Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ile, pt returnat va trebui sa socializez inca o data cu una din voi!! Vera e mai plimbareata, dar vedem ce zice si ea...

Acum, pe vineri, nu promit nimic dar chiar vreau, vazand ca nu e un capat de tara sa-mi port copilul prin microbuz si autobuz. La metrou nu ma bag inca : )).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Balanta,eu i-am dat prima data un sfert,o zi pauza,o jumatate.
Il fierb mult 15 min,sa fie tare.II dau 2 galbenusuri pe saptamana.Iaurt-Napolact,Albalact.I-am dat 5-6 lg prima data.
Carmen,cum e cu bona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

leti, iaurturile date lui bb ce procent de grasime au?
galbenusul ii pui apoi in blender cu legumele?
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Eu stiam ca pot fi grase iaurturile,dar am luat cu 3.5%.Paote ne spun fetele de care dau si ele.Sotul a zis ca parca e prea mult cu 6%.
Galbenusul il pun in masa de fructe si il blenduiesc f bine.
In multe carti am citit ca se dau 2 si chiar 3 pe saptamana.Eu dau 3 la 8-9 zile si ii dau supica cu putina carnita in fiecare zi.
Prefer asa decat sa ajung sa-i dau Fe.
Am incercat si ficatelul,dar l-am pus in supa si a fost cahhhh,probabil il manca daca il puneam in banana.Dar nu i-am mai dat ficatel de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ana,multumim pentru oferta!
Cu mare placere mai socializam,noi suntem plimbareti rau,doar ne stii
Mattia s-a intors la vechile obiceiuri,urla ca lupu'n padure,da din cap nu-nu si a reinceput sa "vorbeasca".Acum urla de zor,sper sa nu ma denunte vecinii

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

La Multi Ani FLEUR!

LML Silvi! si fara varicela!

BALANTA: iaurt de la 7 luni, integral. integral inseamna din lapte nesmantanit. un lapte integral are cam 3,5-3,8-4% grasime, deci si iaurtul ar tb sa fie tot asa. celui mare i am dat CAmpina. mai luam si altceva, dar asta ii placea cel mai mult. acum nu am inceput sa i dau.
oul se introduce dupa 8 luni (ca si mamaliguta). se fierbe bine, 15-20 minute si se incepe cu 1/4 galbenus, se repeta la 3-4 zile tot 1/4 si apoi poti creste la 1/2, etc.
banana de la 8 luni.
ficatul dupa 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ILE: super bun dovleacul!!! binenteles ca a vrut si cel mare... mai este inca, dar daca mai aflii de vreo sursa, mai vremmmmm!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

La multi ani silviu
La multi ani fleur.sa fi sanatoasa si fericita alaturi de minunea ta mica si frumoasa.
EU am fost la dermato in sfarsit ptr mancarimea mea de pe spate.m a apucat paranoia tot mai mult in ultimile zile ca ma manca-ustura tot mai des iar sotul si cumnata ziceau ca nu se vede absolut nimic.pana la urma am o eczema care cica a aparut din cauza alaptarii.nu se hidrateaza pielea destul sau ceva de genul.
A venit si la noi primavara si ne bucuram tareeeee....azi am stat mai mult afara decat inauntru.
Pupici ...noapte linistita si puiuti fara muci,febra ,varicela si alte cele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Aici parerile sunt impartite,multi pediatri recomanda ficatul de pasare mai devreme de un an(7-8luni)si banana mai devreme.
DUpa 6 luni depozitele de fe scad si toti sunt mai mult sau mai putin anemici asa ca eu prefer sa-i reglez din alimentatie decat din suplimente.
Iar banana e o sursa f imp de potasiu,fe ,vit b6,vit c.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

LMA Fleur!

galbenus am dat din prima unul fiert 10.min. l am pasat cu furculita si amestecat cu borcanel. dau o data pe sapt.

iaurt am dat vreo 2 zile 50g apoi 100-125 cu cereale de orez de regula

banana ca borcanel i am dat de la 6.5 luni.

in mana acum la 7.5 luni

ficat ii dau dupa 8 luni pt ca la fel prefer sa reglez din alimentatie un eventual deficit de fier

Mergi la inceput