Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata si de la noi. Multu de cafea, Balanta si sanatate multa si tie. Ai dreptate, cand ii vezi asa mici si dragastosi, te topesti toata. Nectarel e ca un papusel mic. As pupa la el toata ziua. Muraturica, are dreptate Balanta, nu te enerva ca faci riduri. Eu sunt obosita rau si nu am facut nici curatenie si nici mancare. Probabil astept pe cineva sa mi le faca. Socru-meu a pierdut un proces si nu te mai intelegi cu el deloc. Tudor si-a bagat si el nasu prin tel. Lui Doru si era sa-l blocheze. Alti nervi, alta distractie. Maine vine si Nectarel acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,

Muraturica,Balanta,multam de cafea!

Muraturica,sanatate multa sotului!

Carmen,am cumparat scaunelul din Carefour Militari,e de la primii pasi,foarte simplu..nu l-am probat inca ,noi nu facem baita zilnic.Maine o sa facem si iti spun daca i-a placut sau nu
Legat de subiectul dormit in pat cu mine,tzitzileala,ect,prefer sa tac si sa raman filozof

Nu stiu,am senzatia ca trebuia sa mai raspund cuiva..dar eu tot obosita sunt,am avut n treziri noaptea trecuta.Dimineata a tras un kk de toata frumusetea,ma bucur ca n-a iesit din pampers,totusi
Tot azi am vazut ca i-a iesit si cel de-al doilea lopatar,ii astept si pe cei de langa lopatari ca era deja gingiia inflamata..ma bucur ca ii ies,totusi,relativ repede
Azi mi-a venit si menstra,de parca-i duceam doru'...Sper ca macar sa ma reglez hormonal si sa-mi revin cu capu'



Duminica frumoasa tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza, chiar dc mai tarziu. Nu ca m-as fi trezit acu...

Fetelor, legat de cosleeping se discutase acum cateva pagini si eu nu an apucat sa rasp. Mie personal mi-ar fi frica si nici nu consider ok sa-l izolez pe sot sau sa doarma intre noi. Este doar opinia mea. Fiecare decide pt el si nu trebuie sa se justifice.

La fel si cu tzitzilealea, nu vreau sa supar pe nimeni. Sunt constienta si convinsa ca depinde de la copil la copil. Si ca ce s-a potrivit copilului meu, nu se potriveste altuia. La noi a mers. Am vrut sa doarma in camera lui, in patutul lui, dar asta nu este aplicabila la toata lumea.
Va rog sa nu interpretati postul meu in vreun fel ofensator, nici pe departe nu am intentionat asta. Ba chiar ar fi ok sa nu continuam dezbateri pe aceasta tema, doar am dat si eu cu parerea ca eram nevorbita :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Foarte buna cafeaua pe forum
Balanta , sunt superbe momentele de tandreturi
Muraturica , sanatate multa .
Vera , garantat iti vei revenii din toate punctele de vedere . Mie pana in cm , mai aveam un pic si o luam razna . Acum ma simt mult mai bine , cel putin hormonal ( asta in cazul meu ) , normal difera de la organism la organism . Cred ca daca imi venea pe la 1 an , o luam razna rau .
Carmen , subscriu si eu la cele spuse de tine . Nu vroiam sa cred ca ii este foame , pana am incercat varianta de lp la culcare si am vazut ca mananca 100 ml si il ia somnul . Bineinteles ca in cel mai scurt timp ii este foame . Nici o masa nu o are completa , ca el adoarme repede . Norocul lui Andrei este ca avem apartamentul mic si sotul la 4 pleaca la munca , ca altfel era " aranjat" de mult cu mancatul asta haotic . Dar el nu suporta sa-l auda plangand , normal dar nici nu se trezeste sa-i dea sa manance si atunci ii este ft usor sa de-a sfaturi
Cu mine in pat nu a dormit decat cand a fost bolnav , restul la patut si ziua la fel , fiecare cu locul lui ,nu ne invadam teritoriul
Indiferent cat sunt de obosita , nu-l iau langa mine , ca ma simte imediat si ma tzatzaie cam mult . Zici ca are radar
Mai avem cateva zile si face 8 luni si mi-e groaza de trezitul asta noaptea . Ramasesem la un moment dat cu o trezire la 3 , acum iar a revenit la 2 treziri de cand cu dintele de jos care abia a spart .
Eu mereu am mers pe principiul: daca cineva poate, trebuie sa pot si eu . Offf , hai ca mi-am varsat oful si sigur primesc niste ladite cu rosii in cap



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna fetelor,

Oho si cate subiecte banuiesc ca vor mai fi, pt care concluzia va fi - ce functioneaza pt o familie nu functioneaza pt alta. Cuvantul cheie fiind familie, pt ca atat co sleepingul, alaptatul prelungit, ne-lasatul sa planga, merg ok atat timp cat sunt decizii informate, luate de comun acord de catre ambii parinti. Spun asta gandindu-ma la cazurile in care practicile astea duc la fisuri in cuplu - nu practicile in sine fac asta, ci, cred eu, dezacordul (exprimat sau, mai degraba nu) dintre parinti cu privire la ele.

Ceea ce poate face rau (in general, ha ha) este generalizarea. Nu este si nu a fost cazul aici, dar asta e motivul pt care in exprimare trebuie atentie, mai ales atunci cand nu avem elementele non verbale in comunicare (pe forum fiind). Suntem, cum e si normal, sensibile cu privire la cresterea copiilor si la alegerile noastre, nu vrea nimeni sa faca ceva "gresit". Exemplu din viata mea "reala": "eu nu sunt de acord cu dormitul impreuna, eu vreau sa fie copilul independent". Am devenit instant oarecum ofensata, si cu siguranta defensiva, datorita primului meu gand - "Adica eu nu vreau sa fie independent?!". In alta ordine de idei, eu una exersez constant treaba asta cu atentia in exprimare, nu-mi iese mereu. E greu.

Gata si teoria chibritului, am simtit nevoia, ma scuzati :).

Vera, ai vazut ca CM era ce te-a bagat in butoi? Hugs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

i-am repetat azi transaminazele lui eric si s-au normalizat. deci nici vorba de hepatita. raman la ideea mea cum ca supozitoarele de paracetamol au facut tgp-ul sa creasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Hai mai fetele cine ma baga si pe mine in grup si pe chat ? Ca mi-am schimbat contul, e la fel dar cu doi de ii la inceput
Plssss


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ile, nu te gasesc ca te adaugam cat ai zice "Ile".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ILE nici eu nu te gasesc cu noul cont.

BALANTA cat de mari au fost transaminazele? dupa antiinflamatoare (paracetamol) de obicei cresc un pic, dar nu la nivelul din hepatite acute (cel putin de 3 ori limita superioara a normalului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Hai mai fetele cine ma baga si pe mine in grup si pe chat ? Ca mi-am schimbat contul, e la fel dar cu doi de ii la inceput
Plssss


Ile , mami de V , A si I ,






Ti-ai schimbat contul de pe FB ? cauta-ne pe una dintre noi ca sa te putem adauga la prieteni si totodata in grup .

Mergi la inceput