Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata fetele,

eu o sa intru o perioada mai rarutz pentru ca sunt ocupata cu ceva. dupa ce termin acest ceva revin si va povestesc:)

noi suntem ok, nicio veste speciala. asteptam primavara!:)

pup la fete si strugurasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Eu sunt f. trista.Ce e cu pauzele astea de scris ?
Sei tu pe unde mai umbli?
May mi-e dor de tine si Bea. Si lista poate continua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna,

Cred ca trecem prin astenia de primavara .
Noi am inceput sa ne revenim din raceala insa starea e tot proasta.
Edi e marait mai tot timpul, simt ca profita de faptul ca e bolnavior si se alinta mult mai mult, nu-i convine nimic, tipa, tranteste mancarea.....

Astazi am fost la un targ de martisor aici in firma si chiar mi-am delectat privirea. Sunt o groaza de martisoare "home made" fff dragute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Fetelor, cum a fost cu revenirea CM-ului la voi? Eu am avut o sangerare de care am zis ca e CM chiar de Craciun. A tinut vreo 3 zile si nu a fost abundenta sau cu dureri. De-atunci nimic. Am facut si test de sarcina de 2 ori de-atunci ca nu intelegeam de ce nu mai vine CM-ul si a iesit negativ de amandoua datile. Pur si simplu nu inteleg ce se intampla. Dani suge inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Salutare tuturor,

Eu nu sunt Mickey Mouse, dar astazi ma simt ca el. Avem soare, aer de primavara si energie pozitiva.


Va rog sa-mi spuneti cand anume in aprilie este stabilita iesirea la munte? Mersi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Salut, fete dragi
sunt prin zona, ffff ocupata, va citesc can am timp si va pup si imbratisez pe toate
may , te imbratisez in mod special pe tine si pe Bea

fetele, si eu vreau sa stiu cam cand e plecarea la munte, in ce perioada din aprilie.posibil ca s-a scris dar nu mai tin minte, mii de scuze

mihaela, parca tu intrebai de CM? mie mi-a venit prima data in martie anul, trecut, Maria avea 6 luni si era alaptata exclusiv. de atunci mi-a mai venit in mai, apoi in iulie, apoi tocmai in ianuarie 2013...ea inca suge in disperare...

fug sa scot painea din cuptor si astept sa se trezeasca pitica sa fugim afara, e o zi minunata, azi am primit deja martisoare si flori si ma simt minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la noi ploua cu galeata...de azinoapte! si e friiiiig...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Mihaela nu , sora mea nu locuieste in Bucuresti .
CM mi-a venit cand inca o alaptam pe Noura ,vine lunar fara pauze sau ceva diferit fata de cum era inainte sa raman insarcinata .

Mikka de ani de zile n-am mancat paine coapta acasa ,mi-ai facut pofta

Sei mi-e dor de tine mi-e dor sa ne mai povestesti de Ela ,ce activa erai inainte si cum ne-ai parasit acum .

Athosik sanatate lui Robert

Raluca poate vreun dintisor/maseluta il face pe Edi sa fie mai marait


Vreau sa vina primavara m-am saturat de zapada,ploi si vreme friguroasa. Noi stam mai mult prin casa acum cu vremea asta ,Noura a inceput sa manance bine de tot si eu care ma temeam ca o sa-mi refuze mancarea in urma racelii
Ieri l-am prins pe al meu cand ii dadea Nourei sa manance chips-uri Pringles ,avea gura plina mititica ,ppffoaa ce m-am certat cu el !!!!! A dormit pe canapea azi noapte ,tot el era suparat




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Andrei, nu mai vrea sa pape, el manca foarte bine, nu am avut probleme si este agitat, marait si nu prea mai doarme ok.
Am mai patit asa la Craciun, cand a avut o eruptie dentara, de 2 masele si 2 dinti. Sper sa fie asta si acum si nu altceva.

Despre capsuni stiu si eu ca sunt alergene, dar totusi i-am dat printului meu sa pape, anul trecut, 1-2. Acum 2 saptamani, cand a venit tata de la Ploiesti i-a adus o caserola cu capsuni si i-am dat cate una pe zi. Nu a avut reactii alergice.

Noi deschidem usile prin impingere si tragere, nu ajunge inca la clanta. Dar, face alte nebunii. Se urca singur in patul nostru sau pe canapeau din camera lui, si sare acolo. Se baga peste tot pe unde poate patrunde, chiar si in patru labe, scoate tot de prin dulapuri si sertare, are o mare fericire cand imi scoate din bucatarie oale, linguri, palete si face el mancare si striga: "mami, ou" sau cand se plictiseste da cu ele in parchet, masa si in ce mai poate, o alearga pe Sara si o trage de urechi si de coada, a rupt tapetul, desface plintele, a desenat un perete cu creionul...din astea

mihaela_i Cand avea Andrei 6 luni, a venit CM prima data, il alaptam exclusiv. De atunci vine in fiecare luna, eu am alaptat pana la un an.

alayna, Dbunny, vine primavara curand!
Privind cearta cu apa, pot sa-ti spun ca am trecut si noi prin ceva asemanator. Nu mai suporta sa-l spalam pe cap, el care iubea apa. L-am luat in baie cand facem eu sau tati baie pe cap si i-am tot povestit, ne-am jucat cu oita si porcul de plastic spalandu-i pe cap si pe ei si asa intr-o zi a venit la noi spunand: 2mami, baie, mami, cap" si dadea cu mana prin par.
Nu cred ca exista o formula general valabila. Verifica sa nu se fi speriat de ceva.

Dbunny Sunt in regula piciorusele. Nu mai e nimic vizibil la mers. Mai nou a descoperit mersul pe varfuri si se invarte de parca e balerina. Am avut noroc cu ultimul medic care cred ca a pus cel mai corect diagnostic, dar am si respectat ce ne-a spus. Urmatorul control este la 3 ani. Doamne ajuta sa fie bine!


raluca050, imi pare bine ca va reveniti, dar rau ca Edi este marait.

camady, nu fi trista, uite ca mai aparem cele disparute, nevenirea primaverii cred ca e problema, sau astenia de primavara cum spunea raluca050.

Jade, rau de tot cu durerile dentare, e bine ca te-ai dus sa rezolvi. In privinta pretului, nu am idee.

nanna_mika sa va faceti bine!

racheel eu am astigmatism si dioptrii 2-3, cam 1300 lei am dat acum ¬3 ani pe ochelari. Sunt scumpe rau lentilele cu cilindru. Cand ma gandesc ca trebuie sa-i schimb curand...ma doare rau buzunarul, care are o mare gaura ce nu mai dispare.

lali, cum te mai simti? Multa satanate!

ingeras26a, da este o boala tare rea, iti multumesc pentru incurajari si tie si celorlate fete.
Astazi am primit un email legat de o vizita a unei femei tare inimoase, ce are loc sambata la spitalul „Marie Curie”, sectia de oncologie. Pun aici un link, sa cititi si voi daca aveti putere, eu una nu ma simt in stare sa merg...cu toate ca tare mult mi-as dorii sa fac asta:
www.nicoletatintea.blogspot.com

O seara faina, ma retrag si eu de la birou spre casa la puiul meu scump.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

buna fetele. va multumesc mult ca va ganditi la noi :)

m-am mai linistit cat de cat.
am ajuns la un profesor doctor care a consultat-o si a zis ca nu pare a fi nimic in neregula cu ea. dar ne-a trimis la investigatii mai amanuntite pt a elimina orice suspiciune. ieri i-am facut ecografie abdominala si e totul in regula, tot ieri am dat sange pentru analize de coagulare, urina pentru analize si sapt viitoare mai avem o programare cu profesorul pentru a discuta aceste rezultate.
el a zis ca ne trimite si la un chirurg pediatru pentru a doua parere.
dar sa nu ma ingrijorez, el crede ca ar fi fost hormonal, dar e bine sa mai auzim inca o parere.

Bibi e f bine, nu da niciun semn ca ar fi fost afectata sau ca ar avea vreo durere.
raceala i-a trecut. se joaca, mananca bine.
eu am fost vraiste pana alaltaieri cand am fost la profesor. aveam numai ganduri negre...
nu sunt inca 100% linistita si nu cred ca voi mai fi. cred ca o sa imi stea mereu inima cand ii verific pampersul ca mi-e tare frica sa nu mai gasesc sange....
de atunci nu s-a mai repetat.

cam atat. va pup.


Mergi la inceput