Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

revin cu o rugaminte:
am o prietena virtuala, din dej...ne-am cunoscut acu' multi ani pe un forum de aspirante la burtica...nu i se dadeau sanse de o sarcina obtinuta natural din cauza unei spermograme foarte proaste...totusi a ramas gravida si a nascut un baietel care acuma are 3 ani..
din pacate recent a fost diagnosticat cu autism..
incearca sa faca rost de banuti pentru terapie si ar avea nevoie de cei 2% din impozit..daca sunt printre voi persoane care n-au donat inca cei 2% ati vrea s-o ajutati?
eu pot trimite formularul pe contul comun, e necesar sa fie completat cu datele beneficiarului, data si semnatura, atat!...mi le trimiteti inapoi si eu i le dau ei..
ce ziceti? merci mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Corinuka, as vrea sa ajut, dar am folosit deja cei 2% :( Imi pare rau! Putem ajuta si in alt fel?

Carmen, inca nu stiu, saptamana viitoare vor ajunge la noi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor,
din pacate si eu am donat deja cei 2%. Daca ne dai un cont viram ceva banuti acolo.
Raportam prima intoarcere de pe spate pe burta; pana acuma doar invers reusea.
Va las ca iesim afara ca e soare si frumos. O zi perfecta va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Corina, eu ultima data le-am luat din Liedl, ca era saptamana asiatica, dar gasesti congelate de genul asta in toate supermarketurile.

Poate prietena ta face pe net o actiune pe Facebook cum a fost "Vindem si cumparam pentru Ioana".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Corinuka, pune cumva link ul cu Ianis la semnatura ca sa il vedem tot timpul si sa-l vada si fetele care intra mai rar. E asa frumusel. Cand si cum a descoperit ca are autism , saracii parinti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Anaomaria, bv pt laptic ma bucur ca au avut efect pastilele.

Alexandra, la 2 luni i-am pus jumatate de paracetamol, dar a fost cam chin cu pusul, asa ca la 4 luni i-am dat panadol. Doar in prima seara cand ajunsse pe la 37.9 ca mi-era sa nu faca mai rau peste noapte si sa nu-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Corinuka, exista o asociatie - ''Salvati-l pe Malin''- http://www.helpautism.ro/ . Eu stiu de ei de la o colega de serviciu, care e prietena cu tatal lui Malin. In fiecare an donez la ei cei 2%. Si stiu ca mai iau si alte cazuri - i-am recomandat unei mamici de la David de la odisee pentru nepotelul ei, si pe el l-au ajutat. Nu stiu exact cum se procedeaza, dar ma gandesc ca nu strica sa ia legatura cu ei. Stiu ca ei au reusit sa il ajute nu doar pe Malin, ci mai au si alti cativa copii de care se ocupa si pe care ii ajuta.

Mai vroiam sa raspund la ceva, dar sunt cam zombie azi si am uitat...

Sophia si diversificarea - azi a mancat 100 ml de morcov olandez cu pastarnac romanesc (Kaufland sa traiasca!).Nu i-am dat mai mult ca mi-a fost teama ca varsa....A mancat frumos si cu pofta. Masa de lapte a avut la 7 dimi, la 11, la 14 a mancat legumele si de-abia acum la 17 a mai mancat lapte...deci si-a inlocuit sau incepe sa isi inlocuiasca o masa. Nu o mai laud ca poate si-o ia in cap...

Olivia, si eu cred ca sunt buna de cautat job.Chiar ma gandesc cand sa incep...ca nici nu vreau sa imi gasesc ceva acum si sa plec chiar asa devreme din CIC, dar nici sa incep la vara cand sansele sunt mai mici...complicat.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Da, Oana, si eu ma tot gandesc... cred ca din iunie voi incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Oana, Sophiei i-ai dat morcovul si pastarnacul fiert? I le-ai dat sub forma de piure mai subtire?

E v-am intrebat ce gatiti dar eu nu am spus pentru ca nu am gatit nimic. Ieri a plecat soacra de la noi si ne-a lasat mancare facuta asa ca nu am pregatit decat niste bauturi din iaurt si fructe blenduite pentru fete si acum am scos din cuptor niste prajiturele cu mere si cam atat. Nu va spun cate kg am de dat jos, mai am putin si ajung la cate aveam cand aveam 9 luni de sarcina si eu asa greu dau jos. Cu siguranta dr nu imi va da voie sa fac sport pana dupa 6 luni, fiind uter tricicatriceal asa ca ... incerc sa fiu mai cumpatata.

Corinuka nu te mai invinui pentru alaptat, asta e,a trecut, mergem mai departe, bine ca David si-a facut program de somn .


Mergi la inceput