Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

mai vrea cineva o gura de cafea?
eu tocmai ma destrabalez cu una in timp ce-mi trag sufletul: tocmai am incheiat organizarea operatiunii martisorul; am sacose, sacosele, cadouase pentru toata lumea

1. Care este mancarea voastra preferata ?
la cat de mancacioasa-pofticioasa sunt, mi-e greu sa ma opresc la o singura mancare; toate imi plac

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
tocmai am redescoperit cat de bine este sa te rasfeti la spa
de preferat singura, ca uneori simt nevoia sa nu mai aud nici un cuvant si nici sa nu trebuiasca sa scot vre-un sunet (exceptandul pe cel de extaz)

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
cred ca prin clasa a 4-a; eram intr-o tabara si momentul cand mi-a oferit un buchetel de flori a fost declicul; de atunci am stiut cum e cu fiorii dragostei si cu fluturii in stomac

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
daca ma gandesc realist, raspund ca da
daca vad o siropeala de film in care cei doi o tin numai intr-m zambet, pupat, imbratisat, alea-alea... , atunci spun ca e loc de mai bine
m-am indragostit de el asa cum este si nu vreau sa schimb nimic; chiar si "partile rele" contribuie la farmecul personal si la personalitatea lui asa ca il las asa cum este

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
andreea mea inca nu are o personalitate clar definita; este cant autoritara, cand timiduta, realctioneaza in moduri diferite in exact aceleasi situatii
este in perioada descoperirii-constientizarii sentimentelor, starilor, trairilor (la aceasta un mare rol recunosc ca il are si cursul learn to be)
in concluzie: suntem in plin proces de descoperire si modelare

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
oriunde, numai sa o tinem toti trei intr-o veselie si hlizeala continua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Novus, eu le gasesc pe toate grele, inclusiv aia cu mancarea, ca daca aveam doar un fel preferat, nu ma faceam cat sunt.

Fetele profesoare, am si eu o rugaminte: va puteti interesa cum se poate renunta la religie ca disciplina de studiu? Surorii mele, i-a zis profesoara ca doar daca aduce adeverinta cum ca apartinele altei religii/cult. Dar daca esti ateu, de unde duci adeverinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Kea, eu stiu ca trebuie doar ca parintele sa duca o declaratie pe propria raspundere ca nu doreste ca fiul/fiica lui sa urmeze cursurile de religie. Declaratia aia parca trebuie dusa la inceputul anului scolar.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:




1. Care este mancarea voastra preferata ?
Am multe si felurite mincaruri preferate dar as putea minca oricind ochiuri cu cartofi prajiti sau as putea merge oricind la fast-food in Unirea unde au cea mai extraordinara ceafa de porc cu cartofi prajiti si sos calipso.

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
Daca e sa ma refer STRICT la momentul prezent, mi-as dori o zi intreaga doar pentru mine in care doar sa...stau.
La modul general, ador sa ma plimb, mareata, cu baiatul meu grozav; sa ma uit cu Jambo la filme era o activitate care ma relaxa si-mi dadea un sentiment de tihna; mor de drag cind ii aud pe Ian si Jambo jucindu-se in alta camera iar eu ma...dau pe net; imi pica tare bine seara de canasta in inima saptaminii; sint plina de exuberanta, in toate concediile noastre; imi place sa beau vin intr-o cada plina cu spume; sa ma intilnesc la cafea cu o SINGURA prietena o data.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Pentru mine "prima iubire" e de cite ori ma indragostesc. De fiecare data mi se pare ca, pentru prima data, indragosteala prezenta e cea demna de numele asta, fara sa le anulez pe celelalte. Am iubit intens dar in moduri diferite, de fiecare data.

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
Mi-ar placea, ca pentru o zi, sa simta cu...sentimentele mele si sa cearna gindurile cu "sita" mea; si reciproca e valabila; iar, dupa ziua asta, memoria sa ne ramina intacta sa ne putem folosi de experienta asta Daca as putea, i-as schimba...tatal

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
Ian e, pur si simplu, grozav. Indiferent ce as spune sau cum ar spune, parca nu ar fi destul. Mi-ar placea, la adolescenta sa fie, cum imi spunea mama mea "cine-i de una, tre' sa fie si de alta", adica sa fie implicat in proiectele lui dar sa fie si sufletul petrecerilor. Mi-ar dori sa-i placa sa citeasca.

6. Care e vacanta ideala pt voi ?
Imi doresc o...feteasca; un week-end la Amsterdam, de ex.
Nu-mi plac vacantele statice; urasc conceptul de "all inclusive"; cred ca m-as ofili intr-un resort din asta; imi place sa fiu...calatoare in vacante; sa maninc de fiecare data intr-un loc nou, unde ma prinde foamea; sa vad in fiecare zi alte peisaje, alta linie a orizontului. Prefer sa locuiesc intr-un apartament maaaaaaaaaaaare care sa-mi ofere confortul de acasa. Musai sa am terasa spatioasa. Imi place ideea de "casa de vacanta".

Sorry ca nu dezvolt dar pauza de nasa a lui Jambo s-a terminat. Incerc sa conving puradelul sa iesim afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Novus, eu le gasesc pe toate grele, inclusiv aia cu mancarea, ca daca aveam doar un fel preferat, nu ma faceam cat sunt.

Fetele profesoare, am si eu o rugaminte: va puteti interesa cum se poate renunta la religie ca disciplina de studiu? Surorii mele, i-a zis profesoara ca doar daca aduce adeverinta cum ca apartinele altei religii/cult. Dar daca esti ateu, de unde duci adeverinta?

Keutu cheliutu


Exact cum spune Anaan, religia ca disciplina nu este obligatorie, asa ca parintele nu are de facut decat sa dea o declaratie ca nu doreste ca al sau copil sa frecventeze respectiva ora si punct, fara explicatii suplimentare si "docomente justificatoare" Cei care duc adeverinte de la alt cult e ca sa aiba si ei medie la religie (care bine-nteles ca e 10:))) Ceilalti nu vor avea medie, li se va incheia media cu o disciplina in minus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Woww ce bine ca ati aparut, daca trebe fac zilnic chestionare doar sa va vad prin zona

Raspund si eu imediat, pana una alta doar trebuie sa zic ca m-a emotionat prietena mea , cea care virase suma mare pt Iulia, e plecata in straintate si mi-a dat mail daca mai e nevoie de bani si post operatoriu pt ca o alta prietena la care mediatizase cazul intrebase , mi-au dat lacrimile cat de seriosi si implicati pot fi unii oameni !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

1. Care este mancarea voastra preferata ?
Cam prea multe sunt mancarurile mele preferate, asa ca nu pot sa ma hotarasc. De sezon, imi place spanacul, in orice forma si combinatie.

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
Sa ma conversez cu fiu-meu,sa citesc, sa ma uit la filme, sa palavragesc cu prietenii, sa rad cu copiii mei de la scoala (fosti si actuali), sa decorez si sa redecorez prin casa si curte, sa ma joc cu cainii mei, sa calatoresc...
3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Pe la 16 ani.
4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
Sunt multumita. As schimba programul nostru incarcat, care nu ne prea lasa timp sa ne bucuram de compania celuilalt pe cat am vrea si cand am vrea. Cred ca incapatanarea nu voi putea niciodata sa i-o scot din "sistem"
5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
O personalitate foarte puternica, uneori prea puternica. Nu are complexe, nu e interesat sa fie/faca asemenea celorlalti (asta este, deopotriva, binecuvantare si pacoste). Nu-i sunt de ajuns explicatiile simpliste, fiindca el vrea mereu sa inteleaga si cauza, nu doar efectul. Cand nu-l intereseaza ceva sau il plictiseste, are tendinta sa se izoleze si sa-si vada de ceea ce-l pasioneaza.Ca adolescent, cred ca vom putea avea o relatie deschisa si sincera, daca vom sti sa-i argumentam foarte bine asteptarile pe care le avem in ceea ce-l priveste; altfel, la cum il vad acum, vom avea de-a face cu un rebel.
6. Care e vacanta ideala pt voi ?
Mie imi plac vacantele cu iz cultural sau cele care te fac sa descoperi pitorescul local - mi-a iesit si o rima, dar n-o mai anulez. Deocamdata, cum Andrei e mic si nu-i interesat de asa ceva, mizam pe apa, soare, leneveala si distractie de/pentru pici.



IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

1. Care este mancarea voastra preferata ?
Si eu am o multitudine de mancaruri preferate dar pizza si pastele clar sunt pe primul loc

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?
Pentru mine inotul (in mare/ocean mai ales) e relaxarea preferata, imi da o senzatie de libertate deplina , parca plutesc
Daca ar fi si niste delfini langa mine, ar fi minunat, asta dupa ce m-as convinge ca nu-mi fac nimic
Tot la relaxare intra si intalnirile cu prietenele, prefer cele intr-un mediu intim ,unde putem povesti vrute si nevrute
Cand sunt cu Ada imi place sa ma plimb si sa povestim ca-ntre fete

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Primii fluturasi din ce imi amintesc eu ,i-am simtit prin clasa a 7 a cred ca ,eram intr-o tabara (de mate ) si acolo la focul de tabara ,pe versurile unei melodii pe care o ascult mereu mereu cu drag , cantata la chitara de un baiat tare frumusel( e ceva cu ''la doi ochi negri eu ma gandesc'' nu stiu cine o canta dar la petreceri e in play-list de obicei) am simtit ca as pleca cu el in lume
Am corespondat o vreme, ca asa era moda pe vremea aceea iar apoi flacara s-a stins

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?
Da, chiar sunt multumita, timpul a cizelat si imbunatatit foarte mult relatia iar Ada a desavarsit-o
Daca as putea schimba ceva la Pisi, impulsivitatea ar fi aceea

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?
Ada are o personalitate complexa. dualista chiar as zice
Cand e hotarata si determinata, gata de actiune, cand e timida si neincrezatoare, acum e pisicuta si in secunda doi e tigroaica, cert e ca stie cum sa te ia daca vrea sa obtina ceva , e iubitoare si plina de veselie si ghidusie, pentru mine e copilul ideal !!
Ca adolescenta pe langa frumusetea exterioara pe care sunt sigura ca o va avea as vrea sa o aiba si pe cea interioara !!
Sper sa nu ma mosteneasca chiar 100% si la temperamentul adolescentin


6. Care e vacanta ideala pt voi ?
La mare cu siguranta !!
Eu prefer vacantele all inclusive pentru ca nu imi bat capul cu mancarea, gasesc eu ce sa aleg din multele feluri
Pe de alta parte imi place sa si vizitez cat sunt in vacanta, la inceput cateva zile imi place sa lenevesc si sa nu fac nimic, doar sa p[rivesc marea cu berea in mana, apoi simt nevoia sa o iau la pas, sa descopar locuri noi, nu izolate clar, nu-s pentru mine alea













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am vrut sa raspund si eu la chestionar, dar atat de mult mi-a placut [ca pentru mine] raspunsul 3 al inei, incat o sa raspund la chestionar doar dand un quote :). [iata ca pot avea si postari scurte :)))]

Citat:
citat din mesajul lui inapreda



3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Pentru mine "prima iubire" e de cite ori ma indragostesc. De fiecare data mi se pare ca, pentru prima data, indragosteala prezenta e cea demna de numele asta, fara sa le anulez pe celelalte. Am iubit intens dar in moduri diferite, de fiecare data.



anca
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Am vrut sa raspund si eu la chestionar, dar atat de mult mi-a placut [ca pentru mine] raspunsul 3 al inei, incat o sa raspund la chestionar doar dand un quote :). [iata ca pot avea si postari scurte :)))]

Citat:
citat din mesajul lui inapreda



3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri
Pentru mine "prima iubire" e de cite ori ma indragostesc. De fiecare data mi se pare ca, pentru prima data, indragosteala prezenta e cea demna de numele asta, fara sa le anulez pe celelalte. Am iubit intens dar in moduri diferite, de fiecare data.



anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 15 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori


Eram precisa ca ai sa remarci acest...detaliu.

Mergi la inceput