Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

ilenutza, multumesc. Nici nu stii ce rau imi pare ca am ratat intalnirea. Dar chiar nuam avut incotro.

Vladi, LML mai barbate!

Nu stiu de Nestle nimic fetelor. Doar de Danone am zis ca nu ma ating. Desi pana la urma va spun eu ca nu stiu unde mama ei de viata ajungem. Acum citeam ca prietena unei amice e foarte speriata ca fetei ei in varsta de 7 ani i-a crescut putin par pubian si i-au dat tzatzicile. Ma ia frica!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ali, da, eu scot semintele, si de fapt tot miezul ala mai "atos", de la dovlecel.

Ile, esti tare draguta!

Va multumesc pentru urari, azi n-am mai avut nimic dulce asa ca feliile de tort pentru voi sunt complet virtuale!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

LML Vlad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Fetelor, scriu si aici:
doamna care vine la mine la curatenie, mai cauta si in alta parte de lucru. ea mergea si la o colega de a mea in Baneasa-Pipera, dar face f mult pe drum si nu mai vrea.
ocazional, sta si ca bona. a stat si cu cel mare al meu.
noua ne a mai si gatit.
in fine, pretul este de 10 lei/ora.

vb pe PM daca va intereaseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani Vladi! Sa cresti mare si sanatos! Multumim pentru floare, esti galant de mic... si asa chipes! Felicitari pt noua achizitie!

Roxy multumim pt initiativa intalniri, ai fost o gazda buna! De fapt cred ca ai deschis sezonul iesirilor de primavara. Imi pare bine ca v-am cunoscut si ma bucur ca m-ati integrat si pe mine in cercul vostru. Imi pare rau ca nu am putut sta mai mult cu fiecare dintre voi, dar .... a fost foarte bine, m-am simtit fff bine. Multumim Ile pt biscuiti, multumim Aruba pt prajiturele.

Maria, ce-ti fac puii? Silvi nu a luat varicela, nu?

Leti, imi pare rau pt catelusa ta, am trecut printr-o situatie similare de curand si inteleg prin ce treci!

Iluli, sanatate lui Mihaita! Imi pare rau ca nu ai putut veni!

Ioana, stai linistita, ne-ar fi facut placere sa o cunosc pe surioara noastra!

Muraturica, eu nu i-as da mai mult de 100 de ml. De cand ati inceput cu fructele? Ce fruct a mancat cu atata placere? Legumele le mananca la fel?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Sper ca ati avut o zi usoara. A mea a fost tare frumoasa ca a fost mama aici si am facut toata curatenia, papa, etc. Pe seara am fost la nasi sa o sarbatorim pe nasa dar nu am stat mult ca e gravida si se simte cam rau.
Acum sa va mai zapacesc cu niste intrebari....am tot cautat despre uleiul de peste si sunt confuza. Ina (sau cine mai stie)....help! Stiu ca te-am zapacit dar mai suporta-ma putin.
Daca ii dau ulei de peste ii mai dau vit D?
Cum sa ii dau uleiul? Zilnic, in cure, cu pauze?
Equazen ala am inteles ca nu se gaseste la noi dar nemtii oare il au? Ali, stii ceva? Ca pleaca sotul in delegatie si l-as pune pe el sa imi ea de acolo.
Schimba atat de puternic gustul mancarii incat sa nu mai stie copilul ce mananca acolo sau nu prea se simte?
Scuze de multele intrebari. Va dau un pupic virtual drept multumire anticipata pt raspunsuri.
Va doresc o duminica frumoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Fetelor, Onuta dupa ziua de cosmar in care mi-a vomitat la greu, doua zile a luat pauza de la solide si nu a mai vomitat deloc, chiar a mancat si lapticul mai bine. Ma gandesc ca am patit asta de la mar? O fi acid pt stomacelul ei?
Azi am fost cu pitica la Auchan, ne-am plimbat, am mai luat cateva bluzite si bady-uri cu maneca scurta, cateva borcanase de la Hipp cu caise, piersici si para. Am mai cascat si eu ochii prin magazine, Onuta facea ochi dulci baietilor... eram intr-un magazin ma uitam la niste bluzite pt ea, iar la casa doi baieti, iar la un moment dat o aud pe fiimea care era in brate la mine ca rade, cand ma intorc se hlizea cu baietii....
Maine ne ducem la bunica, avem program de balegar pt gradina de legume a Onutei! Asa ca maine bagam aer la greu mai ales ca se anunta 19 grade!
Va pup si va urez weekend placut in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Lore am scris deodata.
Para a mancat-o cu multa placere. Mai mult de 110 nu papa ea si dupa aia mai baga cam 50-60 de lapte.
Mai nou si legumele le papa cu placere. Ar baga mai mult de 100 dar deocamdata si eu m-am gandit sa nu ii dau.
Oricum azi cu 200 g de solide(2 mese) tot a mancat vreo 750-800 de lapte. O fi bine? Eu zic ca da.
Scuze ca sunt zapacita...La Multi Ani Vlad! Sa cresti mare si sa o bucuri pe mami.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mai fetelor pe asta o stiati???
http://bbmic.ro/fara_scutece.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola...
Ana mersi.la multi ani puiutului tau(scuze de intarziere).sa creasca mare si sa fie sanatos.
Muraturica habar nu am.nici nu stiu unde ar trebuii sa caut?la produse ptr bebe sau la alimente sau in farmacii...poate ne ajuta fetele in special ina sau porumbita sa imi spuna unde ar trebuii sa ma uit dupa el si ma uit cu placere.si iti spun atunci eventual la ce magazin gasesc.
Lorena bine ca I a trecut vomitatul.
Maria ATI iesit si voi la aer pana la urma?
fleur ce faci?


Mergi la inceput