Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *9*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Oana zi-mi si mie de unde atata energie !!! Sper sa reusesti cu planurile marete, tinem pumnii.Ai putea totusi sa dai la medicina sa ne mai luminezi si pe noi.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 19+ Ilinca

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Inuutsa, conta as vrea. am pierdut prea multe joburi pentru care aveam experienta dar nu aveam ise si m am saturat.am pierdut si ocazia sa ma angajez undeva,domeniu nou, ca nu aveam macar studii economie sau tehnice fara sa conteze cat sunt de capabila de fapt. mi a ajuns...

scutecele le cumpara lena din usa. eu dau banii si uite asa:d

anca nu am energie, dar n am incotro..

lena, bestial linkul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:


Am venit si noi la apel,cu greu a mancat Noura dimineata o omleta cu spanac si la pranz un iaurt mic .In rest am insistat sa-i dau multa apa,chiar si cu seringa ,a baut in jur de 200 ml toata ziua ,nu stiu daca e ok sau trebuia mai mult !!!
Orice aliment pune pe limba zice auaa si plange. Oare sa fie ceva pe limbuta? Ca daca ar vrea sa inghita ,as zice ca o deranjeaza gatul ,dar asa pe limba....
Dimineata palmele ,tenul si buzele ii erau uscate. Buzele erau foarte crapate ,pot sa zic taiate si i-a curs mult sange.
Am sunat la dr ei si am vorbit cu o asistenta ,cica daca nu bea absolut deloc lichie sa venim si sa ne faca trimitere la spital,dar i-am dat fortat apa (mama rea),numai sa n-o vad in perfuzii si legata de pat.
Pare obosita tot timpul si i se inchid pleoapele.
Ma simt rau tare cand o vad asa.
Nu stiu cum as putea s-o mai ajut.

Mihaela ,deci e adevarata zicala ,te duci la doctor cu o boala si vii cu alta acasa ,imi pare rau,numai bineva doresc

Inutsa,cica are gripa si rosu in gat. Nu bea ceai,nu l-a acceptat nicioata. Nici mancare nu vrea.Laptele nici sa nu-l vada !!!! Am sa insist si eu lichidele,eu tot incercam sa-i dau mancare decat apa Nu ne-a zis nimic de aerosoli.Nu prea-i aud pe aici sa faca copiilor si nici nu prea se recomanda.
Sanatate fetelor !

Anca mi-ai facut dor de timpurile de cand eram gravida,vai ce frumos a mai fost , bineineteles cu exceptia timpului cand eram la lucru sau la ginecolog


Oana ,Sei,Lena Bunny




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata,

dupa ce ieri am citit un articol despre ecografii pe un grup de pe fb si m-am enervat am inceput sa caut pe internet una alta si am gasit linkul asta:

http://ligiapop.com/2012/04/25/cum-ne-afecteaza-radiatiile-electromagnetice/

e f util! eu m-am luat de la o informatie care mie cel putin mi-a sunat eronat. Erau asociate undele electromagnetice cu ecografiile.

Alayna , sper ca sunteti mai bine!

cum ati sarbatorit de valentines?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Offf alayna, sa va faceti repede bine.
Mie ieri mi-au facut o mare surpriza barbatii mei.Au venit la serviciu la mine la sfarsit de program fiecare cu un buchet de flori superb si m-au scos la restaurant.Razvan ne-a dat cadou de ziua indragostitilor din portofelul lui 100 lei.Iubitul meu, ce emotionat era.Am avut o seara foarte frumoasa impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

alayna sper ca e bine Nouras
vai , mi ai adus aminte de gineco tau , cata porcu
tu ce faci , te mai intorci la vechiul loc de munca ? pana cand stai acasa ?
cum este legea la voi ?

camady cat de dragut a fost Razvan

may nu ai primit si restul de poze ?
ne ai promis ca ne mai arati

pt amatoarele de dulciuri care nu sunt la regim :D , recomand prajitura asta
este suuper crocanta ca un biscuite... eu am pierdut lupta cu kg :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alyana, nu stiu cum l-a inhatat :(((

JAde, fac neaparat si eu prajitura, arata super bine. Mie imi facea mama ceva de genu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna !!!!
noi ieri am fost fff romantici, eu i-am luat o tigaie pt clatite sotului si el mi-a luat multi ghiocei. Dupa care eu una m-am uitat la un film si el la meci tipic familisti . Dar cine o sa manance maine clatite !?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 19+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Jade, pai am pus. Doar ca celelalte nu le-a prelucrat.
Nah, a fost moca sedinta foto.erau cele printre care si cea in picioare la care ai comentat ca-ti place rochita si coditele.

eu sunt racita cobza...



Mergi la inceput