Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #4#

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Angeliq Multa sanatate lui Stefanut si sa se faca repede bine.

Lacramioara Refacere rapida sa ai parte de o zi linistita la botez.
La multi ani!


Bubu La multe lunisoare implinite si vesle. Ce ma bucur ca s-au redus colicii.


Onut Mie mi-a zis din maternitate neonatoloaga sa nu imi fac probleme cu uitatul stramb. Dar s-a panicat tasu.

Popi Bine ai revenit. Si noi tot pe Olteanu am avut-o medic in maternitate. Mi-a placut mult de ea si foarte calma si rabdatoare.
Deci Mara e topita dupa tati. Asta e bine. Cand va mai creste o sa o poti pasa mai usor la tati sa se joace si tu sa iti vezi de treburile tale. La noi marioneta e Bia. Pana acum doar cu ea a gangurit, noua ne arata doar gingiile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Angelique, multa sanatate lui Stefanut! Sper sa ii dati de capat cat mai repede.

Lacramioara, am patit-o si eu acum ceva vreme. Trebuie sa scoti laptele din sani. Stiu cat e de dureros...multa sanatate!

Mami si Bubu, la multe lunite printisorilor!

Popi, eu mi-am comandat pana la urma un marsupiu Luna. Ar trebui sa ajunga cat de curand, sper sa fie ok. Sofia isi tine bine capul, sper ca peste vreo luna sa il putem folosi.
Si ea gangureste de nu mai poate cu tica-su si tot cu el doarme cel mai bine, poti sa tragi cu tunu langa ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,irina e toata numai un zambet. am imbracat-o intr-o rochita si ne pregatim sa mergem sa ii facem eco la soldul stang.afara s-a mai incalzit,asa ca ne plimbam in fiecare zi cate 2-3 ore..

CELLENA felicitari la Ema.Si Irina isi tine foarte bine capul singura.nu mai sta cu el pe umar(cum imi placea mie la nebunie).vrea sa vada tot ce e in jurul ei..

PYA 2 luni zboara repede. la Victor.

LACRAMIOARA multa sanatate. sa te simti mai bine maine ca aveti de sarbatorit, nu gluma. LA MULTI ANI cu ocazia zilei de nastere, iti spun de azi, ca maine am o zi agitata-vine mama!!

CRISTINA bine ai venit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ANGIUTZA Irina a inceput sa stea pe burta mai relaxata, dar nu mai mult de 5 minute. de dormit nici vorba...are vreme zic eu sa le faca pe toate..ai inceput gimanstica, sa intelegż pot face abdomeneżla sfarsitul lunii voi avea 3 luni de la cezariana.

IPOPICA mersi.

BUBU multumim de tratatie. la multi ani lui Nicholas.

ANGELIQUE multa sanatate!!!!! ma rog sa se faca bine puiul tau ca tare ati mai avut de tras.

MENA dar a crescut baiatul, nu gluma. la multi ani pentru cele 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Angelique multa sanatate lui Stefanut,pana la urma o sa treaca,trebuie sa va faceti bine.
Bubu,Mena,Mami la multi ani inainte!
Bubu atata a dormit Nicholas?Trimite-l si la noi sa-l invete pe Sebi ca eu sunt capie.S-a culcat la 22:30 pana la 23:30 deja ochii mari,l-am alaptat si la 1 iar a facut ochi.I-am facut 60ml de lp ca ma gandeam ca e foame si d-aia se trezeste des,a adormit si la 3:30 iar si uite asa din ora in ora pana la 7:30.Sunt rupta,ce sa-i fac sa doarma mai bine?
Popi vorbeai de diversificare si eu incep la 4luni si ceva pentru la ma intorc la birou si nu as vrea sa pape doar lp,sa mai simta si alte gusturi.O sa vb cu pediatra mai atunci aproape.
Mai avem o sapt pana la botez si nu am gasit firma de baloane,ce ziceti de mine,sunt dusa,nu? Nu stiu cum trece timpul,nu reusesc sa ma adun.Al meu sot munceste zi lumina,ce sa-i cer?
Lacramioara sper sa iti revii pana maine,daca nu intru iti urez de pe acum La multi ani!,sanatate si numai impliniri! Si have fun la botez!
Ioana sa stii ca te invidiez maxim ca iesiti la plimbare,eu nu l-am mai scos,e un vant la noi aici si friggggggggg de nu iti arde sa scoti nici un deget.E asa frumoasa Irina,ma bucur ca e si cuminte.
Gata pauza s-a terminat,ma intorc la ale mele
Va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Angelique draga mea multa sanatate puiului drag, sa ne dai de veste cand poti, sunt cu gandul la voi.

La muuuulte lunite sarbatoritilor, sa creasca mari si sanatosi!

Lacramioara sanatate multa si tie si sa fii mai bine maine la botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Nu are nimeni nr lui Angelique? Sa ii dea un mesaj din partea noastra de incurajare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Dana, la noi a functionat pt un somn mai lung sa nu dorm in camera cu bebe. Simte mirosul de lapte si se trezeste mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

suntem aca#351;a pana duminica invoiti pentru botez,se pare ca scaunul buclucas a fost reactie adversa a antibioticului deci vom face antibiotic intravenos.o sa merg sa semnez pe propie raspundere ca nu ma mai internez in primul rand ca am dat peste un medic prost care nu stia niste lucruri elementare si eu nu fac experimente pe puiul meu si in al doilea rand nu aveam voie sa mananc in camera trebuia sa merg la sala de mese si bebe lasat singur,baia era la capatul holulvi si eu cat am stat nu am mers la toaleta ca nu imi puteam lasa baiatul singur.in concluzie nimeni nu stie be are,parerile sunt impartite si am ajuns in acelasi punct.O sa facem antibiotic si o sa mergem la acelasi medîc la care am fost prima data la budimex si cu care am tinut legatura #351;i la care trebuha sa ne internam dar din pacate nu mai era nici la spital nici la cabinet ri care a facut tot posibilul sa ajungem la dr Stanciu insa s a ivit o problema si ne a pasat la o blta dr. care este praf.sa speram ca o #351;a fie bine.scz greselile scrhu de pe tel.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina2013 spune:

Va multumesc! Ma simt binevenita :)!
Imi pare rau pentru problemele de sanatate... Angelique cred ca ti-e foarte greu. Bine ca si-au dat seama ca a fost reactie la antibiotic. Multa putere si sanatate! Poate va fi mai bine dupa botez. Asa se spune, ca se vad schimbari: copilul e mai linistit si se rezolva si problemele.

Cellena, la ce medic ati fost la RM? Am mers si noi acolo, la controlul de 2 luni pentru ca eram la Bucuresti.

Acum se pare ca e o perioada grea si pentru noi. Nicholas a avut o iritatie pe piele: incheieturi si piept si burtica. Am facut noi un tratament dar si investigatii. In nasuc are stafilococ auriu. Am citit o gramada despre si ma cam sperie. Pediatra spune sa nu ne facem probleme. Sa facem si noi analiza si dupa sa facem toti 3 tratament cu antibiotic. La bebe picaturi de gentamicina solutie in nasuc. Pentru ochisor inlacrimat si lipit stergem cu apa fiarta si racita si comprese sterile. Am citit pe forum ca poate fi de la nasuc infundat si de la canal lacrimar infundat. Azi am luat batista bebelusului. Pana acum am fost impotriva dar cand l-am vazut cu ochisorul lipit si inlacrimat...si nasucul putin (foarte putin) infundat am renuntat la ideea ca n-ar fi buna. I-am scos din nasuc, i-am facut putin masaj la baza nasucului si parca nu mai lacrimeaza. Mai incerc dupa baita sa-i scot mucusori desi respira foarte bine. Cand ofteaza parca fornaie putin. Imi e teama sa nu-i irit mucoasa nazala.
Voi cum stati cu batista bebelusului?

Distractie frumoasa si vreme buna celor care au botez in weekend!

Mergi la inceput