Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #5#

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Buna fetele,

Noi suntem pe antibiotic pana luni sau marti maxim si daca bebe e bine mergem acasa.Sa de a Domnul sa fie bine si sa ajungem acasa.Aseara dupa branula a plans mititelul intruna,nu reuseam sa il impac s a speriat si el la cat a fost de intepat mereuManita este mai bine dam cu cremuta.oricum din copilul vesel care radea non stop acum a devenit un copil marait si speriat.Pe aici sunt multi copii cu rotavirus sper sa nu luam ceva ca avem baie comuna si pe sectie nu sunt rezerve ca as fi fost mai linistita.Azi noapte am dormit pe doua scaune lipite.Nu mai contez eu bebe sa fie sanatos.Acum doarme ca un ingeras iar eu am sufletul sfasiat de durere ca puiul meu sufera.Va pup fara nici o exceptie si va doresc sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Angelique, imi doresc sa isi revina puiul tau. Mi se rupe sufletul cand citesc ce scrii. Noi putem trece prin multe dar nurerea de a-ti vedea copilul suferind nu se compara cu niciuna. Te pup. Insanatosire grabnica si putere mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Angelique, cum arata scaunul lui Stefanut? De dimineata, cand am schimbat-o, i-am gasit Evei 3 firisoare subtiri de sange in kk . Am sunat pediatra si mi-a zis sa mai urmaresc....sunt oripilata numai cand ma gandesc prin ce treceti voi! Am mancat ieri niste ciocolata amaruie, spanac si ardei gogosari la otet. O avea vreo legatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

Buna,fetelor. Astazi va invitam la o portie de tort Milka, implinim si noi 3 lunite!
Suntem in grafic, scumpa rau si in continuare foarte cuminte, o ranjita, acum 2 zile a schitat si un ras in hohote, scoate tot felul de sunete si ne topim.
Noi peste 3 saptamani zburam in tara la botez, abia astept, nu mai am rabdare sa aratam tuturor noul membru al familiei. Ceva emotii am cu zborul, cu toate bagajele de carat, carut, scoica, dar ne-om descurca noi.
Urez si eu tuturor puilor deja crestini sa fie sanatosi si sa aiba mult noroc in viata!
Vorbeati despre paturica de activitati, si bebi meu sta in jur de jumatate de ora,agata jucariile cu manutele, se mai uita la lumini pana o ia plictiseala si incepe sa maraie. Atunci o mai mut in leganut, o mai plimb prin casa in brate asa cu spatele la mine, capul si-l tine fff bine, inca nu se intoarce de pe spate pe burta,decat intr-o parte dar e timp pt toate.

Madalina condoleante!
Angelique nu pot sa cred ca nu i-ati dat de cap problemei cu scaunul. offfff bietul pui, si la ce conditii sunt in spitalele din Romania numai bolnav sa nu fii. Sanatate multa, ma rog sa se faca bine puiul tau cat mai repede.
Mena bietul Gabriel cu plansul asta. Eu nu stiu ce sa zic ca nu am avut asemenea experiente cu plans in hohote cu bebe si nici cu cea mare cat era bebelus. cea mare a plans pana se ineca si varsa dar cand era la vreo 2 ani jumate, a avut ceva episoade urate rau de era sa sunam si noi la salvare. cum au spus si fetele chiar ajuta sa ii sufli usor pe fata, e probata din perioada cand se mai ineca asta mica si statea cateva secunde bune fara sa respire.Pupici la puisor!

Mai Bubu si voi tot nu ati mai scapat de colici, of of ce s-a mai chinuit si Nicholas. se zice ca maxim pana la varsta de 4 luni pot avea colici, vad ca voi va incapatanati sa faceti ca la carte . pupici pe burtica si rabdare. si succes la administrat medicamentul scarbos. si noi o sa fim in tara in iulie pana pe la sfarsit asa ca poate reusim sa ne vedem toate,ma rog, cele care sunt prin bucuresti. ar fi tare frumos.

Pup si eu toate fetele chiar daca intotdeauna din lipsa de timp nu reusesc sa nominalizez, citesc din urma si pana ajung sa scriu mai uit din informatie, deh neuronii astia.

P.S. astept primavara care se incapataneaza deoc sa apara, aici e inca zapada, ufff, macar in Romania cand mergem acum la botez sa fie ceva mai cald.
pup, fug sa fac o ciorbita de perisoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Bubu aici sunt, in continuare langa voi, ca de obicei stau in culise la umbra si va citesc neintrerupt, ma bucur alaturi de voi pt vesti bune, aniversari, botez, plang alaturi de voi pt vestile rele, si chinurile dureroase prin care trec puisorii vostri. Ma rog pt voi, Dumnezeu sa va dea putere, rabdare

Noi suntem bine, eu postez la odiseea mai-iunie, cand mai des, cand mai rarut. Bebitza este bine, activa, burtica creste, incep oboseala, dureri de spate, insomnii, arsuri, experimentez cate un pic de la fiecare din voi pe cand erati gravidute
Nu mi-am vazut fetita de 1 luna si juma si am mari emotii, ultimele saptamani am tot cautat un eco doppler ca sa vad cum mai stau cu IR-urile, din pacate fara succes. Mai am rabdare nitel si vinerea viitoare o voi revedea la doc ginec. Atunci cred ca imi va da sa refac analizele, si saptamana viitoare voi incepe clexanele-am emotii si cu asta .
In celelalte domenii,trecem printro situatie cam incurcata, complicata, si nu putem sa ne hotaram daca sa nasc aici sau in tara(sunt multe, nu as vrea sa intru in detalii obosindu-va, e legat de acte pt copil aici, ne temem ca nu o sa putem sa le facem-domiciliul,alocatie, indemnizatia-toate aici, si apoi cardul meu de sanatate-care imi va veni cam greu(2luni mai tarziu, abia din 15martie vom depune dosarul, mai devreme nu avem cum, si pe 15mai voi avea 38sap) si riscam sa ajung sa nasc fara card si va trebui sa platim,peste 2mii la nastere, ufff). Eu sper ca bebitza sa stea in burtica cat mai mult si sa se nasca peste 39 saptamani, dar daca vine mai devreme, apoi . O sa vedem pe parcurs ce o sa facem ca tot cantarim avantajele si dezavantajele, ajungem ca gata am hotarat si apoi ne sucim de 1000 de ori si iar o luam de la capat.
Eu sper sa putem lua decizia cat mai curand, ca sa scap de stresul asta, ca ma obosit deja.
Cam astea sunt vestile de la mine

Nu vreau sa va obosesc cu problemele mele, ca si asa aveti destule pe ale voastre .


Va doresc muuuuulta sanatate la puisorii vostri, si multa rabdare, rabdare




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

26+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Va las 2 poze cu mine cu burtica



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

26+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

selena scaunul lvi Stefanut este normal cu putin mucus si firisoare de sange nu multe.Pósibil sa fie un epirod singular.nu cred ca are legatura cu alimentatia.sper sa nu mai aveti probleme.

Lacramioare multumesc,in caz de ceva te caut.

Stedanut nu prea a facut pipi azi,scutecele erau cam goale spre seara si a revenit.ati patit asa?

Va pup fete dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

selena scaunul lvi Stefanut este normal cu putin mucus si firisoare de sange nu multe.Pósibil sa fie un epirod singular.nu cred ca are legatura cu alimentatia.sper sa nu mai aveti probleme.

Lacramioare multumesc,in caz de ceva te caut.

Stedanut nu prea a facut pipi azi,scutecele erau cam goale spre seara si a revenit.ati patit asa?

Va pup fete dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Deny, iubita, ma bucur f mult ca ne-ai mai scris un pic si mai ales pt ca ne-ai pus poze cu tine
Deci ai o printesaaaaaaaaaaaaaa!!! V-ati gandit la nume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Adriana, L.M.L. inainte pentru gagalice, sa fie sanatoaaaaasaaaa si norocoasa si voioasa si sa creasca fericita!
Hai ca mai e un pic si o crestinati, Doamne-ajuta!
Si abia astept sa ne vedem! cat mai multe dintre noi, sper sa reusim!
Si sa stii ca si eu tot ciorbita de perisoare am facut azi!

Si tocanita de legume, cu muuuulte ciupercute mici-mici si cu pui:).
Si postesc, asa ca nu am gustat nimicuta, ca am promis ca postesc azi daca avem o noapte linistita. Anyway, NU am avut colici.

Angelique, te imbratisez strans strans si pup puiul tau mic si curajos, multa sanatate lui Stefanut,spune-ne ca sunteti mai bine!

Nicholas a inceput sa se mai obisnuiasca cu gustul uricios al ranitidinei, a luat-o mai usor si mai repede azi.Rezultatele sunt vizibile, ii e mult mai bine, iar e vesel ai vorbaret.Cu noi e una, dar cu mana are un dialog extraordinar, ne prapadim de ras, o tine asa, ca pe steag si vorbeste cu ea de zor, cate o juma de ora- 0 ora.Acum a obosit, a dus mana la ochi si s-a adormit singurel, in doua minute a sforait,Asta e ultima metoda de nani, de vreo luna.Mana sus pe ochi si stim ca gata, se preda.In cel mult 5 minute doarme adanc, nici nu are nevoie de mine:)

Onutz, salutam si pupam un Lu scump si cuminte si botezat
Abia astept sa va vad!

S.ellena.,cum mai e cea mica??

Mergi la inceput