Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Valy, da, am dat numai 8 lire. A platit sotzul cu paypal. Si vine la posta vamala coletul dar cum am zis, e de asteptat vreo luna. Nu se platesc taxe vamale la valoarea asta, dar sa mergi la posta cu paypalul printat. Este solid, ei spun ca pana la 20 kg. se pune usor, eu l-am purtat si pe o parte, pe sold prin casa. In spate inca n-am reusit sa-l pun singura. Lui pitik ii place mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu folosesc carrierul cu fetele in spate, e f comod.
Pe afara nu am apucat sa il folosesc, astept caldura sa o pot scoate pe Clara

Lorena - cand mananca 40 ml eu consider o reusita :):)

Oricum nu ma stresez, asa a fost si la Bianca, apoi pe la un an a inceput sa manance 2 feluri de mancare la pranz (ciorba si felul 2), asteptati sa puteti sa le dati mai multe fructe si legume de sezon.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Leti, multumim de cafea!

Carmen, noi am facut mai multe petreceri la Cocosul rosu, cu lautari, dans si bine maniere ceea ce nu se prea poate la Casa Roz. Iar ieri am fost la mansarda, la nefumatori si am avut o camera numai a noasta, erau doua mese rotunde mari puteau intra si 3 cred si a fost mai mult decat intim. La inceput am simtit ca eram cam izolati, dar servirea a fost impecabila, plus ca m-am putut plimba in voie cu Onuta. A si adormit in muzica si vorbaraia noastra....

Michelle, am fost facuta praf de pediatra ca nu hranesc cum trebuie copilul, ca nu a luat in greutate, ceea ce se si intampla, dar ce sa-i fac daca nu vrea si nu vrea.

Laura ai fost la BE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Oricum Leti, trebuie desfiintat clubul asta al mofturosilor. M-a luat pediatra ca trebuie sa o fac sa manance cu orice pret, adica sa-i fac n combinati pana la cea castigatoare. Dar la noi e problema cantitati, ca in afara de piureul de legume cu carne pe care mi l-a refuzat, in rest deschide gura pana la un moment dat, iar daca insist .... dam afara tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

intru telegrafic

Ana am uitat sa iti dau colacul

Cine ma ajuta si pe mine cu contul Deliei ca sa achit carrierul?pls nu mai gasesc emailul de la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetele. Intru si eu rapid ca nu am mai reusit de mult stau la o sueta cu voi.
Carmen bv lui Patrick , stie ce vrea. Sa foloseasca cu placere trici. Ce marca ai luat? Se poate folosi de la ce varsta? Lml de ziua numelui!

Lorena cu timpul va manca mai mult si Oana. Si eu m-am chinuit cu Ana, cand manca 50ml dupa vreo ora de rugaminti, cantecele, plimbat prin casa etc. era sarbatoare in familie. La noi a inceput sa manace mai bine dupa 2 ani dar si acum dureaza msa destul de mult si cu o multime de activitati. Am reusit insa sa o fac sa manance in bucatarie in sacunelul ei sinde obicei singura, insa imi trebuie mullllllllttttttaa rabdare!!!!


Cu toata boala SIlvi mi-a facut si un cadou fff frumos, nu vrea decat la mine in brate si de cate ori il las in patut sau la altcineva incepe sa planga si sa strige mma ma . Asa ca numai in brate a servit zilele astea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorenaflore

Oricum Leti, trebuie desfiintat clubul asta al mofturosilor. M-a luat pediatra ca trebuie sa o fac sa manance cu orice pret, adica sa-i fac n combinati pana la cea castigatoare. Dar la noi e problema cantitati, ca in afara de piureul de legume cu carne pe care mi l-a refuzat, in rest deschide gura pana la un moment dat, iar daca insist .... dam afara tot!

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)
FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

asa e si la mine.cand insist- face ca si cum ar vomita-da afara.
ieri-la 18:30 a vrut doar putin iaurt si apoi putine cereale....cand n-a mai vrut iaurt-il da afara.eu credem ca face asa doar la galbenus...si a mea cred ca e pe minus cu greutatea...
mi-e si frica s-o mai fortez-ca mi-e ca n-o sa mai deschida gura deloc.cica este si anorexia de stress.
ieri am pus scaunul de masa in sufragerie la duck tv-preferatul ei-sa vad daca merge la desene- NU AM AVUT SUCCES.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Lorena - parca imi spui povestea mea de acum 2 ani :))
Sfat: schimba pediatrul

Bianca a inceput sa manance ceva mai bine dupa 8 luni, cand stateam si eu cu ea la masa, mancam si eu cu ea. I=ai introdus iaurtul? Copiilor le place daca pui o lgta de iaurt in piure.
Sau poate nu ii place textura, fa-i mai apoasa compozitia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

am si eu un mofturos la solide: marc. cand vede mancarea, isi trage bluza peste gura . deocamdata ii dau sa manance culcat pe spate. alfel nu inghite nimic. stiu ca nu e bine sa manance in pozitia asta, dar nu am de ales. noroc ca bea un litru de lapte zilnic, ca altfel m-as stresa. la polul opus este eric, care mananca cu pofta si fructe si legume si care ar vrea mai mult de 100 ml. lapte bea si el tot 1 litru pe zi. apa nu vor deloc, dar la cat lapte baga, nu-mi fac griji.
am fiost vineri seara la detartraj si am trei masele de imbracat si cateva cariute de tratat. inainte de sarcina eram bine, dar bag de seama ca baietetii mei s-au hranit bine de la mami . imi e mai mult de timpul ce il voi aloca dentistului, decat de bani. pot merge doar seara dupa ora 19 cand vine sotul acasa. cand a auzit stomatoloaga, cred ca m-a "binecuvantat" in gand .
aveti vreuna mop cu abur? se poate folosi oare si pe parchet laminat? ca nu stiu cu ce sa dezinfectez pe unde umbla cavalerii mei si ling ce le iese in cale .

fleur, bafta la job si lui eric la cresa!
iuli, ne-ai parasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Mie pediatra dupa ce m-a innebunit cu cantitati si zile si in cat timp sa inlocuiesc o masa mi-a zis asa in treacat, ca e ok si daca nu mananca mult sau nu inlocuiesc o masa rapid. Ca fiecare copil are ritmul lui si sa nu imi fac probleme. A mea se mai contrazice singura cateodata e cam ciudatica, dar per ansamblu sunt multumita.
Azi am stabilit un nou record: i-am dat avocado cu banana si a papat 140 g. Pana ieri dupa 50-60 de fructe era gata.Mie cam frica acum sa nu ii fi dat prea mult, dar ea si dupa astia mai vroia. Nu o mai inteleg deloc. La sfarsit a mancat si 60 de lapte spre uimirea mea. A adormit mancand laptele si acum o pazesc ca pe butelie sa nu pateasca ceva de la atata mancare. Pana ieri ma plangeam ca e sclifosita, azi ma plang ca a bagat ca sparta.
Balanta, nasa mea ii dadea baietelului sa pape pe spate. Era tot cu sufletul la gura, dar doar asa manca. Nu a patit nimic niciodata. Tot pediatra mi-a zis sa nu ma stresez cu apa atata timp cat papa lapte bine. Eric si Marc chiar nu cred ca se pot deshidrata la 1l de lapte pe zi.
Va pup.

Mergi la inceput