Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eh, nu vreti voi sa stiti cata tristete a putut incape in sufletelul meu de vreo 12 primaveri, cand am aflat ca Elvis emort de o bucata buna de vreme. Dar mi-a prins bine...n-am mai fost vreodata "fana" unei vedete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

1. Care este mancarea voastra preferata ?

Salata din toate verdeturile posibile+ ceva proteine+orez

2. Cum va place sa va relaxati ? si cu cine ?

Plimbandu-ma fara motiv.

3. La ce varsta ati trait prima iubire? detaliati putin daca aveti chef de amintiri

Statistica zice ca in clasa 1 m-am indragostit in tren de un baiat (si el de mine)....Alain. (destinul)

4. Sunteti multumite de relatia actuala ( pe toate planurile) ? ce ati schimba daca ati putea ? ce nu credeti ca veti putea schimba vreodata la partener ?

Ce ma deranjeaza e taman ce nu o sa pot niciodata schimba: carcoteala continua.

5. Ce tip de personalitate are ghiocelul din dotare ? cum il vedeti ca si adolescent ?

Artista, amuzanta, extrem de prietenoasa si tare miloasa (animale, bolanvi). Cam dictatoriala si certareata (are argumente).
Daca nu o apuca timiditatea la adolescenta, am cam incurcat-o, ca de acum agata numai baietii mari.

6. Care e vacanta ideala pt voi?

Una in care pot imbina natura cu locuri noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Buna seara buna seara, am venit cu...sanioara, ca la noi se anunta ninsoare maine. Clasic, toata saptamana a fost soare, maine si poimaine urat, de luni se face iar cald.

Sper ca ati martisorit cu spor si ca v-ati distrat si ca v-ati bucurat de prima zi de primavara. Noi ... am stat acasa, ca de cateva zile ne facusem de cap si aseara mi s-a parut ca Ecaterina ar fi putin trafnita; se pare ca a fost alarma falsa.

Altfel, noutati nu prea am, la chestionar am raspuns, la intrebarea ta Silvia nu stiu sa raspund. O ipoteza ar fi aceea ca in prezenta ta Crina a simtit ca are spatele asigurat, ca beneficiaza de sustinere, si atunci a avut curaj sa isi spuna oful si sa reactioneze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Buna dimineata !

Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat ! Si sa inceapa sarba(u)toririle!

Novus, tu cand aveai DPN-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Buna dimineata !

Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat ! Si sa inceapa sarba(u)toririle!

Novus, tu cand aveai DPN-ul?




http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)


Buna sa-ti fie inima, indura-te de mine si fa cumva sa te "vad" des si de acum incolo

Cum stai cu pregatirile cu aniversarea Pisilincii? Pentru ce tematica ati optat? Te-ai descurcat cu Garfield? Va sarbatoriti si la gradi'?
Cum stai cu dieta? Tot pe baricade?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Buna dimineata !

Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat ! Si sa inceapa sarba(u)toririle!

Novus, tu cand aveai DPN-ul?




http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)


Hello !!!

Il aveam pe 07 martie, am plecat cu gandul sa nasc azi dar nu erau locuri la terapie intensiva unde stateai 1 noapte dupa cezariana asa ca am nascut abia maine !!!

Si noi am intrat in linie dreapta cu pregatirile adica cu vorbitul in stanga si dreapta ca eu in rest nu fac nimic , abia astept ziua de maine !!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, chiar asa, ai gasit accesorii cu Garfield ? cand va petreceti ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Cu Garfield am murit de nervi.
Am gasit intai un Garfield si un Odie, le-am comandat acum vreo luna, ma intrebam daca o sa ma lase inima sa le tin ascunse pina la eveniment si pariam cu mine insami ca...nu. Dupa nenumarate telefoane, amanari si promisiuni, ieri m-au linistit, Garfield nu era in coletul cu marfa care ba a fost expediat cu intarziere, ba a fost blocat in vama, ba nu l-au deschis colegii, ba de fapt vine saptamana viitoare etc etc etc.
Asa ca am comandat ieri un alt Garfield de plus, care nu ma incanta la fel de mult, dar eram si pe ultima suta de metri si lipsita de alte idei. Motanul, mai practic, i-a luat setul de arta si creatie de la Lidl, ala cu multe "culori" (creioane, acuarele, guase, nu stiu ce dracu mai are in el, desi ea are de-astea...dar nu-s set..)

Am comandat pt marti, cand e ziua ei propriu zisa, un tort cu un Garfield pe el, cam asta http://www.celebrate-with-cake.com/2011/05/garfield-cake.html ar fi ipostaza, doar ca figurina e amplasata pe tortul dreptunghiular. Sper sa iasa destul de bine cat sa isi dea seama fie-mea ca e vorba despre Garfield....

Pt decorat nu am gasit nimic. Adica am gasit dar prin strainataturi si nu am avut chef si bani de ...complicatii. Vom ramane cred la niste baloane grupate in "buchet" si spanzurate pe ici pe colo.

In rest, dupa modelul nostru, familie mare si care nu e in stare sa se reuneasca, dau o caruta de bani pe torturi si dam in diabet. -am dus azi la soacra-mea cu un tort, astept azi nasii (ei si ai nostri si ai lui Cati) cu alt tort, maine mergem la bunici (e ziua bunicului ala drag), marti de ziua ei am lansat o multime de invitatii, sa vedem cine le va onora. Cu copiii, mai cu economie anul asta pt ca mai toti sunt gradinari si-s raciti....

Ca sa nu ma zgarii insa pe ochi prea tare pt Garfieldul si Odie "originali", aseara Ilinca i-a zis lui tati ca ea vrea o broasca mica si dragalasa si un catel mic si dragalas...dar adevarati !! (precizare facuta raspicat si cu aratatorul in sus). Iar azi a tinut-o langa sa mergem la petshop sa ii luam broasca. Ceea ce eu nu fac !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Tocmai ce am terminat petrecerea de 4 ani. Copiii s-au simtit miiiiiinuuuuuunaaaat! Si-au pus praf in cap! Nu am avut restrictii la nimic doar sa nu isi scoata ochii. Doar ca toata saptamana am de curatat firicelele de confettiiiii de prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Tocmai ce am terminat petrecerea de 4 ani. Copiii s-au simtit miiiiiinuuuuuunaaaat! Si-au pus praf in cap! Nu am avut restrictii la nimic doar sa nu isi scoata ochii. Doar ca toata saptamana am de curatat firicelele de confettiiiii de prin casa.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Pai treaba e asta sa organizezi totul "pe shustache" si noua sa nu ne spui nimic???? Ma bucur ca a iesit treaba buna si astept cu nerabdare poze!

Mergi la inceput