LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!!!!!!

Zielele trecute nu am mai intrat pe forum avand pe aici la serv vanzoleala, ba s-a schimbat [iar] un sef din cei mari, ba cu niste prezentari intr-un spatiu "deschis", si am stat putin la calcu, iar acasa la mine calcu [cele 2 ] nu exista pt mine..

Ieri [si chiar alartaieri, inapreda :), si azi] am primit MUUUUULTE mesaje pe fb [desi si pe ala il deschid rar!] si va multumesc mult de tot, m-au facut regina. Ca pana acum eram printesa, dar daca serbai majoratul, vorba ilincai, trecui si de la printesa la regina.

Aici ieri a fost o vreme SUPERBA. Noaptea dinainte am stat de la 10 seara pana pe la 2 sa fac prajitura si o meditatie la mate in paralel , astfel ca fiind cu ochii la formule, am pus de 2 ori cacao, dar nu s-a prins nima, doar eu :)))). Pe la 2 nopatea da-i taie linii si coloane si numara bucatile de praji, ca sa imi ajunga... Dimi am plecat la serv, am dus doar 2 chestii [de casa]: prajitura cu ness si niste betze/saleuri cu chimen. Desi toti ceilalti colegi, cand e ziua lor, servesc intr-un singur stil: chestii cumparate de la cofetarie/patiserie is lasate pe masa din bucataria comuna, de unde toti ce vin la cafea se servesc [majoritatea nestiind a cui e ziua], eu am servit asa cum stiu eu, inca adolescenta fiind :), adica trecand pe la "toate bancile" si servind pe fiecare, ca in clasa a VII-a. Normal, si pupandu-ma cu fiecare :) Toata pupaceala si praitureala a tinut vreo 2 ore, desi credeam ca in 10 min parcurg toata firma, dar nuuu, cu mine nuuuu, ba cu unul ma pupam de cate 3 ori, ba cu altul ca sa facem repetir, daca tot ia cate 2 praji...

Tot ieri, pe fb, mi-a zis o fosta colega de serv ca de anul trecut e stabilita 20 martie ziua fericirii, asa ca s-a gasit, finally "explicatia" pt un coleg de al meu, care mereu imi spunea ca eu sunt cam "hippie", adica preocupata care a fost fericit, care nu, care linistit, care ingandurat, daca da, de ce da, daca nu, de ce nu...

Sigur, citind si explicatia legii, cum s-a ales fix ziua de ieri, am gasit ca iran are revelionul ieri, asa ca ce spunea arabul meu ca ceva-ceva arabesc eu am in mine se adevereste :) Haremul imi lipseste, vorba unui alt coleg amuzant: un arab era trist ca haremul lui il insela cu alt arab :))))

Revenind in ro, tot ieri am fost si la o prezentare a unei firme [a acelei foste colege] despre screening de cv-uri, prima in ro, luata dupa modelul american si uk. Ma rog, e destul de discutabil, cat din viata/cv-ul unui candidat e ok sa fie analizat si cat nu, si cat de pretabil pt ro va fi, insa sper sa ii mearga bine colegei [pt ca noi o iubeam mult :)] Dar pana la prezentare m-am dus pe jos, cam 20 min, pe la ora 6 seara, m-am plimbat cu soarele pe fata si cerul senin in suflet :). De la prezentare, am plecat cu flori - florile colegei [stiind ca e ziua mea, le-a luat de pe masa oficiala si mi le-a dat mie :)].

Apoi, tot ieri, am fost si la una din prietenele mele de liceu unde ma astepta, surpriza, o alta prietena din grup, de sta in Londra si o vedem rar. Pe drum, m-a sunat Pisik, asa ca nu am mers singura :). Am stat pana pe la 1-2 noaptea, am ajuns si eu acasa.

Stiu, o sa va intrebati cand am mai si muncit. Nu, ieri nu am muncit :)))

*********

In rest, bebe vad ca a reintrat in "schema", f iute recuperata, asa mi se pare [eu parca am avut creier de lauza mai mult timp...]

novus a ajuns acasa, bine ca e ada ok, si voi oe langa ea!!!

floric e iar cu tusea pe cap, la noi a mers Stodal, fara a avea efect imediat, dar a avut efect in cateva zile. Adica mai incet, dar sigur. Si la cateva prietene, merge bine formula: Stodal + aerosoli.

*****

Pup TOATE fetele, incerc sa intru mai des, aaa, am uitat sa zic, de pe 23 ian m-am apucat de dukan, am reusit sa slabesc 9 kg [nu stiu cum ajunsesem iarna la 73, asa, in noapte, nu stiu], si acum am 64. Dar etapa 2 tine pana pe 28 aprilie cand teoretic, voi avea 60 :) M-am apucat de dukan din cauza baietilor de la serv, eu au slabit cate 10-15 kg, si mi-am zis, daca EI vor sa fie niste "div-i", eu ce stau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani, buchetului de ghiocei de 23 martie. Sa fiti sanatosi, veseli si feriti de toate relele.

Ian Alexandru
Izia
Keutu
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Si ca sa nu stam linistiti pe frigul asta...Rares a alunecat de pe scaun cu capul in calorifer.. Cum nu ar fi fost prima data cand facea cunostinta cu caloriferul, m-am repezit sa il ridic insa el plangea cu spor...Surpriza...Curgea sange, suroaie. M-am speriat mai mult eu decat el. Dupa care...a inceput si el sa planga. Frumos, nu?
Si desi am incercat sa il spal cu apa oxigenata ca sa imi arunc toate dubiile am mers la urgente. Acolo, l-au spal mai cu sarg si i-au pus un pansament si o plasuta in cap. Nu i-au pus nici o capsa. E atat de mandru de "sapca" lui ca nu ma lasa sa i-o dau jos. Desi, va trebui sa o dau ca sa ii dau jos pansamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Ian Alexandru,ghiocel de Inapreda

Izia,ghiocel de Chatonel

keutu,ghiocel de Kea
Va doresc o zi plina de

multa sanatate si impliniri
Mamicilor,
multe si


SimonaLa multi ani!Sa fii sanatoasa si mereu fericita!

Floric sa va treaca repede "bubita"
Ilink sa va treaca repede si fara semne

copii sunt ok
mai am o saptamana pana la ziua fetii..nu stiu daca voi putea sta in picioare intre copilasi sau vom "petrece" doar noi .
eu de o saptamana sunt f racita,cu febra,dureri crunte de amigdale,de azi si tusesc destul de uratel.Luni si marti am stat in picioare doar cat sa duc/aduc copii la scoala si gradi in rest in pat.Nici azi nu-s ok.


all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

La multi ani!!!!!
Iulia Alexandra,ghiocel de Doranna
Ian Alexandru,ghiocel de Inapreda
Alexandru Raul,ghiocel de Carla28
Izia,ghiocel de Chatonel
Ana Miruna,ghiocel de Claudela
Keutu,ghiocel de Kea
Medeea,ghiocel de Uali


Sa cresteti sanatosi si frumosi si sa va pastrati sufletelul curat si frumos ca acum!!!
Pupici muuuuuulti pentru mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of, Dodo, pacat ca a juns si la voi virusul asta urat de gripa, raceala ce o fi ea. Rares inca o trege cu tusea si ceva muci. Am pana luni Augmentin. Dar nu stiu daca se va termina aici.

Sanatate maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

buna
mare zi multi sarbatoriti frumosi

La multi ani!!!!!
Iulia Alexandra,ghiocel de Doranna
Ian Alexandru,ghiocel de Inapreda
Alexandru Raul,ghiocel de Carla28
Izia,ghiocel de Chatonel
Ana Miruna,ghiocel de Claudela
Keutu,ghiocel de Kea
Medeea,ghiocel de Uali


Sa fiti sanatosi si voiosi!!!! pentru mamici!

la multi ani, Simonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La Multi Ani "pleiadei" de azi, doua fete cucuiete superbe, Izia si Medeea, si doi flacai grozavi, Keutu si ginericu' Ian!! Pupam mamicile pricepute;))
Noi...cu varicela, asta este!
Cuscra, daca o vezi pe FB pe Mireal sigur ti-o amintesti, frumoasa foc si cu niste ochi azurii...iar Theo e copy-paste!;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

La multi ani!!!!!
Iulia Alexandra
Ian Alexandru
Alexandru Raul
Izia
Ana Miruna
Keutu
Medeea
Sa cresteti sanatosi si copilarie frumoasa!!!

Pupici multi pentru mamici!

La Multi Ani Simona!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Ce de-a sarbatoriti de seama avem si azi !!!

IZIA


IAN


KEUTU

Sa fiti sanatosi copii frumosi !!

Dragi mamici Chatonel, Inapreda si Kea va imbratisez cu mare drag si va doresc sa aveti parte de o zi minunata alaturi de frumusetile voastre de ghiocei !!

Mergi la inceput