. Miorlaia de somn, am inceput savo legan fara sa-i dau san ca ma gandeam ca e satula. Il tot cauta cu capul si miorlaia si cand i l-am dat a mancat serios iar. Imi face provizii pt noapte fata.

Ramona, mi-a stat inima cand am vazut filmul.,cred ca o dadeam cu capul de toti peretii pe dadaca aia.
Tuse cu sange? N-am patit-o, dar nu suna bine. Mai bine mergi sa te vada un dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna seara, am revenit de la vaccinuri. Nici un sunet nu a scos voinicul nostru. Va recomand cu caldura plasturii Emla patch de la Astra Zeneca; cu o ora inainte se aplica unde va fi vaccinul si copilasii nu simt nimic. Si la vaccinurile de 2 luni a fost la fel. Se gasesc in Franta si Germania. In Romania nu am gasit.
La 4 luni raportam 7400 gr si 66 cm. Sa vedem ce ne rezerva noaptea, daca face febra sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Fetelor am vrut sa va scriu mai multe,dar am vazut filmuletul si efectiv mi s/a facut rau.Dumnezeule mare Nu pot sa cred ca exista asemenea oameni.Pui mic,cu ce a gresit el.Dragul de el...Doamne.... Cand a stranutat tzaranca satului bebelusul a ridicat capul cu frica si s/a uitat.Doamne ...

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

Kytana, pozele din gmail sunt aceleasi ca picasa. Corina, le mai poti vedea pe picasa, acelasi username si aceeasi parola.

Fetelor, vad ca avem o tona de emailuri de la Clubul scutecelor, imi dati voie sa le sterg? numai daca nu va intereseaza... ma gd ca am gasi mai usor carti, nr de tel, etc.

noi am avut o noapte grea - s-a trezit plangand de 3 ori, plus la 7 dimi s-a trezit plangand in hohote, de fapt cred ca dormea inca. L-am luat in brate si-l strigam, sa se trezeasca, mi s-a rupt sufletul!
azi a fost bine, am fost plecati aproape toata ziua.

s-aveti o zi faina!

Mergi la inceput