Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Multumim pt compliment Ana.Si Vlad e ff frumos.
Pe maine m-a mancat portofelul,k dupa ce m-am suparat ieri pe cei cu lp am zis ca nu mai calc niciodata prin Tei si azi am dat o fuga pana la un DM.
Cand am vazut la ce preturi sunt borcanasele bio Babylove,am facut o criza de hipoglicemie si am golit rafturile.Chiar si fara reducerea de azi sunt f ieftine:4 si 5 lei,suc bio la 4 lei.Am umplut un carucior ,acum ramane sa vedem daca si mananca ca al meu e mofturos.Nu vrea legume piure,ci doar fructe si numai banane,mere golden-ca sunt dulci si piersici la borcan.
Azi i-am facut ceva special:tineam un dovleac bio de mult in pivnita.
Il pun in steamer,il pasez si ii dau:BEAHHHH
Dupa 2 lingurite s-a strambat 5 min.
Deci la noi dovleacul pica,o sa pape mami.
Ce parere aveti despre borcanasele Babylove.Noi papam doar hipp,humana nu ne-au placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

VERA:

From 9 to 12 months:
-Yogurt, kefir
-Mild firm cheese, in strips
-Fresh cheese: Cottage; Quark; Ricotta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ali,cred ca a fost greu,dar a trecut.
Mai bine acum decat sa aibe ulterior probleme cu dantura. rafi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow!
Lety, nu mai stiu dk ti-am urat bun venit :) pup pe Edi dulce.:* Eu i-am dat Antoniei numai borcanele de la Hipp pana acum. Mai am de la Nestle si Holle dar inca nu le-am testat. Cand termin stocul o sa iau si de la DM sa vdm dk ii plac. Chiar sunt curioasa sa incerc si eu sa-i dau dovleac sa vdm dk ii place. Maine merge bunelu la piata sa vdm dk gaseste.
Carmen - bafta la bonuit :)
Ada - LML lui Nectarel Dragonel!!!!
Ali - pup Raficutzul suferind :*
Ana, Vera - da' umblareti sunt maica baietzii #259;#351;tia ai vostri :*
Fleur - cand il mai duci pe Eric la.cresa? Pup dintzocul lataretz :*
Muraturik - sucurile.de fr.sau leg se dau imediat dp preparare pt ca oxideaza f.rpd. La fel si piureurile.
Eu m-am decis sa-i iau un jumper Antoniei, dar fix acum nu mai sunt pe stoc la BB Tei :(( o sa le dau comanda speciala...
Azi a fost iar zi de socializare cu bunelu', de data asta veselie maxima.din prima :)) s-au jucat, l-a calarit, i-a luat ochelarii si bretelele la intrebari...am mai fkt si eu ceva treaba, bunelu a pregatit masa :)) nu au iesit afara k a fost nashpa.rau.azi :(
Acum am bagat niste mere la cuptor si astept sa se trez pitik k doarme de vreo 2 ore (a bagT azi somn la greu).
Poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fetele vrea cineva citrice bio?f proaspat culese
Dau copy paste sa vdeti conditiile
Astept pm pt doritoare

Cantitatea e fixa si anume 10 kg
Poti combina,potocale ,lamai si mandarine.
preutl e de 1,5 euro portocale si 1,7 euro la lamai si mandarine.
transportul costa 2 euro pe kg ,aduse acsa la tine,iar daca organizam un grup de consum de 7 lazi scade transportul la 1,75 euro/lg,adica 17,5 euro lada.
Eu am deja 3 fete pe lista pt grupul din Bucuresti...mai trebuie inca pt 4 lazi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Vai fetelor ce-am patit azi. A fost soacra cu al meu la vaccin. Toate bune si frumoase, dar carnetul de vaccinari lipsa. Eu eram intr-o tranzactie msre, al meu suna dupa carnet. Eu nu stiam de el. Bineinteles nervi si de toate. Tot polizu in picioare. Au sunat dupa profa , care era la un congres. Au coborat toate doctoritele sa ia nu stiu ce decizie. Azi trebuia sa faca sinagis si infarix. Of, fetelor, al meu urla la tel. Ca daca pateste copilul ceva, eu sunt de vina. In fine, i le-au facut pana la urma, carnetul tot nu -l gasesc. Dar, eu macintreb nu e aceeasi schema? Au sunat si la Matei Bals sa intrebe daca e un risc? Chiar nu stiu la ce se referea. Letitia, bine ai venit. Trec sa citesc si mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ada,asta cred ca e avantajul la medicul de familie.
In fisa trece tot,toate vaccinurile si are o evidenta clara.Ei nu au un registru de vaccinari/consultatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

va multumesc din suflet la toate ca ati fost alaturi de noi.rafi doarme acum.e bine...a si mancat putina supica si pireu.o sa va povestesc mai tarziu cum a decurs totul
balanta eu am calatorit cu copii noaptea.mi se pare mult mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CARMEN noi avem o bona de 4 ani deja. cand am cautat, nu ne a placut nimic din ce ne au rec cunostiinte, prieteni. am fost insa la o agentie de bone si am ales de acolo. am ales bine...
oricum si noi am urmarit o cu camere si microfoane, dar sa stii ca am avertizat o ca facem asta. pe mine ma interesa sa stie si sa fie fff atenta, daca vrea jobul la noi.

un coleg de a sotului si a gasit bona, tot acum vreo 4 ani (inaintea nostra cu vreo 3-4 luni) tot printr o agentie de bone.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CARMEN noi avem o bona de 4 ani deja. cand am cautat, nu ne a placut nimic din ce ne au rec cunostiinte, prieteni. am fost insa la o agentie de bone si am ales de acolo. am ales bine...
oricum si noi am urmarit o cu camere si microfoane, dar sa stii ca am avertizat o ca facem asta. pe mine ma interesa sa stie si sa fie fff atenta, daca vrea jobul la noi.

un coleg de a sotului si a gasit bona, tot acum vreo 4 ani (inaintea nostra cu vreo 3-4 luni) tot printr o agentie de bone.

Mergi la inceput