LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miha si mie mi-ar placea sa ii daruiesc mamei mele asa ceva
adica nu un obiect ci o plecare undeva cu cineva
da ma chinui de multa vreme si nu-mi iese
poate la anul ca intru la scoala
si poate ma voi descurca altfel cu banii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

cat despre momentul in care voi incepe munca
umai cand ma gandesc ma buseste plansul instantaneu
cred ca la scoala voi plange cateva saptamani
si prin ore uitandu-ma la copilasi si gandindu-ma la gagalicele mele de acasa
eu si cand am intarcat-o pe antonia am plans doua saptamani continuu
parca se rupea de nmine
si devenea copil din bebe
si mie imi placea sa o alaptez
offffffffffff
ce greu mi s-a mai parut acea ruptura
mai ales ca ea a supt cu placere
asa si acum
incepe o noua etapa
si pana s-o obisnui petra si antonia cu noua situatie
si pana ma voi obisnui eu cu plecatul de langa ele
offfffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor eu mai am putin cu odiseea antoniei si plecam de la clubul scutecelorrrrrrrrr
nu-mi vine sa cred ca am fata mareeeeeeee
ce de schimbari
si toate deodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

http://www.lauraadamache.ro/2009/11/retete-pentru-incepatori-pandispan.html
uite aici cami, daca respecti intocmai iese super, vezi ca undeva la comentarii iti scrie cate oua iti trebuie in functie de dimensiunea vasului
eu zic ca veti venii de la tg mures cantand pe drum de fericire ca nu are fata nimik serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Hai mai Cami. Vorba Preasfintitului Iustinian, priveste si tu din perspectiva eternitatii. Toate grijile si problemele noastre sunt nimic privite din perspectiva eternitatii. Si iti mai spun ceva ca am fata mare, nimic din ceea ce credem noi ca pe ei ii face sa sufere nu isi amintesc. Iti vor rade in nas cand le vei povesti ca ai plans la intarcare si cand ai plecat la servici. Sti ce a zis fica-mea" stiam eu ca nu esti cu toate acasa"

Da Yasmi este tare greu sa gasesti timp si energie pentru activitati extra. Si lipsa unei masini este intr-adevar o problema. Mie insa mi se pare ca perioada optima este 4 ani clasa a 2-a. Apoi incep sa devina aglomerati cu teme, cu activitati in cadrul scolii si daca asta ( sportul) nu e cimentat va renunta la el.
Micutii mei merg acum la inot si dansuri. Inot vor face doar pana in aprilie. De cand vine vremea buna renuntam la inhalat clor la piscina pe aer din curte. Cu dansurile mergem insa mai departe. Matia e chiar bun, Vic merge de nevoie bucuros, asta pana-si va gasi si el pasiunea.

Lavi multumesc de floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
dau cafea, ceai, ness, nesquick!
va urez o saptamana de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, Delia eu imi aleg un ceai. Am mnacat aseara alune si nu mi-e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Miha, fa-ti ceai de lamaie cum te-am invatat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
multumim de cafea delia

LA MULTI ANI pt doi baieti speciali Eduard Gabriel de Dorinut@ si Julius de dinora77

cami, si eu zic ca e o noua etapa, sa o privim optimist.. aa, si cum sa n-am curaj, curaj am, as pleca si maine, bani sa fie multumesc de pontul cu zoo, ma gandisem si la varianta asta si daca altceva nu-mi permit o sa le ofer probabil o iesire la zoo in buadpesta, am auzit ca e superba si printre primele daca nu prima din europa macar e mai aproape si se poate face si cu masina... dar as prefera pt ei mai mult decat zoo, unde vad animalele ingradite, un parc natural cat o insula nu stiu daca e un vis rezlizabil in viitorul apropiat, dar na sper si eu..avionul e problema ca in rets m-am interesat si sunt acceptabile preturile, cazare vreo 250 eur/sapt, masina de inchiriat tot cam asa..mancarea am inteles ca nu e f scumpa..insa avionul e problema
bbyasmi, eu zic ca e normal sa simti asa sentimente contradictorii legat de servici, ba mai mult s-ar putea si dupa ce incepi sa te tot sucesti..important zic eu e daca chiar vrei sa incerci, ca pe urma te hotarasti pe parcurs.. ma gandeam, poate n-ar fi mai potrivit un part-time pt inceput ? n-aveti niste cunostinte/prieteni unde sa te bagi si tu la diverse treburi acum la inceput..si vezi cum merge treaba..

va multumesc de ideile cu cadourile, sapt asta trebuie sa iau ceva..

va doresc o saptamana minunata, sa plece ploile astea urate si sa vina primavara

Mergi la inceput