Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Leon!

La multi ani, Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hai ca fac si eu o pauza de cafea si vin la o poveste

La sutiene si eu votez pt Triumph , pacat ca la noi s-a desfiintat magazinul, ma mir de fapt cum de au si deschis unul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Sutienele le luati pe probate sau va masurati acasa si puteti lua si fara sa treceti prin cabina de proba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu sutienele chiar le iau numai pe probate , nu probez doar daca iau fix acelasi model, aceeasi marca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

in ultimii 3 ani eu le-am cumparat doar de pe internet
stiu marimea care mi se potriveste la triumph, si aia o comand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

In Bistrita de la Triumph numai modele de babete aduc.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Poi cand mergi la Cj la mall de ce nu cauti modele mishto?
Noi avem reprezentantza Triumph in urbe cred ca si de 20 de ani si acum s-a mai deschis una si in mall. Dar tot aia veche are oferta mai generoasa. Io nu iau fara sa probez, sa vad de mi-e comod, de nu ma irita materialul (nu pot purta un anumit gen de dantela, instantaneu fac pete roshii), de nu-mi face "4 tzitze":(ati intalnit model de-ala care face 4 tzitze?:))) etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

eu zic ca este un subiect tabu, problematic si chiar sensibilos pt femei, care vesnic ar schimba pe ici pe colo, dc le are mari, le vrea mai mici, mai ales dupa o nastere, ca si cu parul cine-l are cret - il vrea ondulat si viceversa.
Ma bucur ca la club sunt mamici tunate(in sensul ca "au cu ce") si mandre de acest aspect.

eu sunt una din cele ferite de soarta, mereu le voiam mai mari oleaka, ce pot sa spun e ca in sarcina arata beton, ah ce bine ar fi sa ramana asa

sotul e multumit oricum, merge pe natural, eu-s cea cu pasarelele, acum sa nu va ganditi ca le am oua okiuri, ca in acel banc, unde intra unul intr-un magazin de lenjerie intima si vrea un sutien pt sotie, insa nu stie marimea si vanzatoarea intreaba:" ca 2mere, 2 pere, 2 oua"? si el raspunde: "okiuri!"



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hahaha, care e modelul "4 tzitze"?

eu am 2 marimi in plus la sutien de cind am nascut si alaptat si e ok pt toata lumea (toata viata am fost femeia snur, da acu am si tzitze si kur )

sutienele le cumpar pe probate de la niste butici cu preturi prohibite, asa ca le iau in sold, la juma de pret si "en gros", de ex acum am luat la oferte 4 compleuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ieri ma bucuram ca nu prea mai are copilul muci. Acum stiu de ce: i-am gasit pe camasa sotului (si-o lasase pe spatarul scaunului de la calc). Bine ca nu s-a imbracat cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

La multi ani, cu sanatate si veselie, ANA si LEON!!![am pus fetele intai :)]

Cu intrebarea despre sani, mi s-a parut ff bun raspunsul Biancai, DEPINDE mult de felul in care te atinge el, unii o pot face asa, mai estetic, si atunci nu-i chiar misto, mai ales daca esti un pic dezamagaita ca na, dupa bebei, s-au mai lasat, dar altii stiu sa iubeasca un san cumva adorandu-l ca simturi, nu ca forma estetica, ci ca ce senzatii produce sanul acelei femei, si atunci e misto si chiar te poti DESTINDE tu, ca femeie, nu mai stai stresata ca aoleu, sa nu ma observe prea atent cum arat exact-excat

Cumva, mi se pare foarte sugestiv faptul ca Biancai [scuze ca vb de tine, dar mi se pare util pt toate dintre noi] nu prea ii placea atinsul sanilor, cu R. Asta arata ca nu erau contopiti 100%, pentru ca orice femeie ar trebui sa raman langa acel partener fatza de care NU are retineri, care te face sa te simti LIBERA sa te exprimi cum vrei, si despre care sa stii ca esti, in primul rand femeie cu trairi, si abia apoi un model estetic.

Ca un contraexemplu, eu nu ma uit la tv, insa mai trec fugitiv si sesizez in 2 min cate ceva: m-a frapat [in mod negativ] "stirea" ca Mazare din Constanta le atrage atentia gagicilor cand iau 2 kg in plus, dar asa, intr-un mod nashpa.. cam ca la lucrare de control. Ca in stil umoristic, e ok sa rada impreuna 2 parteneri, de ex: "iubire, ne-am cam ingrasat, nu o sa mai avem loc in pat amandoi, dormim pe rand", dar in mod cald si APROPIAT, adica partenerul sa simta ca, in continuare, tu esti LANGA el, si esti fericit.

Ma rog, deci asta e ideea, o femeie ar trebui sa nu abdice de la sentimentul de libertate si multumire, cand e cu cineva. Daca nu le are, mai bien pas si poate, data viitoare, va fi mai bine :)

Cu sutienul, am luat si pe probate, si pe neprobate, nu prea cumpar des, oricum, la mine din start pica modelele prea incarcate de dantela [stilul perdele de pascani ], cu buret/sarma, si nu caut sutiene care sa imi schimbe/imbunatateasca/intareasca/ridice mult prea mult forma, pentru ca nu vreau sa fie prea mare diferenta cu descoperirea live. Adica, pt mine, sutienul trebuie sa fie doar o usoara imbunatatire, si sa protejeze de transparent, atat si nimic mai mult.

Mai remarcasem raspunsul sugubatza al lui bebe_st, cu fanteziile, cu "... barbat sa fie", like like

Si ca veni vorba, eu de fantezii parca stiu ca ne-am mai chestionat, pt ca imi amintesc raspunsul meu de atunci: nu imi imaginez figuri clare, ci anturajul, de ex cu 2 profi de liceu, eleva fiind chemata la cabinet pt meditatii suplimentare.. nu mai continui :))))



Mergi la inceput