LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvy, la noi ghiozdanul contine bluza, chilot maieu de schimb (anul trecut avea si pantalonas de schimb ca mai scapa ziua daca se lua cu "treaba", acum pot fi accidente doar la somn) sticluta cu apa - asa s-a convenit , sa nu luam dozator in sala. Luni ii duc pijamale si papucei, pe care le iau vineri sa le spal. periuta si pasta de ce ii pui? Crezi ca sta cineva sa-i spele pe dinti?

apropos de copii care lovesc, la cristi in grupa e un baietel care mereu a batut copii, da mereu, parintii spun ca asa tb sa fie un copil "energic"...ma rog...abia acum dupa 1 an si jumatate s-a mai pototlit cand a vazut ca nu prea se mai joaca nimeni cu el. Cristi spune ca e prietenul lui cu toate ca mereu a incasat-o de la el, dar eu ii spun ca nu-mi place de baiatel pt ca loveste. In conditiile astea Cristi se joaca cu el pana devine agresiv, apoi ii intoarce spatale. Cred ca baiatul resp e f dezorientat si nu-si da seama cum tb sa se poarte, parintii probabil ii spun ca face f bine, iar in relitate vede ca nu-i asa...trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Da Delia mie imi place

Ufff Mada, greu la inceput. Vestea buna e ca o sa te adaptezi sa functionezi si cu somn putin si o sa fii in forma seara pentru copii. Cat despre colegele tale cred ca ai luat hotararea corecta sa-ti tii parerile pentru tine.

Nu stiu si pe mine toata lumea ma intreaba daca nu vreau sa scap. De ce sa scap, de cine, de copii mei? Da cei mai multi oameni au copii pe care ii cresc bunicii sau bonele, sunt impreuna cu parintii doar in wekend si alea rarite de "evadari". Si eu am ales sa-mi tin parerile pentru mine. De ex daca am bani sa merg un wekend la munte normal ca doresc sa-mi duc si copii, nu? Nu ma incanta sa merg cu o gasca de adulti care nu doresc decat sa se imbete , sa vorbeasca porcos si cam atat. Asta a fosst in tinerete si a trecut.

Delia pardesiul meu este un crem cu un model floral sters albastru culoare cam ca a blugilor clasic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

off topic

m-am hotarat il iau pe asta http://www.domo.ro/Electrocasnice_mici/Preparare_alimente/Roboti_de_bucatarie/Moulinex/Robot_de_bucatarie_Moulinex_MASTERCHEF_FP521G
ce ziceti?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, asta astept si eu, sa-mi intru in mana si sa nu-mi mai fie somn...sau sa reusesc sa ma culc mai devreme. Ma pun in pat si nu reusesc sa adorm...ba mai mult in prima noapte am avut si cosmar am visat ca-mi aluneca piciorul de pe treapta la metrou
Ha-ha , nu v-am spus impresiile despre drum, la metrou ma simt ca intr-o turma de oi ..toata lumea e grabita si toti merg in acelasi ritm la inghesuiala exact ca intr-o turma. Chiar daca am timp sa ajung linitita la serv, nu pot mereg mai incet ca ma imping de la spate ...ma amuz singura pe acolo Visul a fost ca alunec cu piciorul "beteag" si mi-era frica sa nu ma calce "turma" in picioare
am si o veste buna. Aseara am fost la dr ortoped si nu tb s ama operez la picior Tb sa fac 2 sapt fizioterapie..vre-o 3 proceduri, sa iau niste buline 1 luna de zile...si daca e nevoie sa revin la control. Plus recomandari..sa nu fac genoflexiuni, pivotari, sa nu cobor in panta...mai multe...cel mai nashpa imi e la coboratul scarilor, al urcat n-am treaba...si eu tot urc si cobor, si la serv si acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna!
Mada, ce chestie la tine cu genunchiul... chiar nu merge fara operatie? Doar cu fizioterapie, ce bine ar fi fost! Mi se pare f trist ce li se intampla colegelor tale... asa imi dau seama ce bine stam totusi noi.

Nu ma mai lasa Ilinca sa scriu, e nercoaa, cred ca-i e foame.

Somleac, sa-l porti sanatoasa!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Buna!
Mada, ce chestie la tine cu genunchiul... chiar nu merge fara operatie? Doar cu fizioterapie, ce bine ar fi fost! Mi se pare f trist ce li se intampla colegelor tale... asa imi dau seama ce bine stam totusi noi.

Nu ma mai lasa Ilinca sa scriu, e nercoaa, cred ca-i e foame.

Somleac, sa-l porti sanatoasa!
Va pup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


n-ai citit bine. NU trebuie sa ma operez De luni sau miercuri incep fizioterapia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvi, cica s-a infiintat o gradi pentru copilasi alergici la lapte. Arunca un ochi aici http://www.gradinitanuki.ro/index.html ....macar asa de info am vazut-o si m-am gandit la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Madutza am vazut mai multe gradi pentru copiii cu alergii, insa eu nu o dau la privat, nu-mi permit acum si cu bb2 pe drum, e o gradi de stat construita in cadrul unui proiect european, evident cu fonduri UE si am inteles ca adopta alte metode de educare a copiilor fata de cele clasice din Ro, educarea prin joc, are la baza niste concepte franceze si zic ei de asemenea ca sint f atenti si la copiii cu alergii, ca le prepara totul in casa, inclusiv painea o fac zilnic acolo, acum sa vedem si cum va fi

Happy Mom si S20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari

alexina felicitari mami bine ai venit bebe, sa fii sanatos si papacios

mada, vlad are inca muci, ceva cam galbeni..nu scapam de ei nici cum..te intrebam ai tai cat au mai tusit la pneumonie, le-a trecut imediat dupa tratament ?
cu serviciul, e greu inceputul..cu somnul o sa treaca, eu am ajuns sa ma multumesc cu f putin somn, cred ca 4-5 ore pe noapte cu colegele, ce sa zic, suntem diferiti..stiti reclama aia de la Mobexpert "suntem diferiti, din fericire " si la mine majoritatea sunt pt viata activa, distractie si pe urma copilasii..majoritatea au bunici/soacre care au grija de ei, si tot se plang..cand aud de al doilea copil, fug ca de cine stie ce si f f multi la mine in colectiv sunt fara copii si fara dorinte parintesti, chiar daca sunt casatoriti sau au o relatie stabila..s-au obisnuit asa si spun ca sunt prea egoisti ca sa aiba grija de un copil trist..
yvy, la noi la gradi doar schimburi ii trebuie si papucei.atat ce frumos suna gradi asta a voastra, parca e din poveste..

eu azi am muncit pe branci, am facut luna toata casa cu spalta geamuri, perdele, tot , tot..sunt rupta, mai am baile si inca vreo 2 masini de bagat
am profitat ca vlad a vrut sa plece azi cu mama la ea si cu andra n-am treaba, e asa cuminte pitica asta a mea, nici nu stii ca ai copil in casa..
nu mai aveam cand sa fac ca weekendul viitor mergem la o nunta la munte si pe urma vreau sa-i serbez ziua andrei si sa fie cat de cat curat..

s-a trezit pitica, vad ca sotul n-are de gand.. a dormit toata ziua desi ne-am trezit toti la 10

va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele , am luat altceva , adica asta http://www.zigzag.am/product.php?id=550066 mi s-a parut cel mai complex din ce aveau astia, m-a enervat vanzatoarea care habar n-avea ce functii are robotul , se uita pe net,
despre gradinita chiar numai stiu ce trebuie, ma gandesc ca poate am putea sa facem o lista sa o punem in fata capitolelor ca atunci cand am nascut
mada, ce bine ca trece doar cu fizioterapie
somleac mmm suna bine combinatia , mie imi place mult bej cu bleu, turcuaz, albastru etc...
yvy, miki,alina
roxy, cum ati sarbatorit?

Mergi la inceput